• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
ZJ ama baš nikak ti nebrem dati za praf po pitanju ovih rukavic' i kalača. Nema šanse, jer si me baš opako potcijenil, a i ja bi sam sebe totalno podcijenil - da ovaj put tebi dam za praf. ;)

Lee :ROFLMAO::hahah: nahebo si dok te se dočepam radi notornog cugaroša, ak' neš štel piti - ja ti bum bar pol kupice za vrat nalejal :ppozdrav:.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,902
Ne smem cugati. Sa pol pive ili deci vina ili 0,3 nečega kresne me migrena i onda sam za Q! Jedino preko glave :hahah:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,902
E, to pak nebu skoro!
Vi u Vž ste visoko pozicionirani na nekoj tam listi koja se objavljuje svaki dan, a nis cijepljen kao ni tudum!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
Nažalost, Međimurci pa onda mi - smo jako neslavni, po mnogo ćemu - u pravu si.
Ma bumo mi dva zakopali ratne sekire i nebumo se više sekirali...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Kolega @plus, sjećam se nemilog događaja od prije skoro 10 tel, kad si delal "Kursk"...
Koliko god bil siguran u sebe i svoje postupke, "vrag" nigdar ne spi...
Naravno da te ne želim podcjeniti, već samo podsjetiti na to.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
Kolega @plus, sjećam se nemilog događaja od prije skoro 10 tel, kad si delal "Kursk"...
Koliko god bil siguran u sebe i svoje postupke, "vrag" nigdar ne spi...
Naravno da te ne želim podcjeniti, već samo podsjetiti na to.
Kolega ZJ, taj događaj je samo jedan moj običan svakodnevni - neizbježni refleks, na temeljima mojeg profesionalnog življenja i postupanja. U prijevodu, refleksno sam, mahinalno sam htio uloviti uteg, bat od cca 50 kg, za zabijanje cijevi za vrtnu pumpu, koji je počeo padati dok sam mijenjao visinu, na donjem dijelu alata.
Zaista je to bez veze povezivati s tvojom tvrdnjom: "bježi s rukavicama od kalača na vijak". Dok kalač radi moji su refleksi programirani na način pusti, makni ruke u zrak, a on nek zvekne kalani komad o pločevinu, ili ftrgne špicu, nema veze. Još ti mene premalo poznaš. Izbrusil sam ja i taj dio "života", neboj se zame.
Vidim da ti je malo teže priznati i popustiti u spoznaji da nisam baš jednako nesposoban kao možda neki drugi, za određene životne vještine.
Jasno mi je da odudaram od prosjeka i učmalosti "sredine":
- vozim auto prek 40 let a nisam napravil saobračajku,
- između ostalog vadil sam na poslu (točno znaš gdje je to) dečka s CNC tokarilice, TN 480, kojega je zarotirala oko amerikanera, bil je goli kaj od majke rođeni i zrezani na 1000 mjesta od špene, zaogrnul sam ga s svojom kutom dok smo čekali hitnu, došla je za 7 dugih minuta onima koji čekaju, ali to je RAKETNA BRZINA, za one koji znaju, on je ostal bez nekoliko prsti i par tetiva na ruki, denes je TAM tehnolog u istoj fabriki i meni je rekel ljudski i mladenački pošteno: fala kaj ste mi pomagali dok su svi drugi pobegli na cca 50 m od te strave i užasa. Ja se nisam us*al od straha,
- ili neki znaju da sam svojevremeno vadil više njih iz "potopljenog vozila" i živi su danas, dok je tristotinjak ili više njih unezvjereno trčalo sim - tam i preklinjalo, delali su sve samo ne pomagali,

Točno, U PRAVU SI, jedino u tom detalju, sebi sam tad spotrl prste "mojom nekontroliranom refleksnom reakcijom", ali ih i dan danas imam SVE, tu su, nisam ih dal odrezati, tak kak je kirug htel, toga momenta...

DSC02303.JPG
DSC02329.JPG
Nebreš to uspoređivati s kalanjem, nikak...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
...
Nebreš to uspoređivati s kalanjem, nikak...
Ni ne mislim to...a ponajmanje želim da ti se ikad više bilo kakvo zlo dogodi...
Pri nama ima poslovica:
I pametna kobila negdar krivo stane i ftrge si nogu...
...a uvijek postoji prvi put...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,937
Tak je Matija (y)

Za koji stroj.?
Imao sam prilike i ja vidjeti novu radilicu, za motor od litostrojove auto dizalice HDM6. Motor je TAM F4L413R
U takvoj drvenoj kutiji, na drvenom postolju i obložena stiroporom. I dobro konzervirana 😃😃
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
Tak je Matija (y)
Bilo bi ti i ljepše i bolje da je ispalo po mojem, mislim na Viagru u lijepoj plavoj kutiji :hahah: :ROFLMAO:, jer radi te radilice buš moral delati. I radi Viagre bi isto moral "delati", ali nekaj drugo delati, "ono, kak ženske cijepiti protiv korone" :ROFLMAO::hahah:, a ti si odabral "radilicu", kaj god ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
lega @plus, daj mi molim te jedno objasni...napisal si citiram "Nebreš to uspoređivati....itd..."
pa majku mu staru, od koje riječi je nastala riječ "nebreš"?
naime, kod mene se kaže "nemreš" i za tu riječ odgovorno tvrdim da je nastala od službenog "ne možeš" iliti "nemožeš", zavisi ko je u kojem vremenu išao u školu (stare komunjare ili tuđmanovci)
ali, bre, nebreš...ne razmem... 🤭
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh