• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Površinu prije ljepljenja treba nahrapaviti, najbolje brusilicom, glodalom.... i nakon nekog vremena opet se bu odljepilo da neznam s kakvim tekučim ljepilom zaljepiš.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,461
Znam to, nadao sam se da ima kakvo bolje. Makar s ostale tri strane sam jedva odvojio čekićem i dlijetom , tako se je dobro držalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Jel su isti materijali koje pokušavaš zaljepiti?
Metal ili aluminijum?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,461
Vjerojatno kombinacija jednog i drugog, sutra kupim ako ima kod nas takvog da probam, vidio sam kako su radili s onim što se mora rukama kao mijesiti u pakiranju ko neka salama, al ne znam gdje ga nabaviti. Sutra pokušam dobro očistiti pa ćemo vidjeti što dalje, možda naručim i ovog od polimer komerc pa nešto iskemijam. Kako izvući masnoću van osim sprejem na bazi alkohola, probat grijat sa fenom ili nešto?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Znam na kaj misliš, nekad je toga bilo u Trgoagenciji.

Mislim da masnoču nebuš nikak izvukel van, ja bi to prvo malo zavaril, kolko uhvati, pa tek onda zamazal tekučim metalom.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,461
Varili su ljudi koji se bave takvim stvarima i napravili da pušta lagano, bolje da nisu dirali. Zato bi za sad zamazao dok ne bude prilika da vidim kako dalje ili da nađem nekog tko bi to odradio kako treba, jer me do sad to koštalo novca i živaca a nemam ništa od toga.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Dobar varioc i 309 elektroda i miran, ako var nije duži od 6-7 cm. Dva prolaza . Deni sliku kako izgleda pukotina.. obično vare gusanom ona ne sastavlja var. A ova 309 prosto ga zalije. To što ima vara ak je gusana treba ukloniti.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,461
Varili su dečki koji se bave specijalnim zavarivanjem i nije dobro, bolje trenutno nemam , ili ne poznajem u okolici. Slike trenutno nemam, sutra uslikam. Ako tko može riješiti situaciju na licu mjesta ja plaćam, nije problem.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,461
Imam čovjeka koji radi autogeno za nas po potrebi, mislim da sam ga već pitao al je rekao da to nije nikad radio, a čovjek je u mirovini. Stručnjak je za rel i autogeno vrhunski.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Odlučili zatvoriti ovaj prostor oko pečenjare, radovi u tijeku. Još razmišljam kako okolo zatvoriti, imam u planu da sa starim ciglom koji imam jedan dio oko metar visine zazidam, a gornjio dio sa drvenim daskama i staviti prozore. Još si moram to sve posložiti i predočiti kako bi izgledalo. Zasad je ovak.
 

Prilozi

  • IMG_20220502_141805.jpg
    IMG_20220502_141805.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20220502_141743.jpg
    IMG_20220502_141743.jpg
    102.6 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20220502_141715.jpg
    IMG_20220502_141715.jpg
    145.2 KB · Pregleda: 37

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Odlučili zatvoriti ovaj prostor oko pečenjare, radovi u tijeku. Još razmišljam kako okolo zatvoriti, imam u planu da sa starim ciglom koji imam jedan dio oko metar visine zazidam, a gornjio dio sa drvenim daskama i staviti prozore. Još si moram to sve posložiti i predočiti kako bi izgledalo. Zasad je ovak.
Jel ti dimi počenjara? Mislim da ti je dimnjak premali.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Ne, nije mi nikad. Tu i tamo ako je vani teški zrak pritiska dole pa zna potegnuti dim prema nutra, ali to je normalno i stvarno zanemarivo, kada se razgori nema greške, potegne gore ko vakuum i skroz tako drži. Ja sam stvarno zadovoljan po tom pitanju, kaj se tiče samog dimnjaka nemam primjedbi.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
Odlučili zatvoriti ovaj prostor oko pečenjare, radovi u tijeku. Još razmišljam kako okolo zatvoriti, imam u planu da sa starim ciglom koji imam jedan dio oko metar visine zazidam, a gornjio dio sa drvenim daskama i staviti prozore. Još si moram to sve posložiti i predočiti kako bi izgledalo. Zasad je ovak.
Prijedlog: stare stupove od struje ili telefona rezi na duzinu od 15, 20 ili 25 centimetara i kao da zidas njima izmedju malo susi beton...poslije isfugiras...savrseno efektno!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh