• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staje za krave, tov junadi i dr.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: staje za krave, junad i dr.

misliš na 2 rolo bale :mrgreen: :mrgreen:

nego to je štala za koliko komada???????

jel imaš možda neke slike štala na vez s pregradnim boksovima, znači naprijed hraniš, iza čistiš, klasika, recimo kapaciteta od 10 do 20 krava :?: :?:
 
I

ivica

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

ŠANANA kaže:
misliš na 2 rolo bale :mrgreen: :mrgreen:

nego to je štala za koliko komada???????

jel imaš možda neke slike štala na vez s pregradnim boksovima, znači naprijed hraniš, iza čistiš, klasika, recimo kapaciteta od 10 do 20 krava :?: :?:
stala od kolege za 18 krava ,izgnojavanje na krticu
PC240003.jpg

PC240004.jpg

PC240006.jpg

PC240009.jpg

PC240011.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: staje za krave, junad i dr.

e tooooooooo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

samo ja planiram max 10 komada u jedan red, čiščenje bude na žgance (nadam se privremeno) :mrgreen:

A preuređenje stare štale, znači zakretanje i širenje tako da stane 5 boksova u red, i to da sve skupa bude 15 kravica + junice, koje ču več negdje udomiti, u kojoj garaži možda :lol:
 
I

ivica

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

ŠANANA kaže:
e tooooooooo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

samo ja planiram max 10 komada u jedan red, čiščenje bude na žgance (nadam se privremeno) :mrgreen:
samo se moras s nekim odmah dog za krticu da si ubetoniras vodilice
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: staje za krave, junad i dr.

ma između te nove štale i gnojišta mi je svinjac (kotec) i to me muči, ja bi ga najradije vrušil i onda bi mi stalo 15 krava u jedan red, od naprijed prolaz za velike tačke za hraniti, a od iza bi išla mužnja i krtica direkt na gnojište, al mi mama neda da rušim svinjca jer ona hoče imati koju krmaču, a ovak i onak su mi telići večinom u njemu umijesto svinja :D :D :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: staje za krave, junad i dr.

IVICA

Ove štale na duboka ležišta su na gnojovku?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: staje za krave, junad i dr.

Sve je to ljepo...
Ali pogledajte malo koliko tu ima gnoja,treba to nekamo i izvesti... :!:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: staje za krave, junad i dr.

ŠANANA kaže:
ma između te nove štale i gnojišta mi je svinjac (kotec) i to me muči, ja bi ga najradije vrušil i onda bi mi stalo 15 krava u jedan red, od naprijed prolaz za velike tačke za hraniti, a od iza bi išla mužnja i krtica direkt na gnojište, al mi mama neda da rušim svinjca jer ona hoče imati koju krmaču, a ovak i onak su mi telići večinom u njemu umijesto svinja :D :D :D
:lol: :lol: :lol: još si mali :lol: :lol: :lol: reči ti njoj nek si ona krmaču dene nekam drugam ,a ti koca miniraj i šlussss :lol:
za krmaču si lako posle nekaj skombinira...ljudi svinje drže u raznim torovima,praktički vani i ništ im to ne smeta,a ti ak budeš delal štalu i ulupaš hrpu para i onda za godinu dve ju budeš išel trgat i opet sve predelavat a moraš to sve odjednom,z jednim troškom obaviti.Pa se budeš :scratch i :madmana: kaj nesi to rešil sve odjednom :!: :mrgreen: :mrgreen:
 
I

ivica

Guest
Re: staje za krave, junad i dr.

mario kaže:
IVICA

Ove štale na duboka ležišta su na gnojovku?
ne to je kruti gnoj ,naravno malo je meksi jer nema tolko slame kak kod mene
marko hurlimann xa86 kaže:
Sve je to ljepo...
Ali pogledajte malo koliko tu ima gnoja,treba to nekamo i izvesti... :!:
pa nemres imati u stali 60 komada i imati malo gnoja ,na to moras racunati
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: staje za krave, junad i dr.

jooooj kam budeš z njem :lol: ...sam da ga ima koliko bi se dalo potrošiti :scratch
a onaj ko ima 60 krava ima i mora imati zemlje na koju to izvozi i sam da ima toliko gnoja koliko bi ga imal kam otpeljati :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: staje za krave, junad i dr.

Sve jasno da je na 60krava puno gnoja...
Ali ako nemaš kamo s njim????
Mislim da je puno bolje rješenje gnojovka..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: staje za krave, junad i dr.

marko hurlimann xa86 kaže:
Sve jasno da je na 60krava puno gnoja...
Ali ako nemaš kamo s njim????
Mislim da je puno bolje rješenje gnojovka..
Da gnojovka je jedno od rješenja,čak boljih,jer ima manje "fizičkog rada",ali krave su zdravije na slami :scratch
A ak nemaš kam gnojem sam meni javi ,ja to rješim :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: staje za krave, junad i dr.

hehe, mike, budemo nekaj rešili glede koca :lol: :lol: :lol:

nego marko kaj se buniš za gnoj, treba ti samo prednji utovarivač i solidna rastepaljka i malo dobre volje :mrgreen: , vjeruj mi ja da imam 1000 prikolica gnoja, sve bi potrošil, i još nebi bilo dosta, gnoj ne škodi zemlji, al gnojnica škodi i na to treba misliti ;) ;) ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: staje za krave, junad i dr.

Sve štima kaj veliš..
Ali moraš imati zemlje kam budeš to izveo..pogledaj koliko ga tu ima :roll:
Ma ne šteti gnojovka ništa zemlji 8)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Re: staje za krave, junad i dr.

Marko, a od kuda tebi silaže, sjenaže i slično, ako nemaš ni toliko zemlje, da bi pobacao stajnjak?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: staje za krave, junad i dr.

tine kaže:
Marko, a od kuda tebi silaže, sjenaže i slično, ako nemaš ni toliko zemlje, da bi pobacao stajnjak?
Kroz zimu je jedino mallo problem za bacat stanjak..
A ja niti nemam puno Stajnjaka oko 20 prikolica ;)
Ja imam gnojovku..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: staje za krave, junad i dr.

ivica kaže:
mario kaže:
IVICA

Ove štale na duboka ležišta su na gnojovku?
ne to je kruti gnoj ,naravno malo je meksi jer nema tolko slame kak kod mene
marko hurlimann xa86 kaže:
Sve je to ljepo...
Ali pogledajte malo koliko tu ima gnoja,treba to nekamo i izvesti... :!:
pa nemres imati u stali 60 komada i imati malo gnoja ,na to moras racunati

ivice danas sam prolazio pokraj one štale koju si i rekao pokraj žabna pošto nikog nije bilo doma gledao sam sa ceste i situacija je slijedeča, skrejper je izgurao gnoj van, nije ga bilo više neg za troje il četvore tačke, ali gnoj je ok, vidio sam i gnojište, to je najnormalniji kruti gnoj, ko što ga imam i ja doma :D dovoljno tvrd, čistam ok :D
jedino nisam bio unutri neg sam sa ceste kaj sam vidio :cry: al bum ja opet išao :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: staje za krave, junad i dr.

ivica kaže:
jel bjele boje stala

da bijele je boje, el to ta :?:

al onu iz međimurja nemrem nač ni prek telefona, onu iz mljekarskog
 

Najnoviji postovi

Na vrh