• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

staffmen

S

staffmen

Guest
matice na felgi su za originalne utege pricvrstit. A ja takve nemam.
Ovo su utezi od imt 506 pa sam ih pripasao na ovog.
Svaki uteg 10kg. Solidno

Ralica je vec od prije gotova samo sad sam ju ofarbao zavrsnom bojom i jos neke dorade napravio (gumeni noz, priblizio ju vise prema samom mtk-u...)

kaj se zemlje tice.
Bilo je takvo blato da je cijeli mtk boju promjenil:mrgreen::mrgreen:
Ova zemlja je tolko teska bila da sam mislio da cu opet lagere od prikolice pokupljat po putu.
vuko bi on jos tolko al po asvaltu. Ovo kad sam sad vozio morao sam se dosta igrat s mjenjacem. 3 po ravnici makar je put od šljunka, cim neka uzbrdica bacit ga u drugu i tak cijelo vrijeme. Al stigo sam doma to je najvaznije, mislio sam da cu morat izkipat pola jer nisam znao dal cu uspijet proc na jednom djelu puta al za cudo proso je. Teret je bio vise napred +ja i brat tak da je uspio.
 
S

staffmen

Guest
nije moje.
Tu sam radio na ljeto da nes zaradim a na kraju novce nisam vidio...:butthead::scratch:madmana:
 
B

BAGERISTA

Guest
matice na felgi su za originalne utege pricvrstit. A ja takve nemam.
Ovo su utezi od imt 506 pa sam ih pripasao na ovog.
Svaki uteg 10kg. Solidno

Ralica je vec od prije gotova samo sad sam ju ofarbao zavrsnom bojom i jos neke dorade napravio (gumeni noz, priblizio ju vise prema samom mtk-u...)

kaj se zemlje tice.
Bilo je takvo blato da je cijeli mtk boju promjenil:mrgreen::mrgreen:
Ova zemlja je tolko teska bila da sam mislio da cu opet lagere od prikolice pokupljat po putu.
vuko bi on jos tolko al po asvaltu. Ovo kad sam sad vozio morao sam se dosta igrat s mjenjacem. 3 po ravnici makar je put od šljunka, cim neka uzbrdica bacit ga u drugu i tak cijelo vrijeme. Al stigo sam doma to je najvaznije, mislio sam da cu morat izkipat pola jer nisam znao dal cu uspijet proc na jednom djelu puta al za cudo proso je. Teret je bio vise napred +ja i brat tak da je uspio.

Nisam vidija utege pa zato sam pita,,,mislija sam da si radija da idu i izvana,,,,ali još bolje kad si uspija pripasat,,,,bit če bolji grip.................

A lipo si ti njemu da tereta,,,i mali ima snage,,,,a prikolica,,,hm,,,ima ča nosit,,,jer takvu sam zemlju krca ode kod učke jednom,,,,treška ko sam vrag,,,a i kod oranja je teška..jer sam gleda di čovijek ore........( to je glinasta ako se ne varam)........

imaš š čime za stat,,,,:scratch:scratchlako se razletit,,,ali triba to zaustavit..
 
B

BAGERISTA

Guest
nije moje.
Tu sam radio na ljeto da nes zaradim a na kraju novce nisam vidio...:butthead::scratch:madmana:

žalosno ali istinito.....................:madmana::madmana:da ti dođe da mu prste polupaš..........:evil::evil:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
jbg zalosno ima takvih stvari puno i nazalost sve više,,, vidim da je to hidroponija uzgoj ,,,JEDNOM RJEČI OTROV I SMEĆE BEZ OKUSA I MIRISA
 
S

staffmen

Guest
imam se s cim zaustivit. Kocnice rade hvala bogu dobro.
Malo sam posmirglao pakne i bubanj tak da sam koci dobro.
Kad natovarim moram se spustit jer je mjesto utovara na povisenom (na obali) i onda se spustit nekih 3,5m visinske razlike na udaljenosti 2,5. Znaci nekih 50 stupnjeva nagib. Al stavio sam ga u prvu i stao na kocnicu. Prikolica se klizala a mtk jos dodatno kocio.:supz:
Je to je pomalo glinasta zemlja. Teska jako.

Paradajz je umjetan da. Okusa nikakvog. Jedino kaj sam si donio hrpu paradajza doma koji nije za isporuku u centre. (cim padne na pod ili ima malu crnu pikicu nesmije se prodavat)...i napravili paradajz sos.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
imam se s cim zaustivit. Kocnice rade hvala bogu dobro.
Malo sam posmirglao pakne i bubanj tak da sam koci dobro.
Kad natovarim moram se spustit jer je mjesto utovara na povisenom (na obali) i onda se spustit nekih 3,5m visinske razlike na udaljenosti 2,5. Znaci nekih 50 stupnjeva nagib. Al stavio sam ga u prvu i stao na kocnicu. Prikolica se klizala a mtk jos dodatno kocio.:supz:
Je to je pomalo glinasta zemlja. Teska jako.

Paradajz je umjetan da. Okusa nikakvog. Jedino kaj sam si donio hrpu paradajza doma koji nije za isporuku u centre. (cim padne na pod ili ima malu crnu pikicu nesmije se prodavat)...i napravili paradajz sos.
ma znam ja prijatelju to raste na kamenoj ili staklenoj vuni ima tih razni materijala to je otrov da je to strasno ja znam neke stvari jer se bavim plastenickom proizvodnjom al ne hidroponijom
 
G

GROF

Guest
., ej mladiću, lip pozdrav i tebi moj forumski prijatelju!

., lipo da i TI sa vremenom na vrime nabaciš ku slikicu, pisanu štoriju o sebi i svom., a ovo ča si nabacil - pokeljil, napisal?, za čistu peticu!., dela se i to je lipo za vidit., dobro si pripasal utege - tegove na kultivator, ralica ispala za deset, jedino va boja smedja?, oprosti, nekako mi je ispalo ružno., ALI, nemoj se ljutit, to je samo moje mišljenje.-
., a vidim da ste i feštali., eh, odma se sitim sebe i moje družine u tvoji godina., jedino je nam bilo prevozno sredstvo traktorić tome sa ili bez prikolice.-

., pozdrav celoj dragoj obitelji i legendarnom burazu, Bog!, čitamo - pišemo - vidimo se ...
 
S

staffmen

Guest
ma GROFe ne brini, kaj bi se ljutio.
Pogotovo zato kaj se ni meni ta boja ne sviđa. Htio sam ju ofarbat u naranđastu tj onak kakve su ralice od ovih nasih cestara. al nisam kupio farbu pa eto... prefarbat cu je prvom prilikom. Ko zna mozda ce stajat u supi cijelo vrijeme tak da ju niko nebude niti gledal kad od snijega ni S.
al na slici izgleda ruznije nego kaj je zapravo...To me tjesi:rolfer::rolfer: (mislim na boju:finga:)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
dobro to tebi ide,volja je jabitnija.a čuj ti čekaš snijeg, aja sa dvije freze za snijeg ove godine prebacio malčice i eno stoje bezveze.jedne se moram riješavati ali moraću je u Kanadu prodavati jer snjega nema pa nema
 
S

staffmen

Guest
svake godine se mucim s lopatom, a sad kad si ocu olaksat snijega nema uopce.
Kasnije ce se cudit kad hrana poskupi. sad imamo samo 2 godisnja doba a ne 4.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Kasnije ce se cudit kad hrana poskupi. sad imamo samo 2 godisnja doba a ne 4.

i sam sam došal do tog zaključka!!
da nema Gorskog kotra, mislim da bi mi u Dugoj Resi imali mediteransku klimu...
ovako bar malo dođe oko nule, a nekad su zime bile cca -15 po 2 mjeseca u komadu... isad malo serka temperatura oko nule, pa +12, pa -6, pa +9, i onda bu za koji tjedan zakurilo na +30
 
S

staffmen

Guest
nas kaj. Mene samo brine ko bude cistil snijeg na +20:finga::finga::finga::rolfer::rolfer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Budite zahvalni,,,,,ča vam mi s mora šaljemo,,,,,,,,,,,,,,,tepli zrak....:rolfer::rolfer:
Ki ovo vrime puklo skroz-na skroz...:scratch:roll::roll:
 
S

staffmen

Guest
falit ce nama taj hladni zrak i te kako ak ga nebude bilo...
Zemlja nije odradila svoje, tak da i prihod bude manji.
Gledam malo tu kod sebe po poljima kak je psenica slabo uznikla tj rjetka je dosta.
Mislim da je to vrijeme i jednim dijelom takvo zbog ulaska u EU:rolfer::rolfer:...i njemu se pomutilo kad je cuo kaj nas ceka
 
B

BAGERISTA

Guest
falit ce nama taj hladni zrak i te kako ak ga nebude bilo...
Zemlja nije odradila svoje, tak da i prihod bude manji.
Gledam malo tu kod sebe po poljima kak je psenica slabo uznikla tj rjetka je dosta.
Mislim da je to vrijeme i jednim dijelom takvo zbog ulaska u EU:rolfer::rolfer:...i njemu se pomutilo kad je cuo kaj nas ceka

Istina,,,,,nema vidit češ kad krenu boleštine,,,....
a ova ti je dobra............:rolfer::rolfer::rolfer::partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
nema zime, nema smrzavice, leda i snijega,
bit će gamadi, zmija , komaraca i svakojakih gmazova...

jadni mi...
 
S

staffmen

Guest
eto ralica je sad skroz gotova...





Sutra jos natocim benzin, natocim ulje u getribu, prekontroliram ulje u motoru, ocistim filter i spreman za sezonu.
Mozda vec od sredine drugog tjedna krece akcija ciscenja
snow-shovel-shovel-frozen-freeze-smiley-emoticon-000799-facebook.gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh