• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
hehe nije imal sreče pa je dobil i malo gnoja po sebi...nego gdje vi nabavljete kalcij...čul sam da ima tu neka firma u m.središču al nemrem najti kak se zove...

Ma zapravo ove godine niti sama ne znam što sam to rasijala.Nisam niti morala,imam ph 6,2-6,5,ali rekoh,ajde zbog paprike,ona zna kiksnut u velikim vručinama,pa sam onda u sva tri plastenika ,kad se radi,nek se radi.Uzimali smo ranije onaj sa kalcijem i magnezijem,mislim da je omjer 70:30, tu u Metssovom dučanu u selu drže građevni materijal,pa pošto moje selo radi pet i pol tisuća ha oranica kalcit se troši na veliko.I došli smo mi jučer i pitali ima li agro vapna.Kod nas uobičajen izraz.veli-ima u vrećama od 25 kg,baš jučer stigao šleper.Uzeli mi,platili,kada sam rasijala,vidim na vreći sa stražnje strane nešto čudno.Nacrtan gleter i sve ostalo.I piše ide ga 3 kile na kvadrat.Zida.Koji je to vrag sada ne znam.Niti se usuđujem pitati.Sve piše na njemačkom,osim dvije rečenice na hrvatskom.Skupo nije bilo,manje od tristo kuna tona,mi uzeli petsto kila.Ajde,pa je to zaorano na skoro 40 cm,sad ako je nešto bez veze....Ove sam godine ispala ko ovca.Gledala sam što sam kupila tek kada sam rasijala.
Inače kalcita imaš u Čakovcu u Grami,ali su skupi.Tona dođe oko 900 kn.Opravdanje im je da su vreće po dvadeset kila.Ali,oni imaju i jednokratne rukavice,pakiranje sto komada za 80 kn.A u apoteci su po 48 kn.Za mursko Središće ne znam.Daleko je to od mene.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@johabice pa sta nebi trebalo prije rada procitat upute:icon_rofl::icon_rofl:
mozda si glet masu posijala po plasteniku!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sad ces izgletovati zemljiste. ma i glet masa je u vecinskom delu krec ostalo vezivo tako da nisi mnogo pogresila. napisacu povodom ovoga u dogodovstinama
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Tako to dođe sa godinama,znaš dati savjete,a radiš naopako.pa kaj,ako mi paprike budu glatke ko bebina guza,biti će neke koristi.
Tko bi reko,a ja inače sebe smatram ozbiljnom i relativno pametnom ženom. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo usliko sljakotuc

dsc02724b.jpg


dsc02725l.jpg


i aparat gorenje varex 160/180
staru dobru krntiju

dsc02726l.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja danas zavrsio sa remontom prikolice . sad jos stranice nove da napravim ali to mora malo sacekati. oteram aparat za varenje drugu kad da podjem nece auto upaliti. namitim ga nekako i dosad sam trazio kvar a vec me muci ima mesec dana. povremeno se pojavi i odjednom proradi. kad ono senzor paljenja kaput
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
fala johabice...čak i nije tak skupo kak smo mislili...ma glavno da si ti nešto pobacala škodit valjda nemože jedino koristit..a opet zdruge stane i nije neki veliki novac ako nebude valjalo...

@agromaner...pa kaj ti neje bilo bolje kupit ovakav čekič ako nemašhttp://centar-alata.hr/media/catalo...fb8d27136e95/_/e/_eki_tesarski_picard_298.jpg i to je za šljaku dušu dalo a zabijanje i vađenje čavli da ni ne govorim..a kaj se aparata tiče tvoj je još novi prema ovome kakvoga mi imamo...prastaru kovačku ragu koji radi bolje i ne trese se kak neki varstoji jer je težak kaj ga komaj vučeš na kotačima..ak se sjetim budem stavil sliku u temu švasaprati..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas pilio drva na traktorsku pilu,smanjila se malo zaliha,montirao novu antenu,kupio nekakvu triplex,fiju 20 programa i više nego dovoljno,konačno sam uhvatio jabuku tv,popodne se malo čistila moja buksa ,pronašle se neke drangulije starije od 20 godina,ajmo forumaši tko se sijeća ove novčanice,

Uploaded with ImageShack.us,moglo se kupiti za nju dosta pive u ono doba
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dok je bilo tih sirotanovica lepo se zivelo .jesam bio da kazem deckic ali ih pamtim. da nas bar nesto podseti na lepa vremena
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam danas malo shopingiro po ducanima i popodne proveo u ugodnom drustvo svoje najdraze drage danas je bilo samo lijencarenje i hranjenje udebljat cu se ko krme:(rofl)::(rofl):
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
"mali plavi" nije fora kupiti nesto, nego napraviti sam, to je meni gust... doci s posla i provrndati kutije izvaditi staro zeljezo i povariti nesto novo, ofarbati i to je to! a u ostalom imam cekic kakav si stavio u precac, i imam jos 15 cekica jer trenutno gradim kucu, pa imam cekice od tesarije do teskih macola, he, he...

bolje cu popit pivo i zapalit cigaru u radioni uz svajs aparat i fleksericu i potrosit 20 kuna te napravit si nesto unikatno nego dat 20 kuna za cekic recimo!

takav sam i sta ces! :)
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
p.s. taj aparat za varenje ima mozda oko 30 godina, ali vari sve, bas sve zivo... s njim sam napravio i onaj podrivac sto imaju slike na forumu, tako da nemam primjedba, a i neki dan sam vario milimetarsku cijev na nosac od koloture za pecaru i dobro sam zavario, tako da je univerzalan, radi od do!!! rakao bih cak i da moze odraditi od lemljenja do dubokog varenja!!! :)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
"mali plavi" nije fora kupiti nesto, nego napraviti sam, to je meni gust... doci s posla i provrndati kutije izvaditi staro zeljezo i povariti nesto novo, ofarbati i to je to! a u ostalom imam cekic kakav si stavio u precac, i imam jos 15 cekica jer trenutno gradim kucu, pa imam cekice od tesarije do teskih macola, he, he...

bolje cu popit pivo i zapalit cigaru u radioni uz svajs aparat i fleksericu i potrosit 20 kuna te napravit si nesto unikatno nego dat 20 kuna za cekic recimo!

takav sam i sta ces! :)
ma znam da je gušt napravit nešto sam...mi dosta alata sami radimo i kak nam paše...a čekič za šljaku koristimo dok je pored varioca a ako ga nema onda ključ ili kaj god tolko da se počisti da se vidi kak je zavareno a onda poslije sve još z čekičem...lijeni smo iči po čekič u garažu ako imaš nekaj drugo pri ruci hehe
več sam davno reko da budem posliko švasaparat ali uvjek zabim mada bil cjeli dan pored njega...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
Samo se igral Farming simulator 2013 multiplayer al normalno još se ljenčarilo i vozila drva
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
danas skida bodljikavu zicu i cupam betonsko kolje iz bivseg vocnjaka koji je sad oranica. a treba mi da plac zagradim i bastu obezbedim od odomacenik zivuljki i komsija sto imaju duge ruke
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam danas iso kupit lezaj kotaca za auto kasnije malo pospremo po garazi prakticki se ni ne vidi da sam sta pospremio pa se malo iso provozat s traktorom do sume da vidim jel mi snijeg sta potrgo pa sam ugreznuo bilo nekog snijega nagurano na sred puta aq moro proc preko tog pa smo malo nasjeli pa zvali susjeda da malo povuce:(mm):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Neznam dali da se jadam ili hvalim,ali danas se jedan plastenik spremio za sadnju-stavile se cijevi,položila folija,sada samo treba čekati da se zemlja ugrije,jer tempertura mu je tek dvanaest stupnjeva.Kroz dva tjedna bude sigurno dobro.Ionako se najavljuju za 12. i 13.mart jutarnje temperature minus sedam.Sve od Varaždina,Čakovca,Koprivnice,odkuda je ono Kils,i kod njega,i još u tom smjeru prema Slavoniji.Pa onda opet toplo.Je,nisam rekla,jadam se zbog umora,a hvalim jer sam zadovoljna što je posao odrađen.Nastavak slijedi.Sutra je na redu drugi plastenik.A vrijeme kakvo bude-bude,budemo se prilagodili.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh