• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
A čemu onda one silne LED lampe po traktorima? 🤭 :ROFLMAO:
Ovome
Siguran sam da znaš lokaciju, a da stavim sliku izbliza znal bi i o kome je riječ ;)

 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,664
Pa i te silne lampice ne smiješ imati upaljene na cesti. Otraga jedino kad večeš neki alat koji nema svoju rasvijetu i svijetlo mora biti usmjereno na to
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,758
Kaže mi prijatelj odvjetnik. Dobronamjerno..

Ako odemo na policiju da je to eskalacija i da po njegovom iskustvu će mi lik samo još veće probleme praviti...

A svi znamo kakvo je naše sudstvo i policija. A ja većinom sam u voćnjaku radim pa on misli da je bolje da nas dvojica idemo popodne kod njega na čašicu razgovora da vidimo u čemu je problem...

Ali zvao sam par ljudi iz sela i svi kažu da nema sreće od toga. Pola sela je s njim na sudu 😂
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Nemoj se opterećivati s tim ako ne postane prenaporan. Takvih ima svugdje. Ignoriraj dok god možeš…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,199
Ovome
Siguran sam da znaš lokaciju, a da stavim sliku izbliza znal bi i o kome je riječ ;)
Ovak, iz daleka, izgleda mi ko "drek-majstor" ;)
... ili susjedi...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,934
Kolega plus, kak to pratiš? dnevnu potrošnju mislim? imam digitalno brojilo i daljinsko očitanje, pretpostavljam da postoji online aplikacija kam se prijavim i gledam online tijek događaja?
Vršim si dnevno očitanje brojila i uz kavu malo matematike, to mene čini zadovoljnim.
U firmi mi je bila telemetrija plina, dok sam tražio dobio sam Excel ispis svakih 15 min.
Bila je i telemetrija struje, ali to sam pratio preko Interneta i svaki dan naručivao struju za sutra... Jedna drugačija profi priča, nije za ovaj forum.
Vodu sam pratio preko vodomjera. A radi ISO sustava imali smo i puno raznih kontrolnih brojila. Radili smo vrhunski nadzor, svi su bili zadovoljni i uprava i moji kolege, sve smo vidjeli na dlanu...
I to je moj hobi...


Vezano za ove napade na traktoristu, za vrijeme rada po mraku. Najbolje da nađu zajednički jezik, da se dogovore, razgovaraju, da čovjek traktoristu shvati, a traktorista da malo misli i na njega pa bolje planira i oko njega si radno vrijeme skrati. Kompromisi su majka uspjeha.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,758
Pa ima ucrtanu kuću, kupio neku staru ruševinu i legalizirao je.

Ali oko njega su sve poljoprivredne površine. I gustoća naseljenosti je ispod granice da se računa kao urbana sredina

To je što se tiče zakona o buci (iako sam gledao podatke od traktora i da je urbana sredina ispod granice sam)


A što se tiče uznemiravanja javnog reda i mira to je on radio. Ja radeći svojim traktorom u svom voćnjaku 50 metara od njegove kuće ne mogu uznemiriti javni red i mir.


Šta ja trebam napraviti sebi raspored kad on ide spavati, kad ide na popodnevni odmor? Da ga još pitam kad mu pas ide na odmor?

A šta kad meni ispod kuće livadu kose i baliraju 3 puta godišnje po 3 noći, cijelu noć?

Ili po ljetu kad u 4 ujutro smetlari dođu, a meni otvoreni prozori pa probude cijelu kuću?

Ili kad cisternom komunalac u 2 ujutro zalijeva cvijeće uz parking po ljeti?


Mogli smo se dogovoriti da je on bio normalan. Bilo koga da je u selu pitao moj broj i rekao gle susjed imam problema sa spavanjem itd.

Ili da je kulturno zaustavio traktor i rekao gle susjed ne mogu spavati.

Ja bi mu rekao da imam još 20 metara za proći i da ću ubuduće paziti da tu parcelu prvu radim.

Ovako će samo dobiti razgovor da njegov sljedeći prilazak meni ili mojem ide na policiju i sud.

Prebijem se ko konj od posla i sad još da ja njega molim da mi dopustiti da radim na svojoj njivi, svojim traktorom?
To da sam radio id 10 navečer do 5 ujutro oko njegove kuće pa bi još razumio...

Nisam 10 minuta bio u povratku da među pomalčiram..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,934
Takvi su događaji teški za pojasniti. Grdo je dok se ljudi ne žele potruditi imati razumijevanja za obaveze i probleme drugih.
Trebao je i mogao je s tobom razgovarati, da mu to smeta, zatražiti da ti obradu svojeg posjeda obaviš u boljem terminu. Vjerujem da bi se dogovorili.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
A kakvom boljem terminu? Pa nije čovjek došel u 10 navečer malčirat jer mu je dosadno nego jer ima 100 drugih stvari za napraviti. Danas 1 čovjek radi na poljoprivredi ono kaj je nekad radilo 20 ili 50 ljudi i bez obzira na mogućnosti mehanizacije nekad jednostavno ne možeš birati kad budeš nekaj radil. Danas je hrana relativno jeftina i svima dostupna dok se prije 70 ili 80 godina doslovno umiralo od gladi i kod nas. Ali ta hiperprodukcija hrane nosi i drugu stranu. Osim pretilosti… Nemre uvijek vuk biti sit i ovce na broju…
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Pa ima ucrtanu kuću, kupio neku staru ruševinu i legalizirao je.

Ali oko njega su sve poljoprivredne površine. I gustoća naseljenosti je ispod granice da se računa kao urbana sredina

To je što se tiče zakona o buci (iako sam gledao podatke od traktora i da je urbana sredina ispod granice sam)


A što se tiče uznemiravanja javnog reda i mira to je on radio. Ja radeći svojim traktorom u svom voćnjaku 50 metara od njegove kuće ne mogu uznemiriti javni red i mir.


Šta ja trebam napraviti sebi raspored kad on ide spavati, kad ide na popodnevni odmor? Da ga još pitam kad mu pas ide na odmor?

A šta kad meni ispod kuće livadu kose i baliraju 3 puta godišnje po 3 noći, cijelu noć?

Ili po ljetu kad u 4 ujutro smetlari dođu, a meni otvoreni prozori pa probude cijelu kuću?

Ili kad cisternom komunalac u 2 ujutro zalijeva cvijeće uz parking po ljeti?


Mogli smo se dogovoriti da je on bio normalan. Bilo koga da je u selu pitao moj broj i rekao gle susjed imam problema sa spavanjem itd.

Ili da je kulturno zaustavio traktor i rekao gle susjed ne mogu spavati.

Ja bi mu rekao da imam još 20 metara za proći i da ću ubuduće paziti da tu parcelu prvu radim.

Ovako će samo dobiti razgovor da njegov sljedeći prilazak meni ili mojem ide na policiju i sud.

Prebijem se ko konj od posla i sad još da ja njega molim da mi dopustiti da radim na svojoj njivi, svojim traktorom?
To da sam radio id 10 navečer do 5 ujutro oko njegove kuće pa bi još razumio...

Nisam 10 minuta bio u povratku da među pomalčiram..
Imam ista iskustva s ljudima koji i zbog ljubomore, psihickih problema i ostalih razloga namjerno sprjecavaju moje bilokakve radnje… postavljaju granje po putu, voze se po mojim njivama, pricaju okolo bedastoce i lazi… al s takvima se uopce netreba zamarati, uvjek ih je bilo i ostalo bude tak. Treba samo zanemariti takve parazite i biti dobar s normalnim ljudima kojih je danas ostalo malo jer su vecina ljudi danas svinje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Ovak, iz daleka, izgleda mi ko "drek-majstor" ;)
... ili susjedi...
Nije on, njemu se pomalo više ne radi ni po danu, a gde po noči. Tak da njemu radne netrebaju ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh