• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Okrenut je sjever-jug. Bočne strane kaj nakisnu to se i posuši i nema pokvarenog. Sa sjeverne strane je cerada jer zna zbog vjetra nakisnuti ili se snijeg zaljepi pa mi se pokvarilo prošle godine 10-ak cm kad nisam stavil ceradu. Ove godine je bila cerada sa sjevera i nema praktički ništ pokvareno. F92DF017-953A-4223-881B-FF21DF33AA1E.jpeg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Obavezno sušeni. Probal sam jedamput sa 18-19% staviti pa se počel grijati pa istovar van i na sušenje. Prošlo je jedamput sa 16% sa polja al to je jako rijetko kod mene da je takva vlaga sa polja. Mislim da je to bilo 2018.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
Iznutra je mrežica. Pričvršćena je mjestimično sa tankom žicom 0,8 za vanjsku mrežu. Pod je od daski a preko daski je pocinčani lim.
View attachment 49452 View attachment 49453
I ne vuče ti vlagu izvana? Jel uopće sušena kuruza nutra sipana?
Točno tak i ja planiram napraviti od svojeg kukuružnjaka, pa me zanimaju detalji

Sorry, sad tek vidim postove prije, zanemari moj prijašnji post
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,118
A kak je sa ziskima? Ima li njih kad je kukuruz u tom kuruznjaku?
Ja sam imal u drvenim sanducima i sve mi se ugrijalo od zizaka, pojeli sve sto se dalo...
Ima kakav prirodni nacin zastite ili nacin skladistenja protiv njih?
Spricati necu jer ja jedem taj kukuruz.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Kad punim kukuružnjak ili silos sa puhalnikom imam složeno 1 litru Actelica u onoj maloj ručnoj šprici i svako malo pošpricam kukuruzu u usipnom košu puhalnika i bude ok. Recimo sad ova kukuruza je bila skroz bez žižaka. Zna biti malo pred kraj ljeta ali ništ strašno ko inače ako se ne tretira.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh