• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A da, antifriz.
Fino sam se namučil da koliko toliko isperem sistem.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
Ovo izgleda kaj da joj je getriba popustila ;)
Ovo je dokaz da antifriz i antifriz nije isto. A ovdje se po boji hrđe vidi da dugo nije poštivan ni omjer miješanja i još štošta...
Tek da spomenem činjenicu da postoji blok motora od legure/slitine aluminija, a da postoje i blokovi motora od slitina željeza, u grubo rečeno od sivog lijeva...
Isto tako u antifrizu kao agresivnoj kemikaliji prema kovinama / metalima se nalaze aditivi, čija koncentracija mora biti najmanje minimalno dovoljna da "štiti" blok motora i glavu od nagrizanja antifriza.
Nepravilno miješanje kemijski ne-kompatibilnih antifriza može izazvati "pjenušanje", koje zna imati za posljedicu pregorijevanje dihtunga / brtvila glave motora, jer mjehuri pjene ne hlade jednako kvalitetno kao tekučina.
Naravno da suviše malo korisnika vodi računa o takvim detaljima...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ovaj traktor je stolječima imal vodu u sebi, zadnjih par let ima antifriz i sad on pomalo otapa kamenac....
Današnji antifrizi su nažalost univerzalni, svaki svakam paše...

Neki dan sam starome na auto ugrađival hidro volan, jebaj ga, ostaril je i teško mu motati. Bila je prilika da odmah i ulje zamjenim i antifriz izmjerim.
Auto je star dvadeset i neku godinu i ima antifriz sa kojim je došel g12. Antifriz je čist i drži do -30. Takav bu i ostal, ja ga ne mislim mjenjati, a u uputama od auta piše da ga nije potrebno mjenjati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Tomi ti to slikaš kuruzu ;)
Ebla te kukuruza, mene zanima jel koja od one dve birtije s lokacije slikanja, koje su jedna preko puta druge, još uvijek radi?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
Današnji antifrizi

u uputama od auta piše da ga nije potrebno mjenjati.
Da samo ako ne doživi enormno dolijevanje vodom.
E sad mono-etilen-glikol i ostali se svađaju, ipak ni danas "nisu svi isti". Bez brige ne budemo sad ulazili u detalje, da ne talasam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nije nikad ni kap ničega dodana do sad. Bil je bliže minimumu pa sam mu sad stavil možda deci destilirane.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Tomi ti to slikaš kuruzu ;)
“Planinu” sam slikal… Sused nikad nije imal takvu kukuruzu pa ju je ostavil da se divimo. Ima jednu ral pa nije stigel pobrati. Inaće u tom dijelu svi imamo vrtove pa moreš pretpostaviti kakva je zemlja. 🙂
Ebla te kukuruza, mene zanima jel koja od one dve birtije s lokacije slikanja, koje su jedna preko puta druge, još uvijek radi?
Vidim da jako dobro prepoznaješ lokacije birtija… 😁 To je slikano s mojeg prozora. Dela leva…
 
  • Like
Reactions: ZJ

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
...........
E sad mono-etilen-glikol i ostali se svađaju, ipak ni danas "nisu svi isti". Bez brige ne budemo sad ulazili u detalje, da ne talasam.
Kasno bi talasal! :unsure:
Moja firma koja proizvodi motore dogovorila se sa Tvojom koja dela antifriz da napravi tak agresivnog koji će mi popapati materijal. Korist imamo oba! Prodaš više antifriza, a ja više motora!(y):D
Kaj? Tko spominje zaštiti okoliša, glupani!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nije baš da nebude zaradil, samo ih mora imati za puni kamion. Što veći tim bolji. ;)
Mora i Podravka od nečega živjeti. Ona ima puno managera, a tu su i opcijske dionice, bonusi......

Pa kaj se to dešava? Danas netko fali na forumu. Nije valjda da su započeli radovi? :unsure:

Misliš u foto, video grupi?

U svim grupama, naslovima, podnaslovima, forumima i pod forumima, pokriva teme od A do Ž.

U kinologiji se takva pojava zove all round ili po domaći sveopći sudac :)
MUHA misliš da sadi kukumare

Vani grdo vrijeme, a ja malo prebiram po sjećanju pak sam se sjetil našega Dobriše:
........
A jedne večeri nekoga nema,
A moro je proć,
I lampa gori,
I gori u magli,
I već je noć.

I nema ga sutra, ni preksutra ne,
I vele da bolestan leži,
I nema ga mjesec, i nema ga dva,
I zima je već
I snježi...
Dečki evo me tu sam🙂
Neko zna neko nezna,neki forumaši su videli i došli gledat, prije koji tjedan sam kupil iz zajebancije 32 tone krastavci, bili su po kunu premium klasa, pa mi se nekak to primaljivo činilo 🙂Frknul sam ih po 3ipol kune.
Ali evo do danas ih nisam mogel frknut, ali zato danas otišel krastavac za Monte Carlo 🙂
Malo sam si nekaj zaslužil, mogel sam i za više ali nije mi se dalo čekat do Božića da krenu francuske šalate 🙂
Ali svi kaj uzimaju na veliko ajmo reći bi zabadav, reko dečki nejde to samo tak.
Jedino kaj su mi susedi malo možda zamerili kaj je hladnjača delala na dvorištu dan i noć da se roba ne pokvari. 🙂Malo se nafte potrošilo dok je brundala ali to je tak.
Uglavno u Monaku su ludi za slatko kiselim pikant krastavcina i dobro da sam našel kupca koji je sve kupil, celi kamion a ne da prodajnem kilu po kilu, pa kad bi to prodal 🤔ovak sam bez brige, sve u komadu prešlo. 👌💪👍☃️⛄🚚🚚🚚🍻🍺
Nisam mogel pisat jer sam držal stražu oko hladnjače, ko je bil u vojsci zna kak je to.
Mirnooo i to, stoj ne mrdaj, ko ide😳onda sam se orijentiral na stražu a ne na forum, ali evo sve bu došlo na svoje polako. Vračam se u normalu polako. 🍺🍻🎻🎸🐕👌💪👍
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh