• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma Miller je zakon..naravno ima ih još nekoliko firmi koje rade kipe u rangu Millera ali to je sve u boljim i razvijenijim zemljama koje rade kvalitetne stojeve tipa švabi,englezi ...malo smo otišli u OFF u ovih nekoliko zadnjih postova al nadam se da se moderatori nadu ljutili...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo pošto je vrijeme nikakvo,ne radi se gotovo ništa osim rutine u štalu,evo počinje vrijeme korizme i u tome duhu valjalo je dobro promisliti dali se čega odreći ili ne:rolleyes::rolleyes:,odluka je pala nema gaziranih sokova do Uskrsa,:(clap)::(clap):,budem nekako izdržao ali sad ostaje dilema dali se može prešvercati Radler
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Evo pošto je vrijeme nikakvo,ne radi se gotovo ništa osim rutine u štalu,evo počinje vrijeme korizme i u tome duhu valjalo je dobro promisliti dali se čega odreći ili ne:rolleyes::rolleyes:,odluka je pala nema gaziranih sokova do Uskrsa,:(clap)::(clap):,budem nekako izdržao ali sad ostaje dilema dali se može prešvercati Radler

ajkula hvala na pozdravu neko jutro nisam ti zahvalio,ajd da se mi lijepo odreknemo poticaja do uskrsa?šta će nam ti poticaji:icon_rolleyes::icon_cry:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam danas oprao dve honde motokultivatora. posto vreme nije lose a jednu sredjujem rodjakovu koja je oprana zadnji pu otprilike kad je kupljena. taman da zavrsim sa pranjem sa vapom nesta struje. kad je stigla jedna faza 45v druga 165 v a treca 230v. brze iskljucuj sve po kuci . samo cujem posle pola sata komsije skidaju sve po spisku .jednom izgorelo ovo drugom ono itd.. srecom pa sam primetio pa iskljuci na vreme tako da sam ovog puta bez havarija
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Danas nismo radili ništa(ručak ne računam,to ide pod normalno) do iza podneva,a onda smo pet puta rekli bem ti.Bem ti zimu,bem ti plin, bem ti račun za plin,bem ti 3095,26 kn na računu za plin,i bem ti onoga koji mi ga prodaje po skoro četiri kune kubik.A sada može i šesti bemti,bem ti mene budalu koja ga kupjuem. Po skoro četiri kune.Otpirjali ste ove zime,bem vam da vam bem i vaš plin i račune,ide sada zadnja kuna za peć na drva.Samo se bojim da budu nam doskočili,jer bumo morali plačati emisiju CO2,pa budem im morala ubrzo opet reći-bem vas.A kaj bum onda?:fiery::fiery::fiery::fiery::fiery:

Evo,nek se tješe sada oni kojima je teško,a griju se na drva,bar ne moraju plačati plin,svečano izjavljujem da će sljedeću sezonu grijanja moja kotlovnica dočekati krcata drvima.Pa mi nek plinara puhne perje vrit. :icon_butt::icon_butt::icon_butt::icon_butt::icon_butt:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Eh i kod mene odzvonilo plinu,bio to preskupi sport
Ovu zimu se grijemo na drva i prezadovoljni smo,em je toplije em je jeftinije pošto imamo svoju šumu

A do sad se grijao radeči:(rofl):ralice od nikud,3 auta kod rođaka pa rekli ajmo malo očistit i poslit da ih dotjeramo na brdo i dopeljam dva i evo taman ralice,prođe,očisti i idem sa trečim gore kad ono,gore nego je bilo,samo sve zagladio
Druge godine ima da moj IMT dobi lance i ralicu i u akciju:cool2:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Gledaj to sa ljepše strane johabice nemoraš nositi drva ni pepel ni piliti niti ti peć ugasne pa ti je zima ovak kak gospa sve čisto i uredno,pa nemaš samo za kuču toliku ratu valjda i plastenik griješ ako ti je to rata za kuču ja da sam na tvom mjestu napravil bi ovo:icon_hang:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E moj farmervg,samo za kuću.Plastanik sam uključila tek početkom februara,pa su svi kubiki otišli u kuću.A za ovaj mjesec očekujem oko šest i pol do sedam tisuća,evo,vidiš i sam kakvo je vrijeme.U plasteniku termogen radi cijeli dan i noć.Kada nema sunca tak je kak je.Gledala sam već malo peći na pirolizu,pa ćemo vjerojatno u toku ljeta preurediti centralno na drva.Iako je pitanje kako će dugo i to iće,naveliko se priča o CO2,zagađivanju,znaš na šta mislim.I tu će nam nakalemiti naknade,nešto ko što plačamo oborinske vode,začas će nekom lumenu pasti na pamet kako nam opet zavuči ruku u đep.Ako ne nekom iz vlade,a onda sigurno nekom zelenom.
I još mi ne bi bilo tolko krivo da grijemo cijelu kuću-od 150 m2 dvije sobe u kojima nitko ne spava po 13 m2 i hodnik 23 m2 uopće ne grijemo.Dakle,grije se nekih sto kvadrata.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Puno jako puno samo za kuću probaj vidjeti peći na pelete koliko bi te to koštalo mjesećno sa drvima je dosta posla a i ti više nisi 3x7:(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nešto ćemo u svakom slučaju poduzeti,vjerojatno i mjenjati stakla na prozorima,iako su vakumirana i mjenjana pred četiri godine,budemo probali staviti ona lov ili kako se zovu,iako ni sama ne znam kako će ispasti,mi imamo u prostoriji od pedeset kvadrata trinaest kvadrata stakla.Imaju jedni znanci peć za centralno na pirolizu,vele,jako malo drva troši,kupili su deset metara za cijelu zimu.Jedino je problem za kupanje,nema sanitarne vode,a to nama baš ne paše,znaš kako je u poljoprivredi.Svaki dan si prljav ko prase.Sad bi se morali odreći i jakuzi kade,ma k vragu,samo ćemo se svega odricati,a čega se odriče banda na vlasti i saborska.Baš sam ljuta.Maločas sam čula opet Liničev biser o poticajima i seljacima na vjestima.Bem ti Liniča.Iako bih ga zapravo morala voljeti.Jer je jednom izjavio-ako seljaci ne mogu biti uspješni u radu i konkurentni,neka se ostave poljoprivrede i idu u grad.Evo,oće čovjek od mene napraviti gospođu,a ja seljača neću pa neću.Sada će me on pogospoditi,kada se ne znam sama.Kako da ga onda čovjek ne voli?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo danas stigao novi član u dvorište,kolega Banijac i ja nešto kemijali,ja njemu zob a on dovezao malu STELU,još jednom mu hvala na logistici i čim friška zob na ljeto stigne u dvorište da još namirimo razliku,sad bude veselja kad klinci stignu iz škole:icon_biggrin

Uploaded with ImageShack.us::icon_biggrin:,ovo je Stela,,

Uploaded with ImageShack.us
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajkula,jel si ti to uzeo za svoju dušu ovo malo konjče?Ma krsan je,evo bih ga odmah došla malo podragati.I moj muž je oduševljen,sad bi odmah i on jednog.Sam ne znam gdje bi ga držali,kod nas sve životinje ulaze u kuću.:(giggle):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma malo za sebe ali najviše za djecu,znaš da ih je puna kuća,ali ova najstarija kćer se najviše veseli,sad bude malo upoznavanje,mora se malo urediti i bude zanimljivo iskustvo,:icon_winkle::icon_winkle:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa valjda ak se zove stela onda je ždrebica hehe inače lijepa je..ima jedan u selu dva prava međimurska konja..još od nekad se bavi z konjima i on je valjda med rijetkima koji su uspjeli održat stoljetnu tradiciju kaj se tiče konjeva...ponekad ga znam vidjeto kaj ih prošeče ili ih pusti kaj se istrče...to su vrlo poslušni konji ali su i znatno jači u konstruciji tjela od ovih "običnih" koji se danas uzgajaju...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ajkula cestitke na zdrebici :icon_super:nesmijem sliku pokazat sestri krv ce mi popit:D:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ajkula svaka ti čast sad si napravil pravu stvar za djecu mislim da nema ljepšeg dara...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
joj cijelo popodne je bilo maženje sa njom,budu se valjda navikli da je to živo biće sa svojim prohtjevima,meni isto malo čudno jer na krave i svinje sam navikao a sad konj malo čudno ali ok,danas popodne smo se malo prošetali ,hvata se povjerenje:icon_thumright:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas sam se zbog nedeljnog ručka sjetio naše johabice,žena odlučila da danas bude domača guska sa mlincima ,sve ok ali to meni jelo ne ide ako nema zelene salate,pih hebem ti muku kad moram obići nekoliko okolnih selskih trgovina za nekoliko glavica salate,ovako da je johabica bliže kod nje bi bilo direkt iz plastenika,ali nakon male potrage uspio sam naći nekoliko glavica u ispravnom stanju ,normalno bez prigovaranja na vanjski izgled,vidiš johabce da ja nisam zahtjevan po pitanju povrča i nemam navadu pipkat ,povrče:icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh