• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,766
Jel am mogao nešto krivo namjestiti? Sve mi se čini ok ali opet moram pitati 🤣
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Jel se vilice lako okreću?
Jesu li oni brtveni prsteni neoštećeni?
Ako du oba odgovora potvrdna, onda je je dobro.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,766
Vilice

U jedna lakše, druga malo teže ali opet bez problema..

Koji brtveni prstenovi? Što drže mast unutar križa? Kako da to provjerim?

Na 3 mjesta mi se normalno vrti križ, na jednom kao da je zablokiran. To je na istom mjestu na kojem je bio puknio.

Jel ima to veze. U mom slučaju su vilice fiksne između 2 reduktora tako da mislim da nema veze. Čini mi se kao da je vilica oštećena pa je prilikom nabijanja oštetila križ. Jer su 3 strane ušle bez problema, a na jednoj nije htjeo ući uopće unutra...

Evo ovdje mi se križ ne vrti na ležajevima unutra, nego se vrti unutar oka vilice.

Ali tu nije htjeo dio s ležajevima uopće ući unutra pa je trebalo malo sile.

Ali opet tvrdim pošto kad stavim između 2 reduktora to je fiksna veza. I uopće nema okretanja. Jel ima veze?
IMG_20230903_163919.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Pogledaj da ta ušica vilice, na kojoj se teško vrti, nije deformirana. Ako je, probaj ju poravnati ili je bolje da zamijeniš vilicu, jer križ ne bu dugo trajal.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,766
Pa ja na oko ne vidim da je deformirana. Ali teže u nju ulazi dio s ležajevima.


Ma. Još jednu košnju će izdržati pa ćemo pripremiti novu vilicu za nagodinu da bude spremna..
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Moram si i danas nekaj zaraditi. -50€ 😛
Daj prodaj to "švapsko đubre" i kupi si 539.
Cijeloga kupiš za manje od cijene onog reduktora (sa i bez ovog remena). Onda ga parkiraš tam u onu lijepu šupu i nigdar ti ne bu napravil troška (jer ionak z njim nebuš mogel nikaj napraviti) 🤭🤣
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Pa ja na oko ne vidim da je deformirana. Ali teže u nju ulazi dio s ležajevima.
Ma. Još jednu košnju će izdržati pa ćemo pripremiti novu vilicu za nagodinu da bude spremna..
Nisam prije shvatil...tebi je pukel križ između T getribe i multiplikatora?
Na tom mjestu ne smiješ postaviti nikakvu spojku, već jedino možeš jači križ (ali onda može nastradati multiplikator ili bar rotor). Sad ti je jasno zakaj su multiplikatori za 44kW ;)
Naime, rotori se vrte sinkronizirano, s pomakom noževa za 90 stupnjeva i prorada zaštite bi dovela do sudara rotora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Nemoj tak, dobar je on za puno poslova, a rijetko dobar za trubiti po selu i mahati susjedima/ama. Z mojega dvorišta nejde dok sam živ i morem potrubiti.
Ali onda moraš skinuti kabinu da te susjedi vide i prepoznaju. Ovak se okrenu na drugu stranu dok prolazi to "čudo tehnike" :hahah:
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,766
Nisam prije shvatil...tebi je pukel križ između T getribe i multiplikatora?
Na tom mjestu ne smiješ postaviti nikakvu spojku, već jedino možeš jači križ (ali onda može nastradati multiplikator ili bar rotor). Sad ti je jasno zakaj su multiplikatori za 44kW ;)
Naime, rotori se vrte sinkronizirano, s pomakom noževa za 90 stupnjeva i prorada zaštite bi dovela do sudara rotora.
Da, na tom mjestu mi je pukao križ.

Nisam tamo ni mislio stavljati spojku. Spojku dodajem na kardanu.

Multiplikatori su mrcine 🤣...

Znači na tom mjestu mi ne znači ništa križ u vilicama? Bitno da ga ima 😂.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Križevi su samo spojke. Pazi kad budeš sastavljal da rotore zaokreneš za 90°.
Da je i bil kardan s kuplungom, pitanje je jel bi pomoglo, jer bi i zamašna drugog rotora prenesla određeni moment.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,181
Križeve su deli zato da ne moraju paziti da im reduktori budu 100% u ravnini.. I horizontalno i vertikalno..
Da se dene prava zazubljena spojka između reduktora, verjem da bi se neki brzo raspal..
Sigurno kučišta ne ravnaju u mm, a velika površina je. Toplina od švasanja mora negde vun ziti 😀🧑‍🏭
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Križeve su deli zato da ne moraju paziti da im reduktori budu 100% u ravnini.. I horizontalno i vertikalno..
Da se dene prava zazubljena spojka između reduktora, verjem da bi se neki brzo raspal..
Sigurno kučišta ne ravnaju u mm, a velika površina je. Toplina od švasanja mora negde vun ziti 😀🧑‍🏭
hm , jedan križ pokriva samo jednu os , za dvije treba 2 križa..
 
  • Like
Reactions: ZJ

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,181
Može biti zarotiran u odnosu na drugi. I nagnut ako kučište nije poravnano. Na to sam ciljal.
I ja sam radil malčer z 3 rotora. Al sam imal remenski prenos, tak da mi to nije bilo tak bitno
 

Prilozi

  • IMG_20180929_161938.jpg
    IMG_20180929_161938.jpg
    96.6 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20180818_152717.jpg
    IMG_20180818_152717.jpg
    62 KB · Pregleda: 25
  • IMG_20180818_152733.jpg
    IMG_20180818_152733.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 26
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh