• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,934
Danas smo se kod nas na ručku okupili - veči dio obitelji, ovaj put nas devet...
Obilježava se blagdan svetog Florijana, zaštitnika našeg sela / naselja.
(Na našu žalost nismo svi, jer baka / punica je nakon samo dva mjeseca boravka doma od prije dva dana ponovo završila u bolnici, starija kćerka, zet i dečki su na prvoj pričesti kod kumova, a najmlađa unuka je bila na rođendanu kolegice iz vrtića...)
Sve nam se teže okupiti u "punom sastavu", ali dok bolje ne može - ni ovako nije loše. 👌 🥂
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Usput pogledli bivšu tvornicu Torpedo, iako samo izvana. Uvijek mi je bila želja pogledati pogon u kojem je kupljen traktor, no nažalost teško je gledati kako ovo sve propada.
 

Prilozi

  • IMG_20220508_170523.jpg
    IMG_20220508_170523.jpg
    141.9 KB · Pregleda: 46
  • IMG_20220508_170219.jpg
    IMG_20220508_170219.jpg
    98.4 KB · Pregleda: 46

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
znam da nije prava tema za ovo pitanje, ali vidim da je tema o koprivi najvjerovatnije zakljucana jer ne mogu komentirati.

Zanima me samo ovo, prije nedjelju dana sam stavio 1kg svjeze koprive u 10l vode. Mislim da je tecnost spremna za upotrebu. Zanima me samo koliko ml rastvora sada ide na 10l vode za prskanje? I sta sve mogu prskati, da li mogu bas SVE da spricam?
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
841
To natjecanje u driftanju je kod mene u selu. Svaka cast natjecanju, ali buka koju stvaraju je nepodnosljiva. Hrpa balavih gledatelja u nekakvim "nabrijanim" ragama poslije divlja po selu, narajcaju se tam pa bi i oni onda tak divljali.. tu su djeca, biciklisti, ali ne .ebe nikoga nista. Policija je samo za taj vikend mogla lijepo napuniti svoje novcanike, ako vec ne proracun.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
ja to nebi dodatno razređivao, procijedi i deri...nemore to naštetit ničem... ;)
Ak si ti tako radio onda cu i ja, nego neko govorio 100ml na 10 l da ide , a iskreno bojao sam se da stavljam sve (da sto ne izgorim) :D
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Meni je ovo prvi put tamo bilo ali nikako zadnji. Ono što se gleda na videima po YouTubeu je nula naspram doživljaja tamo. Naravno svo divljaštvo bi trebalo biti zadržano na stazi, ovo izvan ne podržavam, a buka se valjda da preživiti tih par dana u godini.
Također koliko se dalo primjetiti ove godine je bila posjećenost strašna, velikom zaslugom Adriana Petričevića.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
841
Fuckas buku, od nje se ne bu nikome nista dogodilo, iako sam ja na savim drugom kraju sela, a cujem sve kao da sam tam. Ali divljanje po cesti, odmah vozacku uzeti..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,531
znam da nije prava tema za ovo pitanje, ali vidim da je tema o koprivi najvjerovatnije zakljucana jer ne mogu komentirati.

Zanima me samo ovo, prije nedjelju dana sam stavio 1kg svjeze koprive u 10l vode. Mislim da je tecnost spremna za upotrebu. Zanima me samo koliko ml rastvora sada ide na 10l vode za prskanje? I sta sve mogu prskati, da li mogu bas SVE da spricam?

 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
1:50 za folijarnu gnojidbu?....
pa tu je netko nešto pomiješao... 🤭
20 deka suhe tvari na 500 litri vode....pa to je ultra rijetko...skoro ko sveta voda...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Ja sam u petak se vozio kroz tunel Učka, baš je bio zastoj neposredno ispred samog tunela, ako se ne varam mislim da su minirali jer se čula jaka eksplozija.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,531
1:50 za folijarnu gnojidbu?....
pa tu je netko nešto pomiješao... 🤭
20 deka suhe tvari na 500 litri vode....pa to je ultra rijetko...skoro ko sveta voda...
Pisala je Johabica o folijarnoj prihrani, kao o neisplativoj investiciji (osim u iznimnim slučajevima - moje mišljenje) i slažem se s njome. Kad si spomenul svetu vodicu, jako si blizu istine. ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ajde ako je folijarna bazirana na kupljenoj kemiji, onda može postojati ograničenje...al da ćeš koprivinom vodicom ubit neku biljku, e to još nisam čuo ni vidio...
ja bi metnul 10 kila koprive na deset litri vode, i time bez problema sve obišao...samo da mi se da... 🤭
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh