• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Dakle poanta je da se ništa ne bi trebalo raditi, ili ako se radi, opet se ne treba raditi.

Odjednom na poljoprivrednom forumu nema više poljoprivrednika, nego "pozera" koji brane rad nedjeljom, na kršćanske, pravoslavne pa čak i partizanske blagdane također. Rad i kirjanje se vrednuje nulom i još te netko proziva što pošteno radiš.

Plusov post sa Dalaj Lamom mi je baš dobar štos. Dalaj Lama priča o modernom čovjeku i radu, a on o radu može pričati kao i ja o porođaju. Nit' je on za svog života ku*cem mrdnio, nit' sam ja u stanju ostati trudan.

Svi kirijamo dok nas ne sjebe, kad nas sjebe sve bi dali da se vrati zdravlje, svi koji pričaju kontra, pričaju tako nakon što su i sami nahebali.

Za mene je poanta svega, radi vrijedno i pošteno i umri znajući da si iza sebe nešto stvorio i napravio. Ta svi znamo da nam za preživjeti treba samo malo kruha i vode, ali kakav ti je to život?

Unaprijed kažem da ovo nije prozivka nikome, samo onako sa strane bacam komentar na posljesnje što se dešavalo među nama gdje smo svi "jednaki" na poljoprivrednom forumu, ta kako onda očekivati od drugih da nas razumiju i ne zahebavaju?

Općenito je društvo otišlo u 3 krasna...

Malo me prebacilo sad 😂😂😂
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Danas i ja nešto radil (nadam se da nisam nikome smetal)
Dakle kosilo se kod vikendice, voćnjak i parcela di je nekad bio vinograd, kojih 1200m2. Glavni akter je bio trimer fs 240.
20220519_115913.jpg
Trimer je star 6 godina i dosta se već do sada naradio, ali nikad nije bilo problema s njim, većinom stavljam flaks husqvarna wisper 2.7mm, probao i sa 3.0, ali mi ovaj ljepše "brije" travu.
20220519_115941.jpg
90% vremena se radi sa glavom za flaks, ali danas je došao i red za trokraki nož.
20220519_125603.jpg
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Trebalo je očistiti ovu kupinu na susjednoj "zaboravljenoj" parceli, nutra sam još prije tri mjeseca probao cijepiti jednu trešnju i primila se, pa sam ju išao osloboditi.
20220519_125606.jpg
A evo i trešnje 😃
20220519_131030.jpg
Pa jedna umjetnička sa svojom "spasiteljicom" 😅
20220519_131102.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,199
Baš bi štel probati kak to ide i koliko snage ima, da usporedim s H335. Jedino mi se ne sviđa kaj nema AV mehanizam na ručkama, a FS350 je dosta teža.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Ne znam odakle ste, ali ako budete nekad u blizini Novog Marofa, rado vam dam da probate. Svi koji su radili s njom bili su i više nego zadovoljni, s obzirom da nema AV vibracije su svedene na minimum.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,934
Dakle poanta je da se ništa ne bi trebalo raditi, ili ako se radi, opet se ne treba raditi.

Odjednom na poljoprivrednom forumu nema više poljoprivrednika, nego "pozera" koji brane rad nedjeljom, na kršćanske, pravoslavne pa čak i partizanske blagdane također. Rad i kirjanje se vrednuje nulom i još te netko proziva što pošteno radiš.

Plusov post sa Dalaj Lamom mi je baš dobar štos. Dalaj Lama priča o modernom čovjeku i radu, a on o radu može pričati kao i ja o porođaju. Nit' je on za svog života ku*cem mrdnio, nit' sam ja u stanju ostati trudan.

Svi kirijamo dok nas ne sjebe, kad nas sjebe sve bi dali da se vrati zdravlje, svi koji pričaju kontra, pričaju tako nakon što su i sami nahebali.

Za mene je poanta svega, radi vrijedno i pošteno i umri znajući da si iza sebe nešto stvorio i napravio. Ta svi znamo da nam za preživjeti treba samo malo kruha i vode, ali kakav ti je to život?

Unaprijed kažem da ovo nije prozivka nikome, samo onako sa strane bacam komentar na posljesnje što se dešavalo među nama gdje smo svi "jednaki" na poljoprivrednom forumu, ta kako onda očekivati od drugih da nas razumiju i ne zahebavaju?

Općenito je društvo otišlo u 3 krasna...

Malo me prebacilo sad 😂😂😂
😂🙃👍 Vraga te malo prebacilo, tebi sad i Muha bude teško paljenje postavio u fazu, 😂, pališ se k'o hepo kocka.
Ja sam se sad istuširao, pa natočio kupicu domačeg gemišta, sjeo na terasu i idem te zajebavati.
Čekam da supruga izađe iz vrta. Poslije idemo prvo najstarijoj unuki dodatno probušiti uha 🙃😂, a onda meni naručiti nove naočale, jer sam sadašnje danas uništio. Jebiga tvrdo sam spavao pa su naočale popustile.
A sad da ja Vas malo zajebavam. Pa kaj Vi stvarno mislite da je poljoprivreda počela u trenutku dok ste Vi naučili pokrenuti svoj traktor. Ne bu išlo dragi ljudi. To kaj su danas vremena da ako se na fejsu, ili forumu nije objavilo, nije se niti dogodilo.
Poljoprivreda je postojala i prije poljoprivrednog foruma i naših preseravanja.
Da se današnji poljoprivredniki jako kroz tjedan nadelaju, išli bi na večer slatko spat. Jedva bi čekali nedjelju da se upicane/lijepo oblečeju i ideju k meši, da se pokažeju drugima.
Pa tko Vas vidi u mrklom mraku u bijesnim traktorima, od više stotina konja. Malo ste previše pobrkali lončiće. Nikaj zato, ak' to Vas veseli, uživajte u svojem radu, jer i ja sam u svojem uživao, makar je bilo i jako teških trenutaka.
Eto, sad me možete još malo po tipkovnici natamburati. Upravo mi supruga dovikuje da se idemo spremiti 🙃😂, a ja več spreman, i još u međuvremenu Vas zajebavam. Koja sam ja lijenčina...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
😂🙃👍 Vraga te malo prebacilo, tebi sad i Muha bude teško paljenje postavio u fazu, 😂, pališ se k'o hepo kocka.
Ja sam se sad istuširao, pa natočio kupicu domačeg gemišta, sjeo na terasu i idem te zajebavati.
Čekam da supruga izađe iz vrta. Poslije idemo prvo najstarijoj unuki dodatno probušiti uha 🙃😂, a onda meni naručiti nove naočale, jer sam sadašnje danas uništio. Jebiga tvrdo sam spavao pa su naočale popustile.
A sad da ja Vas malo zajebavam. Pa kaj Vi stvarno mislite da je poljoprivreda počela u trenutku dok ste Vi naučili pokrenuti svoj traktor. Ne bu išlo dragi ljudi. To kaj su danas vremena da ako se na fejsu, ili forumu nije objavilo, nije se niti dogodilo.
Poljoprivreda je postojala i prije poljoprivrednog foruma i naših preseravanja.
Da se današnji poljoprivredniki jako kroz tjedan nadelaju, išli bi na večer slatko spat. Jedva bi čekali nedjelju da se upicane/lijepo oblečeju i ideju k meši, da se pokažeju drugima.
Pa tko Vas vidi u mrklom mraku u bijesnim traktorima, od više stotina konja. Malo ste previše pobrkali lončiće. Nikaj zato, ak' to Vas veseli, uživajte u svojem radu, jer i ja sam u svojem uživao, makar je bilo i jako teških trenutaka.
Eto, sad me možete još malo po tipkovnici natamburati. Upravo mi supruga dovikuje da se idemo spremiti 🙃😂, a ja več spreman, i još u međuvremenu Vas zajebavam. Koja sam ja lijenčina...
Pokaj bi ti mene zajebaval? Lijepo rekoh da ne prozivam nikoga.
Inače sam opušten kao babina sisa pa i sada, samo vrlo često idem ka realizmu iz vlasitog oka, to možda nekom djeluje da sam nadrkan pa špricam svud oko sebe, ali daleko je to od istine. 😂😂

Vidi me kako se brinem... 😂😂
IMG_20220519_201357.jpg

Van Gogh mi peva, ja tu i tamo zijevnem, i to je to. 😂
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,758
Nitko ne može reći da nisam probao malčirati po danu 😂😂😂😉


Sutra nastavak kad vulkanizer pokrpa... Ali očito mi je noćni rad sudbina 😂


IMG_20220519_181730.jpg IMG_20220519_174809.jpg IMG_20220519_184022.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,934
Pokaj bi ti mene zajebaval? Lijepo rekoh da ne prozivam nikoga.
Inače sam opušten kao babina sisa pa i sada, samo vrlo često idem ka realizmu iz vlasitog oka, to možda nekom djeluje da sam nadrkan pa špricam svud oko sebe, ali daleko je to od istine. 😂😂

Vidi me kako se brinem... 😂😂


Van Gogh mi peva, ja tu i tamo zijevnem, i to je to. 😂
Provjerio sam još jednom, ovo je zaista tema što smo radili danas 🙃 ;).

Osim što sam tvrdo spavao i uništio naočale, naravno i Vas zajebavao, otišli smo u predvečerje ja i moja draga - na dogovoreni "spojak" s našom unukom, gimnazijalkom.
I onda je došlo do "proširenja mojeg zadatka", baka, deda idemo po još dvije prijateljice na ove adrese u Gradu. I tak' nakon ovog predvečerja su si naše tri gimnazijalke, još dodatno zbušile svoja uha, a tko je kriv, naravno pa ja i baka (a mame se i dalje iščuđavaju kak se vragu dijete tak fino sve dogovori z bakom, a ne s njima :hahah:, zajebani smo mi stariji ljudi kaj sam vrag).

A onda sam otišao do "optičara", jer sam danas popodne uništio **očale :geek: :eek:o_O . Skro me vrag zel dok sam se suočio z njihovim cijenama 😖😫🥶🤬🥵, horor...Imaju valjda krilaticu "Vaše zdravlje je naš biznis i zarada" tak nekak... A mogel sam i dalje spati, nikaj delati i svoje očale imati.

Joj nisam se pofalil kaj sam napravil (a ak nije na fejsu ili forumu se ni niti dogodilo):
- v nedelju sam kupil jednu poluautomacku, lefku/laganu motiku, v uvjerenju da bude ta sama kopala,
- danas sam, vjerovali Vi to ili ne kupil još jednu motiku, bila je par tjedni "tiha patnja" moje supruge, čim ju je vidla - odma se u nju zaljubila, pa kak da joj ne udovoljim i ne kupim
(problem je kaj sad imamo za svaku ruku svaki, doma i v rezervi po bar dve motike - i onda ja za ovaj poljo forum kao nisam poljoprivrednik, ajde natipkajte kolko je Vas kupilo ovih dana dvije poluautomatske motike, a doma ih imate bar koju???

A i potrošil sam danas pristojnu količinu "zelenoga laka", prije toga sam namjerno škartiral i prehitil jednoga rezervoara, pa potrošil nekaj "otrova" prek šprice.

Moram se fčeknuti da skužim - sam se to senjal il se za praf dogodilo...

Za kraj, zna *ko normativ: kak se dugo mora kositi po 11.000 kvadrati lešnjaki i z čim*, strižna :unsure:, flaks :unsure:, malčer :unsure:???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,199
Ak sam te ja ikaj razmel ... osim da si dvaput zaspal :sleep::sleep: i strgal dvoje naočale... :geek::geek: :oops:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh