• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa nalazim se blizu rudnika mrkog uglja ''rudnik i termoelektrana'' , taj rudnik sada ima tendenciju proširivanja i rade se istražna bušenja odnosno vađenje uzoraka , e sad , pošto su uslovi gdje te mašine rade perverzni a uvijek te mašine treba transportovati i dobavljati im vodu onda tu na scenu stupam ja :weedman: i rusine , naravno

Evo kako izgeleda utovar mašien na prikolicu kada se vuče dalje ili po cesti , mašine imaju 3-5 tona i nisu baš prijatne za utovar i vožnju
uz mašinu ide još alat i pribor koji takođe teži preko 3 tone , zavisi od onoga što im treba

slika125n.jpg

slika122.jpg


Sa mašine je skinut dio tornja zbog saobraćaja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Mislim da je 300 , nisam siguran koju sam slikao ovdje pošto ih ima 10tak oko mene , ''janeza'' ponajviše kako ih zovu od milja :lol:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ako je mala pumpa 80 l/min sa dva klipa,onda je 150,jer te pumpe su se rijetko ili nikad uklapale sa 300 metarskim mašinama.Janez je posebna priča prema GDR,recimo za usporedbu ko MTZ prema LTZ.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa vidiš da je 3klipna pumpa na njoj , a usput rečeno bušila je 240 metara , čisto sumnjam da bi 150ka to mogla
Baš ću da provjerim koja je kada budem kod nje na lokaciji , zaboravio sam koja je koja jer se često premiještaju i mijenjaju se posade na njima
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Čudim se da Savo nije napravio labudicu za prijevoz ovakvih stvarčica...švas apart ima, kotače i željeza bi se našlo :finga:
I kako ide transport po neravnim terenima, ipak je to masa * visina / širina = zajeb :shock:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A nemogu baš sve imati :vragek:
ovako se transportuje samo po cesti gdje bi moglo doći do oštećenja , kada se ide zemljanim putevima onda je vučem na njenim sankama
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
evo danas samo ležim, 14 dana sam čekao lugara da mi da liniju i jučer u 17 sam ga tek uhapsio i dao mi posla dosta, u tih 14 dana razvezao sam sva naručena drva i sada samo udarat,, kišica me tjera da se odmaram, motrke su natočene, očiščene, kao i traktor i ostalo ali idem ja to obići kada uđem u garažu i vidim da je prednja lijeva guma na Rajki ispustila, skinuo sam je i kada žena dođe s posla ja odoh u grad, nemogu ranije jer čuvam djecu, da to vulkanizer rješi vjerojatno je istrunula kao i desna koju sam proljetos stavio novu, ipak je to 89.g. i još su sve 4 orginalne, eto iako nema posla ja si ga nađem ili napravim
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Išlo se danas malo u Sloveniju,kupile se tamo zimske gume sa felgama u kompletu,malo se kuhalo,malo dangubilo.nabrala se paprika,rajčica,sutra će i brokula,pa će se pokušati skupiti koja kunica.Iako ne može koliko se danas potrošilo.Neka,u Austriji je noćas palo 25 cm snijega.A naš će auto biti spreman.:gitarist:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
kažu da bi zimske trebalo stavljati ispod 5 stupnjeva temperature, pa ću ja još sačekati zimski set na felgama čeka, a na prolječe ću morati i sam u SLO jer su mu ljetne koma a kod nas za 225/45x17 traže previše novaca
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
kažu da bi zimske trebalo stavljati ispod 5 stupnjeva temperature, pa ću ja još sačekati zimski set na felgama čeka, a na prolječe ću morati i sam u SLO jer su mu ljetne koma a kod nas za 225/45x17 traže previše novaca


Zapravo bi zimske trebale ići kada temperatura padne ispod desetke,naravno plus,a na visokim se skidati jer se pojačano troše.Nismo ih još montirali,zapravo,danas smo dali akontaciju,a u ponedeljak ćemo ići po njih.To su gume i alu felge 17".A kod nas su cijene da se smrzneš,čak smo dobili jedan predračun od desetak tisuća kuna.Za gume u istom rangu kao ove što smo uzeli.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kuhao se od pola devet do jedan ručak koji se pojeo do pola dva,jedan kuha,osmero jede,jedan(jedna)pere suđe,puno priče,graje,vike,i sada mir.NAPOKON.Prošao rođendan.Svekrvin.Osamdeseti.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Danas zadnji dan nasilirao za hranjenje,odma oprao silokombajn i spremio ga za iduču sezonu
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh