• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Z

zeleno zagorje

Guest
odlično onda možeš i pozdraviti instruktora od keramičare lisak iz stubice
 
B

Bobo

Guest
Evo ga i moj drugi komentar u ovoj temi...

Danas je bilo super zanimljivo:

Naj prije kopcaj 549 i sjetvospremac i pripremaj za sjetvu jecma (otac ranije danas otisao s 539 i rasipacem pobacati gnojivo) odradio jednu njivu i otac taman zabrsio s bacanjem gnojiva. otkopcavaj rasipac, kopcaj sijacicu, nasuli sjeme, istarirali, poriktali i teraj. u medjuvremenu brat uskocio u 549 i otisao pripremati dalje. sta cu ja jadan idem skidati pokidani lezaj s vucne tanjurace i napatio se ko vrag dok sam oslobodio maticu, nije rastavljani pitaj vraga od kad. Ajde, odradim i to nekako i tek onda krece naj zanimljiviji dio dana:

Zove brat da mu je na 549 nesto sumnjivo, kaze da se sve dimi iz njega i da je bila kabina puna dima. Temperatura u redu, ulje u redu, sve stima al nesto mu "fali". Ranije toga dana mu puklo crijevo za vodu koje NIKAD ne odlazi (naj nize sto iz hladnjaka ide hladna voda u motor). Ajde, dodjem do njega kroz nekih 15 minuta iz traktora se jos uvijek dimi sa svih strana, gledam, i nije ni meni jasno ali ga je majstor pregrijao... na motoru pocela goriti farba?!?!?

Kaze da je zamjenio crijevo, nasuo vode i poceo raditi dalje i nije ni pola jutra odradio i pocelo se dimiti. ajde, otvorimo hladnjak, on prazan, on krene sipati vodu kad ono OPET to NOVO crijevo puklo ali ovaj puta velika pukotina i bas da curi voda kroz koljevku na zemlju. Tek mi sad situacija postaje sumnjiva. Pjeske kuci po novo crijevo, po dvije kante vode (za svaki slucaj) i zamjenim ja crijevo, natocimo vodu, termostat povuce, nadotoci jos i cekamo na nekih pola gasa da vidimo sto se dogadja... prst u hladnjak i nista, voda hladna, termostat propustio kad voda mlaka. Reko, nista, teraj dalje a ja cu dezurati pa cemo vidjeti. nije ni krenupo iz hladnjaka krene curiti voda van ko blesava... Sad meni rade klikeri i pipnem ja to novo crijevo dolje kad ono vrelo, hladnjak vrel sve zivo vruce. Polako kuci, oprali hladnjak i traktor je do mraka veselo radio. a u hladnjaku nema sto nije bilo, kad ga ovako gledas sve u redu, cak se i vidjelo kroz njega ali kad sam ga mlazom vode ispirao, dobro pa misevi nisu ispadali...

Jedna lekcija naucena i skoro bez traktora ostali u pol sjetve...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
još si i dobro prošo...taak je kolegi zaribal motor na kombajnu isto kiler izgledal čist al dok si ga pralz minivasem tak kaj smo se čudili kak je zmazani bil...nego da se vratim temi...nešto pospremanje garaže i sad bolovanje...valjda neka gripa...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@bobo dobro je proslo skola za ubuduce tebi a i nama drugima da malo pripazimo na takve stvari!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas uživancija cijeli dan vani,malo se bacalo gnojivo ,jedan dio se nije dalo.malo je mokro,nego da ne otvaram temu dali kome šteka Mozila ,mene več jede 3-4 dana,moram se patiti preko Gogl croma:icon_hang::icon_hang:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
odlično onda možeš i pozdraviti instruktora od keramičare lisak iz stubice

sinkoviča?? pa ke su i ženeske za keramičara išle?? o_O

lisak,imas ti mozda brata il nekog,sad je prvi razred u bedexu?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Danas uživancija cijeli dan vani,malo se bacalo gnojivo ,jedan dio se nije dalo.malo je mokro,nego da ne otvaram temu dali kome šteka Mozila ,mene več jede 3-4 dana,moram se patiti preko Gogl croma:icon_hang::icon_hang:

meni ništ ne šteka na mozili...mada znam i nekad biti na cromu zbog prevoditelja...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
meni ništ ne šteka na mozili...mada znam i nekad biti na cromu zbog prevoditelja...

nezz za vas al chrom je najbolji,bar meni...brži je od explorera i mozile,a na kompu dole imam operu
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Mene je zaje.avalaneke dva tjedna unazad(mozila-firefoks)navukla mi se nekih poljaka,pa nikako doč do normale.Onda sam našo stare podatke Mozila i ponovo naložio isad radi ok.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
Danas smo na prirodi učili o biljkama raj za oči i uši ;))))))))

Dado@ vražje zvjerkasto izgleda tvoj DF sad !
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nema stroj i pol,vidi se po gumama kako je prikolica sjedala kolko gume su zmazane,ai na traktoru kakve su gume,tu prikolicu sam jedva izvukao 4 radna i 4x4 i samo gaaaaas.Nepredaje se tako lako DF
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Došao sa posla na kojem sam se odmorio:icon_winkle:sreča pa nema posla ovih dana,i onda navalio na pranje djelova motora,bio crn do ušiju:(emo):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
došlo se iz škole,prali traktor i onda sam išlo se štihat i sad na spavanje ;)



550498_506863982693430_903489498_n.jpg
 
T

traktorko

Guest
Bio danas na predavanju poljoprivredne savjetodavne službe i opet nova pravila . Trebat ce polagat ispit za baratanje sa otrovima za špric bez njega se nece moc kupovati, sprice moraju na tehnicki pregled itd ...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
poslije škole malo tukel zečeve da imaju kaj peči sutra za dan žena i gledal kolegu kak ore...@tino pa bude zahrđavel kolko ga perete heheh
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
idem sad sklapati golfa. pronasao sam jos jedan kvar na kvacilu uslovljen necijom glupom obradom zamajca.frajeri obrade na srugu leziste lamele za 2mm a neskinu i naleganje zamajca na korpu. zato korpa nije mogla stisnuti lamelu koliko treba.uhhhhh mora mi uvek zapasti da mozgam sta neka buzdovancina zabrlja. juce ceo dan sam izobilazio auto otpade da utvrdim sta me zeza i premerim delove.
 
Z

zeleno zagorje

Guest
ženka ekipa poljo foruma što radite danas , jeste primile poklone za dan žena , ja ču danas skuhati fini ručak , pokraj mnogobrojnih muškaraca u mojoj tj. našoj velikoj obitelji jedini se sjetio zadan žena naš najstariji muškarac tj moj otac dedek joža i lijepo je mene i moje snahe počastil sa cevenim ružama , sve nas tri lijepo smo se zahvalile ,z našim dedekom i našim zaštitnikom popile smo kavicu i rakijicu , pa smo obečale i fini ručak ,danas je petak a dedek obožava ribu ,pa mu budemo pripremile za njegov trud , a ujedno se budu pogostili i naši tri mušketiri koji se nisu sjetili ni da nam kupe jednu malu životinjsko carstvo čokoladicu ,bravo mušketiri praf se kaže kakav otac takav sin , živio raspored
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
ženka ekipa poljo foruma što radite danas , jeste primile poklone za dan žena , ja ču danas skuhati fini ručak , pokraj mnogobrojnih muškaraca u mojoj tj. našoj velikoj obitelji jedini se sjetio zadan žena naš najstariji muškarac tj moj otac dedek joža i lijepo je mene i moje snahe počastil sa cevenim ružama , sve nas tri lijepo smo se zahvalile ,z našim dedekom i našim zaštitnikom popile smo kavicu i rakijicu , pa smo obečale i fini ručak ,danas je petak a dedek obožava ribu ,pa mu budemo pripremile za njegov trud , a ujedno se budu pogostili i naši tri mušketiri koji se nisu sjetili ni da nam kupe jednu malu životinjsko carstvo čokoladicu ,bravo mušketiri praf se kaže kakav otac takav sin , živio raspored

ma odavno sam shvatila da su muškarci uglavnom zaboravljivi (čast izuzecima) i da im datumi baš i nisu jača strana...pa i ne očekujem promjene na tom planu...zato počastim sama sebe, sa svim što mi se sviđa...jer bi se inače načekala...ma nek oni nas vole i poštuju sve ostale dane u godini a ne samo danas, pa ćemo im na zaboravljivost lakše progledati kroz prste...:icon_wink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam danas iso na predavanje zastite na radu i na potpisivanje ugovora za poso i posjetio cvjecarnu i kupio ruze za curu,mamu, punicu, sogoricu i sestru i ostatak popodneva uzivo s curom:(inlove):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh