• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staje za krave, tov junadi i dr.

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Re: staje za krave, junad i dr.

Počinjemo praviti novu staju te nas muči jedno pitanje :scratch : kolika je dovoljna kosina ploče da"pilo"odlazi u kanale i da se kravama ne skliže kada ustaju.
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Re: staje za krave, junad i dr.

zaboravih napisat :oops: krave če biti na vezu samo po zimi i ljeti u noči jer po danu idu na pašu
 
Å

Željko

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

cika Mato kaže:
Počinjemo praviti novu staju te nas muči jedno pitanje :scratch : kolika je dovoljna kosina ploče da"pilo"odlazi u kanale i da se kravama ne skliže kada ustaju.

Misliš na kosinu ležišta ili? Gnoj bude kruti ili tekući? Zašto si se odlučio raditi na vez?
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: staje za krave, junad i dr.

Zanimljive staje volio bih vidjeti sve uzivo, bas me zanima da li se prljaju, kako nauce na lezista, izmuziste itd. Ja imam stalu za 20 krava na vezu sa poluresetkastim podom za tecni stajnjak i bez obzira sto su kratka lezista krave se opet zaprljaju. Razmisljao sam o gradnji ispusta koji bi bio na principu ovih otvorenih staja gdje bi postojala lezista, blatni dio i jasle imate li neki prijedlog, skidao sam sa neta nekih projekata svi su megalomanski, ovdje se ipak radi o mini farmi do 20 krava. I jos jedno pitanje kakve su kod vas zime vidim da su sve poluotvorene staje :scratch
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Re: staje za krave, junad i dr.

da mislim na kosinu ležišta i kanala za pilo,a za gnoj več poznata klasika vile i ostalo što ide uz vili tj. gnoj če biti kruti.a štalu za sad pravimo za 20-25 grla a u budučnosti čemo i povečavati
broj grla dok radna snaga ojača
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: staje za krave, junad i dr.

cika Mato kaže:
da mislim na kosinu ležišta i kanala za pilo,a za gnoj več poznata klasika vile i ostalo što ide uz vili tj. gnoj če biti kruti.a štalu za sad pravimo za 20-25 grla a u budučnosti čemo i povečavati
broj grla dok radna snaga ojača

Sto se tice kosine lezista ona se krece u intervalu 2-3% a neki autori navode i 3-4% :)
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Re: staje za krave, junad i dr.

da li tko zna koju internet stranu za izgradnju staja za krave s nacrtima hvala unaprijed ;)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Re: staje za krave, junad i dr.

Za vez bude teško.
Probaj ovo:
Obrisan neispravan link.
 
I

ivica

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

evo nekih stala iz mojeg kraja ,stavit cu redne brojeve i kapacitete tak da bude lakse ako bude kakvih pitnja

1. 30 krava
DSC00041.jpg

2. 30 krava
DSC00080.jpg

DSC00081.jpg

3. 50 krava
DSC00130.jpg

DSC00141.jpg

4. 50 krava
DSC00151.jpg

DSC00152.jpg

5. 40 krava
DSC00249.jpg

6. 150 krava
DSC00335.jpg

DSC00302.jpg

DSC00310.jpg

7. 70 krava
DSC00315.jpg

DSC00316.jpg

DSC00333.jpg

8. 40 krava
P1250056.jpg

P1250026.jpg

P1250008.jpg

DSC00424.jpg

DSC00429.jpg

9. 30 krava
FIL91348.jpg

FIL91351.jpg

FIL91372.jpg

10. 70 krava
P1030036.jpg

P1030037.jpg

11. 30 krava
P1200032.jpg

P1200023.jpg

12. 80 krava
P5040082.jpg

P5040091.jpg

P5040095.jpg

P5040096.jpg

P5040146.jpg

13 .18 krava -na vez
PC240003.jpg
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: staje za krave, junad i dr.

:lol: :lol: :lol: bravo,baš si si dal truda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: staje za krave, junad i dr.

Mike kaže:
:lol: :lol: :lol: bravo,baš si si dal truda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

znaš kak mi je sjatka ona sa ružičastom fasadom, baš je ko bombončić :D

ivica hvala ti na slikama :D
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: staje za krave, junad i dr.

je sve su krasne,neznaš koja ljepaša od koje,a tak verovatno i koštaju :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: staje za krave, junad i dr.

Nekužim onu jednu kaj ima onak cijeli krov pun dasaka :scratch

Inače su dobre 8)
 
I

ivica

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

marko hurlimann xa86 kaže:
Nekužim onu jednu kaj ima onak cijeli krov pun dasaka :scratch

Inače su dobre 8)
to je takva krovna konstrukcija, ta stala je sirine 22 metra bez ijednog stupa po sredini
 
I

ivica

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

marko hurlimann xa86 kaže:
To je i negdje skupo... :scratch
ovo je inace najjeftinije rjesenje ako neces stupove unutra ,lamelirano ili metalno je skuplje
 
V

Volintena

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

@ Ivica - možeš li doć do tako puno fotkica na temu (naj)novije izgrađene (znači ne preuređeni stari objekti raznih namjena) štala za koze, a može i za ovce, ali šta se mene tiče više me zanimaju koze štalskog uzgoja, pa ih 'nabacaj' pod 'Kozarstvo' i 'Ovčarstvo'?
 
I

ivica

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

Volintena kaže:
@ Ivica - možeš li doć do tako puno fotkica na temu (naj)novije izgrađene (znači ne preuređeni stari objekti raznih namjena) štala za koze, a može i za ovce, ali šta se mene tiče više me zanimaju koze štalskog uzgoja, pa ih 'nabacaj' pod 'Kozarstvo' i 'Ovčarstvo'?
dvojica se tu u mojem kraju bave kozarstvom za mlijeko ,kooperanti vindije ,imaju do 100kom ,ali oba dva imaju adaptirane stare objekte i dogradeno izmuziste
 
I

ivica

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

slike za bogeca ,stale sa dubokim lezistima i slamom
Bild02a2.jpg

Bild02b2.jpg

Bild02dkorr2.jpg

Delaval_solid_manure_scrape.jpg

roboter-7Custom.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: staje za krave, junad i dr.

toooooooooooooooo :D :D :D :D :D :D :D

hvala ivice :D

odluka je pala :D :D

po viđenom sa slika i kak veliš da se jednom tjedno nastire u ležišta, po mojoj procjeni u ove štale ide oko 2 bale slame za jedno nastiranje :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh