• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Jučer sam se sunčao 😖🌞, pa leđa pocrvenio 🤓🙃. Danas volim sunce 🌞, ali se držim hlada.
Uzeo sam na red zimske kotače s čeličnim felgama. Kupio sam ih bio nove, prije cca 8 godina, vlaga i sol su napravili svoje. Felge su bile hrđave kao sam vrag. Mala terolitka i roto žičana četka i navalio ja. (Ovaj se put nisam pošmirglao po rukama. )
Poslije šmirglanja obostrana "antikorozivna zaštita", lakiranje.
Dok se kotači danas posuše, na večer bude sezonska posprema, do zime 🙃🤓🥶.
IMG_20220603_114322.jpg
IMG_20220603_114839.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Malo odmora na kraju dana pa čitam vijesti. Piše da je mr.dr. izv.prof. ušparao više od 2 mil. kuna. Nadam se da će biti isto tako sposoban i za dobrobit naroda. Koliko bi tek zaradil da nije toliko vremena izgubil čekajući na semaforima? :unsure:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Za 20 kn bude u Lidlu cijela garnitura, ali ne kad ti treba.😖
Ja sam kupio cijelu kutiju prije mjesec-dva u lidlu i bila je čini mi se oko 70kn...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755




Evo pa kome gdje odgovara 😂😅... Tih setova svakakvih valja imati.. Jer uvijek ti zatreba neki u nedjelju popodne kad ništa ne radi... Ili ti zatreba kad si u pola posla, prljav do ušiju.. I onda baš taj fali...

U lidlu bude dobrih... Ja uzeo i matice i podloške i o ringove i one za stezanje što se sada ne mogu sjetiti kako se zovu...

Sad sam si uzeo set nipli za mazalice..

I da to je kao kupovanje setova alata.. 80% se neće nikada iskoristiti..

Ali smatram da nitko neće propasti za tih 49 kn...

Više se goriva potroši da se ide po jedan o ring nego se izgubi što se kupi set unaprijed.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755
Bio malo u šopingu... Stara motalica je negdje u kratkom spoju, a već je i bimetal riknuo, i par puta krpana. Pa rekao da kupim novu. A staru ću zakrpati pa nek bude za neke gluposti po dvorištu.

I bila kruna na akciji.. Treba mi od 110, ali je takva bila 300 kn.. Ova 69 kn na rasprodaji.. Pa ću malo tu jednu rupu razrovariti glodalom.


A motalica... Znači.. Cijene ne da su otišle u nebo nego sam razmišljao da mi je jeftinije kupiti agregat 😂



IMG_20220604_150635.jpg
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Pa ima ucrtanu kuću, kupio neku staru ruševinu i legalizirao je.

Ali oko njega su sve poljoprivredne površine. I gustoća naseljenosti je ispod granice da se računa kao urbana sredina

To je što se tiče zakona o buci (iako sam gledao podatke od traktora i da je urbana sredina ispod granice sam)


A što se tiče uznemiravanja javnog reda i mira to je on radio. Ja radeći svojim traktorom u svom voćnjaku 50 metara od njegove kuće ne mogu uznemiriti javni red i mir.


Šta ja trebam napraviti sebi raspored kad on ide spavati, kad ide na popodnevni odmor? Da ga još pitam kad mu pas ide na odmor?

A šta kad meni ispod kuće livadu kose i baliraju 3 puta godišnje po 3 noći, cijelu noć?

Ili po ljetu kad u 4 ujutro smetlari dođu, a meni otvoreni prozori pa probude cijelu kuću?

Ili kad cisternom komunalac u 2 ujutro zalijeva cvijeće uz parking po ljeti?


Mogli smo se dogovoriti da je on bio normalan. Bilo koga da je u selu pitao moj broj i rekao gle susjed imam problema sa spavanjem itd.

Ili da je kulturno zaustavio traktor i rekao gle susjed ne mogu spavati.

Ja bi mu rekao da imam još 20 metara za proći i da ću ubuduće paziti da tu parcelu prvu radim.

Ovako će samo dobiti razgovor da njegov sljedeći prilazak meni ili mojem ide na policiju i sud.

Prebijem se ko konj od posla i sad još da ja njega molim da mi dopustiti da radim na svojoj njivi, svojim traktorom?
To da sam radio id 10 navečer do 5 ujutro oko njegove kuće pa bi još razumio...

Nisam 10 minuta bio u povratku da među pomalčiram..
Da pokusam redom...Nije bitno dali je pribavio gradjevinsku dozvolu pa sagradio objekat ili nakon gradnje legalizovao,bitno je da je legalan.Samim tim ima pravo na porodicnu intimu i odmor.Ok zakon predvidja da se i to moze narusiti u nekim momentima,naravno u granicama normale.I ne odredjuje gustoća naseljenosti urbanu sredinu vec urbanisticki planovi.Da bi lakse razumeo stavimo se u situaciju da smo komsije i dodjem kuci u 15h.prilegnem da odmorim ustanem u 21h veceram pa pomislim mogao bih malo da pilam drva.Moglo bi okisati ovih dana pa da to resim a i ne spava mi se a motorka je mala.Dali bi reagovao...
U pravu si što se tiče zakona o buci motornih vozila,ali on regulise kretanje po javnim cestama.Ako si stvarno misljenja da ste se mogli mirno dogovoriti to je vec lepo...ali demantujes sam sebe recenicom...Prebijem se ko konj od posla i sad još da ja njega molim...za tvoje ne zadovoljsto zivotom okrivljujes drugog.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh