• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Steyr

Dinoslavicek

Novi član
Tu od
10 Velj 2021
Poruka
12
To sam i mislio vece da bi mjenja te zavsire gume... A i imam doma org od njega gume 13.6-38... Nokia... Ritma 70%
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Odgovara 16,9-34 / 13,6-24, samo su veće širine.
 

Davorcase

Novi član
Tu od
1 Pro 2016
Poruka
5
Steyr 9078. Imam problema sa kocnicama. Gubi ulje, npr litru na tjedan dana. Repario sam kocione cilindre, pa sad nemam ideju di gubi ulje. Inace, ispod traktora nema uopce fleke, masti pa vjerojato ulje curi negdje "unutra". primam i preporuke za majstora koji je voljan to popraviti.
0958082083, Davor. Javite se za bilo kakav problem vezano za steyr,case ih i new holland.

Bok... Imam steyr 9078 2000g... Brzina mu je 30 km/h... A u knjizi od njega mi Pise da ide 40... Koji je problem dali neko zna??
Ako ima super spore brzine tj puzne onda je fizicki nemoguce da ide 40 jer je tako konstruiran mjenjac.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,826
STEYR 658.
Ulje hidraulike "ušlo" u motor. Vađenje pumpe. Zamjena ležeja i semeringa!
Još zamjena ulja (dvije vrste za motor i hidrauliku) i filtera (motorni i hidraulični)!
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Na Steyru 8070 1992. godina SK2. Kada pritisem kočnicu izbacuje ulje iz prednjeg diferencijala na odušak. Diferencijal je pun ravan ulja i izbacuje. On koliko sam skontao ima nekakakve hidraulične kočnice u diferencijalu. Sad koje ulje on koristi za kočnice, ima bočicu za kočiono ulje, ali nije potrošio stoji normalno.
Ali sada fali ulja u zadnjem diferencijalu, da li je kod njega na neki način povezan prednji i zadnji diferencijal kuda ide osovina?
Da li se to kome dešavalo, šta bi moglo biti?
Da li neko ima kakve kataloge za takav traktor?
I kakvo ulje ide u zadnji diferencijal i mjenjač, koliko sam skontao njemu je sve zajedničko ulje i za diferencijal, mjenjač i hidrauliku, po mirisu mi djeluje da je SAE 80W/90 ima onaj baš specifičan miris (smrdi)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Hidraulika bi trebala imati zasebno ulje, motorno ili Hidrol 32.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,826
U mom 658 ide ulje za hidrauličko SAE 20, ali kako više nema tog ulja, ili su napisali "modernije" ime, SAE 22, a mjenjač 80-90, u motor bum natankal SUPER 5!
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
To je stric skoro kupio, nisam baš detaljno proučio, ima čep sa zada na lijvoj strani koji ima dugački mjerač koji ide u diferencijal, nisam nigdje primjetio zasebno hidraulično, moram to detaljnije pogledati
 
Na vrh