• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
i ja danas skoro ostal bez prsta :(envy):
kaj se desilo?
ja sam izbijal neku osovinu, udaral sam po kratkom komadu aluminija i nisam pogodil sa sredinom čekiča nego s krajem i omaknul se i ravno po prstu
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
kaj se desilo?
ja sam izbijal neku osovinu, udaral sam po kratkom komadu aluminija i nisam pogodil sa sredinom čekiča nego s krajem i omaknul se i ravno po prstu

meni se ploča poklopca diferencijala na damperu okrenula i skoro mi odnesla palac dobro sam prošel samo je jagodica nastradala
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
dosao doma s posla, malo gledo s djecom "kako je gru ukrao mjesec" zaspo i dosli kumovi, pa malo opet s djecom igrao neke drustvene igre i sad spavaju, ja malo po bambusu dok zena gleda telku a ja surfam i u pozadini sjetvospremacem derem u FS2013, pa ubrzo u krevet, bracne duznosti i to.... :) :)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
poslije škole se nešto radilovna traktoru...radile se stepenice,radil se novi auspuh i stavili smo veče ali uže gume tj.mjenjali smo ih za ove kaj su bile prije i sad u potražnju širih..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sv. nedelja,do podne se tamanile palačinke,poslje ručka jedna šetnja od 10 km u obilasku polja,danas viđeno stanje ,blaga katastrofa,voda stoji i po brijegovima
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
I ja sam danas malo obišao svoje ledine, voda i nema baš puno s obzirom kolko je padalo do sad al mi zato srne rade štetu, danas se 16 komada paslo na sijanoj travi kad sam došao...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja sam danas ustao malo pred podne i poslije ručka cca 30 km po polju...na našim zemljama nema ni trunke vode a i ostale su suhe..n
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo ja danas iso pogledat bastu i usput MARVU istero na pašu, he, he...

fotografija0080q.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja danas se samo izlezavo nista nisam radio malo ispred tv-a pa malo za komp pa za stol i tak u krug i ode dan:(wasntme):
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
a nakon kosnje, uhvatio sam se posla...
kod bake koja zivi preko ceste od mene, imam mehanizaciju i traktor, garaze i tako to...
pa davno prije smo imali dio dvorista gdje je djed radio, izmisljo i popravljo svasta nesta, pa je koju godinu prije smrti malo napravio preinaku i traktor je dobio drugu garazu, a bivsa je postala nesto kao radiona, ali pod krovom, bez vrata, okruzena s 3 zida...
e sad to stoji tako vec godinama i ja sam cesto znao nesto tamo na stolu sarafati, ali se polako nakupilo gluposti, dijelova, zeljeza i svacega necega, ali je i kukuruz iznad i sve pada prasina po stolu i zrno kukuruza...
pa sam popizdio i odlucio sam taj prostor urediti, strop zatvoriti geotekstilom, nailonom i lamperijom to povezati, a zaidove okreciti i cetvrtu stranu samo zatvoriti geotekstilom, nesto kao zavjesom da se mogu grijati preko zime, a ljeti ga smotam i objesim na strop... isto tako planiram stari drveni stol sa ugradzenim skripom i jos jednom stegom totalno renovirati i ucvrstiti veliki skrip na stol! u ormar poslagati kardane, poluge i slicno, a u drugi manji ormar sve ostalo od velikog alata, a imam toga hvala bogu, he, he... iznad stola ce na 2 zida visjeti sitni alat, a ispod stola sve ostalo dok ce mjesto na stolu zauzimati sitnice, sarafi i tako to... evo na slikama sam to predocio kako sam zamislio i sto sam danas vec uspio napraviti... plan je kroz 10 dana sve zgotoviti, izuzev vremana i neplaniranih poslova (baka me vec uhvatila da sutra poslije posla srusim jedan dio sljivika i eto mi vec 11 dana do zavrsetka, he, he...)
evo plan i trenutno stanje:

plan:
radiona1.jpg


detaljniji plan:
radiona2.jpg


staro stanje:
fotografija0081q.jpg


radovi...
fotografija0082y.jpg


fotografija0084e.jpg


fotografija0085.jpg


fotografija0086.jpg


posla preko glave kad je nesto stajalo godinama i sad sve treba lijepo urediti...
fotografija0087h.jpg


fotografija0088.jpg


i plan na kraju...
radiona3.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@agromaner kad slozis svoju garazu dodi kod mene ima isto jedna za slozit:icon_lol: samo polako svaki dan malo i bit ce dobro:(y):
ja danas bio na poslu doso doma i nista nisam radio neki svetak ma se uzivalo i bio kod tetke na kavi i tetku iscupo radio iz auta koji ide sutra na otpad bit ce za garazu odlican!!!
 
B

BAGERISTA

Guest
Malo se uređivalo park i oko kuče...

2uiucti.jpg


25yx5.jpg
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
danas poslije škole i nakon što smo prošli pol Varaždina,došao sam doma i najeo se na brzinu bolje rečeno kak pas,nisam niti sjeo,i nešto farbali prednje felge na traktoru i poslije radili žmigavce na kumovoj prikolici za gliser,nešto bi trebao iči na tehnički...

jao pa jel nam se to još jedna legenda vratila? pozdrav i dobro došao natrag BAGERISTA :icon_pidu:


@agromaner...
pa kud več košnja,još nije trava niti izrasla a ti več potjero kosilicu van:icon_lol:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Danas završil rezidbu voćaka i vinograda, pošprical blatobrane od masseya i išel na šišanje
 
B

BAGERISTA

Guest
jao pa jel nam se to još jedna legenda vratila? pozdrav i dobro došao natrag BAGERISTA :icon_pidu:


da čletvrti put se kosilo,,raste li ga raste,,..
fala kolega na dobrodošlici.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
*mali plavi, ma nevolim kad mi je dvoriste kao u "malkolmu u sredini", kad sam dosao s posla, napapo se kvalitetno (sekeli gulas s kuhanim krumpirom), presvuko u radu odjecu, izljubio djecu, nabrzinu pregledo 2 gornje poteznice sto sam nabavio i probam travu, pipkam, hodam po dvoristu, pa reko, ajd da kresnem kosilicu i da vidim kako ce ici, al sam prije toga momacki naostrio noz na kosilici...
rumbubumbu i kresne kosilica, nakon minute rada, dok se malo probudila nakon zimskog sna, opletem gascinu do yaya i krenem... a oooono ide ko po loju, samo susti trava ispod nje... i deri, deri i za pol sata rijesim ispred kuce i dvoriste, a susjeda me vidjela i dosla pogledati sta radim i pita di mi je metla i ja joj pokazem i uhvati se ona posla i mete zamnom (ebi ga, bila mi zena kod kuce :s:, pa je i ona izasla i taman mater dosla s posla i njih tri udaraju i metu, a ja stvaram nered, he, he.... i tako mi to nabrzinu stukli i ja otisao svojim poslom na miru nakon sto sam ocistio kosilicu!
i jos oko 8 dosli kumovi taman kad sam usao u kucu i mrknio 2 pivkana s njima i sad sam se opro i sjeo malo vidjet sta ima na forumu i mrknit jos jedno pivo, pa lagano bracne duznosti i spavanac! :icon_biggrin:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja sam bil izvadil kosilicu iz šupe prije skoro mjesec dana več ima tj. kad je ono bilo zatoplilo...napravil generalku na motoru i lijepo ju izvana i odispod pošmirglal i izvana ofarbal a ispod namazal z bitumenom i čeka prvu košnju,sad radi kaj singerica... a lijepo ga vi to uređujete,kod nas se tek obrezuju vočke a uređivanje bude kasnije počelo...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh