• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,934
Ja svako jutro uz kavu između ostalog pogledam i našu dnevnu potrošnju struje. S vremenom smo se mi tako organizirali da dosta puta uspjevamo izjednačiti dnevnu (skuplju tarifu) potrošnju struje s noćnom nižom tarifom.
Unazad tri dana smo stjecajem životnih okolnosti trebali još jedan frižider. Uključili smo naš stari (još uvijek dosta moderan Gorenje model). Vidimo da nam se dnevna struja poduplala. Ogromna je razlika u konstrukciji i potrošnji struje starijeg modela i novog frižidera. Sutra ga ponovo isključim, prestaje potreba za njegovim dodatnim kapacitetom hlađenja.
Tko si to ne analizira, teško da i skuži koji mu točno aparati rasipaju novac kroz potrošnju struje...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Nemas ti pojma u kaj se upustas. Ako ces moci sici iz rakete, neces moci stajati na nogama. Nije traktor za duge voznje. Stavi ga na labudicu i vozi.

Da li ti sa tim kardanom na malceru mozes dovoljno podici malcer? Ja sam kupio produzetak pa ga mogu dici do kraja bez skidanja kardana...
Ja mislim da se lakse voziti s traktorom po cesti, nego cijeli dan orati s njim.
Ja bi radije svaki puta vozil traktor "pjesaka" nego placal skupi prijevoz labudicom.

Evo, jucer sam bil u prijevozu kamilice, od 8 ujutro, do 20 h navecer, tocno 12 sati rada i napravil preko 100 km, nije neki problem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,199
Evo, jucer sam bil u prijevozu kamilice, od 8 ujutro, do 20 h navecer, tocno 12 sati rada i napravil preko 100 km, nije neki problem.
A ja u 4,5 vure 160km (po bregima)...samo mi je poslije glava bila kak škaf :rolleyes:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja svako jutro uz kavu između ostalog pogledam i našu dnevnu potrošnju struje. S vremenom smo se mi tako organizirali da dosta puta uspjevamo izjednačiti dnevnu (skuplju tarifu) potrošnju struje s noćnom nižom tarifom.
Unazad tri dana smo stjecajem životnih okolnosti trebali još jedan frižider. Uključili smo naš stari (još uvijek dosta moderan Gorenje model). Vidimo da nam se dnevna struja poduplala. Ogromna je razlika u konstrukciji i potrošnji struje starijeg modela i novog frižidera. Sutra ga ponovo isključim, prestaje potreba za njegovim dodatnim kapacitetom hlađenja.
Tko si to ne analizira, teško da i skuži koji mu točno aparati rasipaju novac kroz potrošnju struje...
Kolega plus, kak to pratiš? dnevnu potrošnju mislim? imam digitalno brojilo i daljinsko očitanje, pretpostavljam da postoji online aplikacija kam se prijavim i gledam online tijek događaja?
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,758
Malčirao jedan voćnjak skoro pa u šumi. Sve oko njega šikara 😂... Nisam stigao do sada pa je bilo veselo...


I tu veselju nije bio kraj...

Vraćam se poslje 10 navečer kući... I dok mi je malčer zakopčan da povučem trag po međi na mladom voćnjaku gdje držim crni ugar između redova, pa da ono sredim uz cestu dio.. Znači 2 prolaska malčerom.

Tamo među puno hektara voćnjaka imaju 3 kuće udaljene od ostatka sela.

I sad ja prolazim drugi trag i pakiram prnje za kući meni na traktor skoči lik s krvavim očima i lupa po staklima. Dere se vrišti da ja ne smijem raditi noću.

Sad ne znam jel da idem na policiju ili koji klinac da radim... Inače radim popodne u voćnjaku pa se to često razvuče u noćnu smjenu. A imam jedan taj voćnjak preko puta njegove kuće... Da napomenem njegova kuća je poprilično uvučena od puta.

Lik je neki Nijemac koji nema veze sa selom nego je kupio kuću na kraj sela da bi kao imao mir i tišinu.

Jel imao netko sličnih dogodovština? Da idem na policiju?





IMG_20220517_200217.jpg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Za ukras… Većina ljudi i po selima se više ne bavi poljoprivredom pa im svaki k smeta. Mene je lik zaskočil u sred dana kad sam vozil digestat da njemu to smrdi, da ga trujem, da vozim bakterije/viruse na polje… Uglavnom su svi postali gospoda i sve im smeta osim onoga kaj vide na tanjuru…
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,758
Mislim da je lik u pravu!


Evo javio mi odvjetnik da lik nije u pravu.

To nije u urbano područje i tamo traktor od 0-24 ima veća prava raditi nego on tražiti apsolutni mir i tišinu.

Ne možeš kupiti kuću u pol oranice i vikati da ti smetaju traktori...

Lik je inače već napao i kolegu jednog da mu špijunira u dvorište kad ide u lov (a kolega samo parkira auto kod mene u voćnjak), napao drugog kolegu kad je došao moj voćnjak snimati dronom. I to je snimati nego je kupio drona pa došao vježbati letjeti. Ovaj ga napao da ni slučajno ne snima tim helikopterima njegov posjed. Da su to već radili pa mu policiju slali.


Sad samo ostaje pitanje preći preko ovog incidenta ili ići na policiju prijaviti...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Iskreno, ja se nebi previše zamarao oko toga trenutno, takvih je bilo i bit će uvijek kojima je cilj samo da se nekome napakosti. Ja bi još malo pričekao, pa ako se bude ponavljalo onda bi reagirao.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
Za ukras… Većina ljudi i po selima se više ne bavi poljoprivredom pa im svaki k smeta. Mene je lik zaskočil u sred dana kad sam vozil digestat da njemu to smrdi, da ga trujem, da vozim bakterije/viruse na polje… Uglavnom su svi postali gospoda i sve im smeta osim onoga kaj vide na tanjuru…
Slažem se s tobom, ali pazim da polja koja su uz kuće ne radim po noći. Imaju ljudi pravo na mir, imaju malu djecu, pa tu imam dosta razumijevanja.
Al kad mi počnu da im nekaj smrdi, uhhhh tu se vužgim odma, pogotovo za one kaj znam da drže cucke u kući
 
  • Haha
Reactions: ZJ

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,758
Pa pazim i ja. I morate priznati da jedan prohod malčera po međi nije rad.

Šta sam trebao odvesti traktor 15 km kući i danas ujutro se vraćati tamo-natrag 30 km zbog 200 metara trave?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
Pa pazim i ja. I morate priznati da jedan prohod malčera po međi nije rad.

Šta sam trebao odvesti traktor 15 km kući i danas ujutro se vraćati tamo-natrag 30 km zbog 200 metara trave?
Naravno da ne, al daj takvomu objasni
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh