• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Steyr

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Rijedak je to model.
Slikaj hidrauliku s više strana, pa da vidimo.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Možda stvarno nema razvodnik. Moj rođak ima Steyr 540 i na njemu nema razvodnik kamo bi se prikopčalo crijevo za kipanje, A isto tako znam da ima takav 540 u drugom selu, koji ima razvodnik, i čovjek sasvim lijepo radi s beracem, A ovaj ne može. Kako vele kolege, stavi slike.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Po tome kak veli nema sigurno razvodnik ali da se ugradit. Samo se treba zainterisirat za svoj problem i bu rijesio.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Evo koja slika

1b23e2cfd986052be7c1129538b650c4.jpg




Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
To je boschova hidraulika,na postojeću kocku se nadodaje još razvodnika ovisno o potrebi.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
E gdje ima da se kupi u Bosni da razvodna kutija za podizanje kipe

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Boschova hidraulika se ugrađuje u jako puno traktora,treba vidjeti po kat.broju a ako se ne može nabaviti može malo kemije i ugradi se vanjski razvodnik.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
A kako mogu znati koji je umene kat.broj

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Na glavnoj kocki koju imaš na traktoru trebala bi biti pločica s nekakvim oznakama,ako ima onda treba tražiti koja bi bila kompatibilna s istom.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Na fendtu je takava razvodnik, s tim sto kod mene imaju jos dva segmenta za dodatne komande hidraulike, ja cak i ne koristim fendtovu dodatnu hidrauliku jer mi za prednji utovarivac ne odgoaraju te komande, nepristupacne i rad sa dvije rucice. ja sam ugradio dodatni razvodnik sa dvije komande na jednoj rucici, nasao na otpadu za 20 EURA, probao na zrak na licu mjesta, platio, dosao kuci namontiai i an danas radio, bas se naadio. Ti segmenti se samo nastave, sloze na vec tvoju postojecu kocku. Takve segmnte ces tesko naci, a novo je skupo. Predlazem ti da ugradis obicni dodatni razvodnik sa npr 3 komande, imas ih rabljenih od vilara za nekih 100 EURA max.
Malo moras kemijati ali ces imai 3 dodatne komande, sa crijevima sve te bude kostalo max 150 EURA. A kako to izvesti, o tome cemo ako ti odgovara taj nacin.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Ja bi naj radije da mogu nac od njega meni treba samo kipa za prikolicu.
Dali znas dali bi se moglo gdje nac?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Neznam gdje ima, znam da je novi o vaj sto ti imas na traktoru negdje oko 900 EURA, dodaci dodju nesto manje,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
pa automatska kuka blokira poluge, tad bi mogao korisiti ulje sa tog razvodnika to vec imas, princip je sljedeci, nesto kao na IMt trakotirma, oni imaju samo jedan razvodnik a opet imaju funkiciju za kiper. Kad das komandu rucicom za dizanje poluga ulje ide u hidraulcni cilinda na poklopcu hidraulika, ulje ide bar kod fendta jednom vanjkmcijevi, tu cijev presijeces stavis T komad i na taj T kmad prikljucis izvod za kiper.ULje uvijek ide tamo gdje je lakse, tako kad je kper crijevo otpojeno rade poluge, kad ukopacas kiper crijevo ako nemas prikljucak na zadnjim polugama opet je lakse i optpor dici polge nego sanduk prikolice, e u tom slucaju blokiras poluge da nemogu ici gore, to radi automatska kuka kao kod IMT, i tad ulje ide u kiper, dakle dize prikolicu. Mozda je moguca varijanta kad poluge dodju do max. da da ce tad ulje krenuti u kiper ventil, neznam jeli stayer ima preljev u cilindru il ne, ali mislim da satri same trajktori tako rade, bar sam vidio dok kipaju da im se prvo dignu poluge hidraulike pa onda ide sanduk prikolice gore.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Ja sam vidio jedno kablo sto ide ispod cica naprijed do pumpe samo nisam vidio dali vraca opet ulje nazad pa dali je to ta cijv sto se smjesti T komad

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
To je vjerovatnio crijevo visokog tlaka od pumpe do razvodnika, ako tu stavis T komad neces dobiti nista, kako ces kontrolirati ulje u cijevi za kiper. Samo T komad na tlacni vod poslije razvodnika sto ide na cilindar poluga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh