• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Što se iza brda valja?

Želite li besplatno naučiti kako procijeniti gospodarske programe stranaka?

  • Da

    Glasova: 31 27.2%
  • Ne

    Glasova: 16 14.0%
  • Znam sam procijeniti programe

    Glasova: 16 14.0%
  • Ne zanima me

    Glasova: 51 44.7%

  • Ukupno glasača
    114
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
U poljoprivredi se to baš i ne može samo tako. Svaki prelazak s jednog oblika proizvodnje na drugu zahtijeva druge strojeve. I svaka proizvodnja zahtjeva višegodišnje pripreme. Zato i postoje poticaji. A tu je i plodored. Konkretno proizvodnja pšenice je na granici isplativosti, ali je jako bitna za plodored. Stočarstvo je daleko kompleksnije. Uglavnom, sve se to na kraju svodi na problem plaćanja i zakonske zbrke koja je u potpunosti prilagođena nekolicini ljudi. I tu zapravo nema nekog ekspresnog rješenja. Dosta će ih propasti, kao što ih je već jako puno i propalo, ali to je život. Sasvim normalni procesi prirodne selekcije, jedino što se kod nas to događa u umjetnim uvjetima, pa umjesto najboljih, opstaju najpodobniji.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
25% Ine ide u prodaju

☢️ Vlade i ministri se smjenjuju, ali politika rasprodaje je cijelo vrijeme konstanta svih vlada
---------------------------------------------------------
Privatizacija državnih, a nekad društvenih poduzeća, nije rješenje financijskih problema. Lako je to zaključiti. Toliko toga je prodano i nikad nije dovoljno. Vlade troše više nego što uberu poreza, a manjak nadomještaju kreditom ili rasprodajom.

Moglo bi se pomisliti da je rješenje prestati trošiti više od prihoda. Međutim i tada ostaje problem kako vratiti već stvorene dugove? Proračun bi na dalje trebao imati suficit iz kojeg bi vraćao te dugove. Ali kako kad ni do poravnanja prihoda i rashoda ne možemo doći?

Sve nam to govori da svaka nova rasprodaja državne imovine ima samo jedan kraj - onaj kada se više ništa neće moći prodati. Samo što poslije toga? Trebamo li baš sve rasprodati da bi se tek tad zapitali kako dalje? Možda nam je dobar primjer prodaja Istre, otoka i Dalmacije iz prošlog stoljeća. Nakon rasprodaje poduzeća, kreće rasprodaja teritorija. Slavonija, Gorski kotar i jadranska obala sa otocima će bez problema promijeniti vlasnika. I opet pitanje: što nakon toga? Dali će to zaustaviti rasprodaju? Da li ćemo morati prodati sve i još ostati dužni?

Samo bez žurbe, sve će doći na prodaju sve dok nema plana za rješenje vanjskog duga. A ta tema nekim čudom nikako da bude u nekom od reformskih zakona političkih elita. To valjda čuvaju za kraj kad se sve rasproda.

E moj narode, lako li te je muljati stoljećima kad nikako da se naučiš računati i osnovnu lekciju iz upravljanja imovinom: kako pokriti troškove svih u državi, a da nije kreditom? To je samo jedan od najvažnijih koraka čije će nas neprovođenje na kraju koštati rasprodajom svega što imamo.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrva...taje-od-otkupa-Ine-prodaja-25-HEP-a-ide-dalje
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Na žalost prošlo je skoro 5 godina od otvaranja teme, a loša predviđanja su se ostvarila. Nije mi drago da se to događa, a nisam ni slutio da se može pretvoriti u masovno iseljavanje.

U zadnje vrijeme baš ne objavljujem nove objave jer nema novih momenata koji bilo što mogu promijeniti na bolje. Čim bude nešto važno, komentirati ću.

Za Agrokor i sami znate da ide u bankrot i u rasprodaju čim istekne 12 mjeseci prinudne uprave. A tako sam i najavio prema visini zaduženja koju je imao.

Pozz.

e-mail za kontakt je xreforma@mail.ru ili preko poruke na profilu https://www.facebook.com/Nostradurus.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Zanimljivi su ti sabornici. Drve danas o poljoprivrednom zemljištu, a ne razmišljaju kada će poljoprivrednici kao i svi mi ostali moći pokriti svoje troškove života i uštedjeti samo jednu kunu na dan.
Čisto mlaćenje prazne slame. Bez rješenja profitabilnosti poslovanja nema rješenja. Zar ne?
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Čeka se rođenje Matije Gupca

Svakim danom se potvrđuje da što ne šljaka u teoriji ne može ni u praksi.

Krajem prošle godine blokirane račune imalo je 870 obiteljskih poljoprivrednih gospodarstva (OPG), čija su ukupna dugovanja iznosila 434,3 milijuna kuna, što je 95,2 posto veći iznos dugovanja nego sredinom 2011. godine, pokazuju podaci Financijske agencije (Fina).
Nedavno objavljeni Finini podaci obuhvaćaju pregled broja blokiranih OPG-ova i iznosa blokada unazad gotovo pet godina, odnosno od kraja lipnja 2011. godine, kada je u blokadi bilo 830 OPG-ova s 222,5 milijuna kuna neplaćenih obveza.
Iz toga proizlazi da je od sredine 2011. do kraja prosinca prošle godine broj OPG-ova čiji su računi blokirani porastao za 4,8 posto, dok je iznos njihovih blokada povećan za 95,2 posto.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/U-blokadi-cak-870-obiteljskih-poljoprivrednih-gospodarstava-dugovima-od-434-3-milijuna-kuna
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Tko prati zastupnika Bunjca na facebooku može vidjeti da je danas čovjek zabrinut za poljoprivrednike. Međutim i dalje nema odgovora kako će poljoprivrednici pokriti svoje troškove (kao i svi ostali) i ostvariti profit.

Nema kapitalizma bez gubitnika. Bez njih nema tržišnih zakona. Ako se promijeni politika uvijek se morate zapitati od kuda će doći novac za profit svih nas? I ako će doći, što daje vrijednost tom novcu? Jer kako je jedan znanstvenik rekao, kapitalizam počiva na stalnom rastu što zahtijeva i velike energetske resurse.
 

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
Pa zasto bi trebao biti drzavni sistem danasnji neoliberalni (pokvareni) kapitalizam? Prirodno je da vlada (ili pravi vladar) vodi reda o stanju u drzavi da bi situacija bila povoljna za zivot ljudi i za njihov napredak. I prirodno je da ljudi rade (jer svako mora biti aktivan) i proizvode novu, tj. dodanu vrijednost. I prirodno je da ljudi rade u svojim malim poslovnim poduhvatima npr. OPG-ovi, ili da rade lokalno.

Nije prirodno da postoje ogromne korporacije, pogotovo koje imaju svoje dionice izlistane po burzama. Onda to vise nije proizvodnja, nego postaje bolest. Da, prava bolest, to vise nije ni kapitalizam, to onda postaje toliko otudjeno od realnosti, da onda to prestaje biti znanost, i to postaje spekulacija, iluzija. A ekonomija onda postaje baljezganje bez mozga. Firme koje vrijede 950 milijardi dolara (Google) ili Amazon, Tesla, ... a u biti samo brojevi napuhani preko prodaje dionica ili namjerno od velikih igraca (fondovi, osigur. drustva) ili od bezglavih pohlepnih ljudi. Kao u HR npr. Agrokor. Ali to je nista u usporedbi sa npr. Amerikom. Zadnjih godinu i po sam u Kaliforniji i prije nekoliko mjeseci sam poceo citati knjige o real estate malom tipu biznisa. I onda taj pisac, koji je u biti ok, kaze kako se normalno zaradi po 100k-150k dolara godisnje i kako on to radi, ali onda kaze da bi trebalo probati zaraditi godisnje jedan milijun dolara. I onda kaze da to jos nije uspio, ali onda iznosi plan kako bi to bilo moguce. A ja na to kazem da je to bolest. Pa radi normalno, zivi, budi zadovoljan! Ta kolicina novaca je i u Kaliforniji za ziviti bez ikakve brige. Ali ne. To je ta bolest. Nema drugog objasnjenja. Zasto bih ja trebao zaradjivati svake godine sve vise i vise? Evo, neka zaradjujem npr. 5000 dolara mjesecno, bilo da radim negdje ili da imam svoj privatni biznis, i to je to. Ako pomislim da bih trebao vise zaraditi, mogu probati, ali me moram. Ako tako radim 20-30 godina, sto mi vise treba.

Ti navodis da kapitalizam treba stalno rasti. Ma ne treba. Taj bolesni kapitalizam treba stalno rasti. Normalno uredjeno drustvo prirodno stalno raste, jer ljudi rade, a taj rad je dodana vrijednost. To je ta novo stvorena vrijednost. I na osnovu te zdrave novo stvorene vrijednosti drzava (vladar) moze i treba stampati toliku kolicinu novaca i pustiti je u opticaj jer ta vrijednost u drustvu vec postoji. To nije isto sto i inflacija. Cijene mogu danas biti vece nego prije npr. 50 godina, ali i tvoja kupovna moc danas ce biti jednaka ili veca nego prije 50 godina.

Danasnji sistem koji dolazi iz Amerike, te globalne korporacije, FED, to nije normalno. To nije ni kapitalizam, to je doslovno prava manipulacija s namjerno izazvanim krizama preko novca. Spremam se za ispit za real estate agenta i onda ima cijelo poglavlje o FED-u. Necete vjerovati, ali sve takozvane teorije zavjere su istinite oko FED-a. FED ima na raspolaganju tri alata pomocu kojih moze manipulirati sa cijelom ekonomijom kad god hoce. Privatna je organizacija (firma) a vlasnici su najvece banke koje imaju svoje udjele u FED-u. Vlasnici tih banaka su najveci bankari iz 1913. kad je osnovan.I ti udjeli se ne mogu prodavati, nego to je tako i tako su osigurali sebe da budu nedodirljivi. A oni stampaju dolar, kupuju i prodaju drzavne obveznice, podizu ili spustaju kamatne stope i nikog ne moraju pitati ni za sto. Evo i to ti je danasnji kapitalizam, iliti slobodno drustvo. I uz to jos ide Americka vanjska politika.
Ako u drzavi vlada pravedan vladar, onda u drzavi nema gubitnika. Pitanje je samo da li danas vladaju pravedni vladari u svijetu? Zivi Zid je u biti u Hrvatskoj sada jedina svjetla tocka.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Daniel108,
lijepo si to napisal. No, kapitalizam o kojem ti pričaš je u stvari socijalizam s privatnim vlasništvom.
Rekao je jednom prilikom dr. Radman da u prirodi sve počiva na iskorištavanju nekog drugog, svi su paraziti. Biljke iskorištavaju zemlju i gnojivo za svoj rast, životinje jedu te biljke ili druge životinje da bi same preživjele itd. Isto je i s ljudima, uvijek neki parazitiraju druge. Ukoliko se u tome uspostavi ravnoteža, da bude zadovoljan onaj kojeg se parazitira i onaj koji parazitira, to može trajati beskrajno dugo. No, ako parazit uzima previše, prije ili kasnije ostane bez "hrane" te i sam ugiba.
Čini mi se da su se neke zemlje, npr. skandinavske, uspjele jako približiti tom održivom modelu.

Moje je mišljenje da je današnji kapitalizam zasnovan na potrošnji, a špekulacije su neizbježan nusprodukt takvog društva. Kad bi svi vlasnici za svoje poslovanje jamčili svojom ukupnom imovinom, a ne samo imovinom tvrtke (kao obrtnici kod nas) poslovanje bi bilo potpuno drukčije. Kad bi još k tome svatko moral podmiriti sve svoje obaveze ili u protivnom biti na prisilnom radu do podmirenja obaveza, bojim se kak bi tada izgledala Lijepa naša.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
"Kad bi još k tome svatko moral podmiriti sve svoje obaveze ili u protivnom biti na prisilnom radu do podmirenja obaveza, bojim se kak bi tada izgledala Lijepa naša."


a tko bi sve nas čuval dok smo na prisilnom radu?:(giggle):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Šta ti Daniele radiš u Kaliforniji ako si protiv kapitalizma? To ti je kao da odeš u Sjevernu Koreju protestirat protiv komunizma, samo što te u kapitalizmu neće streljat.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Pa zasto bi trebao biti drzavni sistem danasnji neoliberalni (pokvareni) kapitalizam? Prirodno je da vlada (ili pravi vladar) vodi reda o stanju u drzavi da bi situacija bila povoljna za zivot ljudi i za njihov napredak.

Nisam baš siguran u ove vaše prirodne tvrdnje. Mnogi ekonomisti već sumnjaju u nevidljivu ruku tržišta. Da su zakoni tržišta dobri, mogli bi ih primjeniti i u vlastitoj obitelj. Ali eto, nikome to ne pada na pamet. Valjda zbog posljedica koje sa time slijede.
 

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
Nevidljiva ruka trzista je u biti politika. Zato vladar drzave treba biti pravican i raditi za dobrobit svih gradjana. Vladar drzave se moze zvati bilo kako; car, kralj, presjednik, premijer, ali ako radi za dobrobit svih, onda je to-to. I kako bi se zvalo to drustveno uredjenje na papiru, po koga to briga, ako je svima dobro.

Danas je u Saboru otvorio ovu temu oko novca i HNB-a Ivan Lovrinovic. Pogledajte na Youtubu. I koliko je bilo zastupnika u sabornici? Samo iz Zivog Zida i jos 2-3 doslovno. I ko radi za dobrobit ljudi? Pa samo otvorite oci i pocnite djelovati u skladu sa znanjem. Zasto danas poljoprivrednicima u HR ne ide dobro? Pa bas zbog politike koja se provodi zadnjih dvadesetak godina. Politicari guraju korporacije u prvi plan. Zasto je u zadnjih 20 godina izgradjeno na stotine novih trgovackih centara (korporacije), a niti jedna nova trznica. Ili zasto se trznice nisu modernizirale u skladu sa vremenom tako da ljudima bude lakse i prakticnije kupovati? I onda je sad trend da vecina ljudi kupuje u tim shoping centrima. Pa ko je doveo do toga, to nije uzrokovala nevidljiva ruka trzista, to su napravili pokvareni i prodani politicari HDZ SDP koji su bili na vlasti i jos uvijek su na vlasti.

Neko je pita sto radim u US ako sam protiv kapitalizma. Nisam protiv kapitalizma, ali protiv ovakvog jesam. I zacudili biste se, ali u Americi je sada u usporedbi sa Hrvatskom bolji oblik kapitalizma. Rad se cijeni i to onaj najnizi rad. To govorim iz vlastitog iskustva, jer sam poceo tek prije 1 godinu. Ko zeli raditi, uspjeti ce. Cak i vece benefite tu radnici imaju, u odnosu na HR. A o drzavnim pomocima tu u Kaliforniji da i ne govorim. Ja namjerno nisam uzeo nista, ali ima od novca za hranu, preko bonova za stanarinu (section 8), pa do socijalnih pomoci. Tako da je tu situacija ok za zivot. Postojala je prilika da tu napravim eko farmu (voce, povrce) jer mi neki prijatelji imaju dosta zemlje pa sam istrazivao kakva je situacija oko toga. I situacija je super. Ja sam u San Diegu i tu ima po gradu pa bar 20-30 farmers marketa na kojima mozes prodavati. Vecina se odrzava samo jedan dan u tjednu, ali ih ima kroz cijeli tjedan i na svaki dodje more ljudi. A di su jos restorani, hoteli...Odustao sam od toga, ali posto znam iz vlastitog iskustva kako je u HR proizvoditi i prodavati (ja sam bio eko proizvodjac povrca i prodavao sam na trznicama), tu je jednostavno 100 puta lakse. Tako da nije Amerika samo korporacije, lazljivi mediji i nasilna vanjska politika, s kojima se ne slazem. Ali mogu isto reci da si vise izlozen teroru birokracije u HR, nego u US.

Oprostite na duzem postu, i hvala Nostradurusu na ovoj temi. Citao sam je godinama, ali se nisam javljao.
 
Posljednje uređivanje:

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
.
Oprostite na duzem postu, i hvala Nostradurusu na ovoj temi. Citao sam je godinama, ali se nisam javljao.

Zahvalite administratorima. Čini se da je tema bila opravdana jer sam godinama u naprijed nagovještavao da će pozicija poljoprivrednika biti sve gora (u globalu). Neki su i uspjeli.

Gledao sam taj dio Sabora kada je govorio Lovrinović o promjeni zakona o HNB-u. Mnogo toga o regulaciji novca je rekao točno. A sramota je da narodni poslanici nemaju želje da rade u interesu naroda. Molimo Boga da će narod prestati glasati za one koji nas uništavaju.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Da malo objasnim tezu da kapitalizam počiva na stalnom rastu. Ako je cilj poslovanja povećanje kapitala i novčane uštede, tada je logično da to zahtijeva stalno trošenje resursa.

Ako pogledate statistike kapitalnog rasta najuspješnijih kapitalista, on je danas oko 10% godišnje što je daleko više od prosječnog rasta i rezultira preuzimanjem kapitala od onih manje uspjenih.

Rezultat je naravno koncentracija kapitala kod manjeg broja super uspješnih tj. socijalno raslojavanje. Kapital gube oni koji ga još imaju, a ne siromašni. A srednja klasa i poljoprivrednici su ti koji će gubiti kapital u budućnosti.

Kada prestaje rast? Kada najbogatiji budu imali skoro pa sav kapital, njima više neće trebati rast. Njima će trebati redukcija potrošnje tj. redukcija stanovnika. Logično i predvidivo. A za redukciju stanovnika je bitna metoda: Hrana, voda, zrak. Samostalni poljoprivrednici stoje na tom putu. Prema tome, čekaju nas teška vremena.

Prema razvoju afere Agrokor, stranci bi mogli preuzeti jedan dio naših resursa za proizvodnju hrane. Znači, to je potpuno prema planu kontrole hrane. Vodu smo već prodali, ako se sjećate. Zrak ne kontroliramo (kemijski). A za kontrolu ćemo nabaviti muzejske primjerke aviona. :) Sve je to logično. A o tim stvarima manje razmišljamo nego što gledamo sportske događaje.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ti si baš, što bi se reklo, otkrio Ameriku. Fala Bogu da kod njih radnik ima veća prava i da svatko može uspjeti kad se ne gleda na obiteljsko i partijsko podrijetlo kao u ovoj smrdljivoj postkomunističkoj žabokrečini. Mi nemamo kapitalizam. Mi imamo nešto što ni Hitchkok ne bi smislio. A to ćeš shvatiti ako ostaneš još malo u SAD-u.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
Ma bez brige, znam ja kako je u Americi vec odavna. Tamo sam rodjen i otac mi je radio tamo pola zivota. Zelim pisati sto krace, pa zato mozda na kraju ispadne cudno. Htio sam reci da je sistem koji je unutar Amerike dobar i da funkcionira dosta dobro za ljude. Jer dosta njih misli suprotno. Npr, tu se ne radi vise nego u HR. 40 sati tjedno je full time i to je to. Ako (vrlo rijetko) treba ostati prekovremeno, onda se prekovremeni sati placaju 50% vise nego obicni sati. Nedjelje i praznici se vecinom placaju 100% vise. radnici ako rade vise od 3 mjeseca negdje, automatski dobivaju benefite itd. Zato kazem da je hrvatska sad dno dna. I da je gori sistem u HR. Ako zeli nesto bolje, stvari treba promijeniti doslovno za 180 stupnjeva. Ja sam stvarno pokusavao na vise razlicitih nacina promijeniti situaciju u HR na bolje ne samo za mene, nego i za druge, vise od 20 godina, na kraju sam zakljucio da samo gubim vrijeme. I zato sam sad u Kaliforniji. I sad mogu jasno vidjeti da je u HR najveci problem pokvarena svjesnost, cak i zlo. Jednostavno nema pomoci dok se svjesnost ne promijeni. Ja stvarno nisam htio otici iz HR, a mogao sam kad god sam htio (jer imam dva drzavljanstva), ali kad stvarno sve probas, a nista ne ide (90% zbog ili pokvarenih ili nesposobnih sluzbenika) onda vise nema zaljenja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ne znam što si ti mislio, ovdje je sve prevara i laž. Svako gleda kako da zajebe ili drugoga ili državu. Tako su radili 50 godina, misliš da se lako riješit takvih navika. Da je ovdje dobro ne bi ti bio rođen u Americi. Btw, bio sam u New Yorku, Bostonu, Norfolku, Baltimoreu i Savannahu. Drugi je to svijet od Hrvatske. Drži se ti toga, nema ovdje još dugo sreće.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
MiO reforma

Dugo nisam ništa pisao. Ova MIO reforma je samo mazanje očiju.

Mirovinski fondovi nisu održivi u državi koja nema dovoljno dodavanje novca bez duga. U poslijednje 24 godine zbog pogrešne monetarne politike država je propustila emitirati novca bez duga u količini 5% BDP-a što je napravilo globalnu neisplativost posla u državi. Gubitak je preko 325 milijardi kuna. A to se najbolje vidi na MIO fondovima. Dok je postojala emisija novca, MIO fond u SFRJ je bio održiv i bogat. To znači da bez promjene u monetarnoj regulaciji nema održivih financija, ali ni održivih MIO fondova.

A vi vidite da će mirovine i dalje biti malene i nedovoljne za dostojnu starost.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Novac je roba koja je u trenutku kad ste ju imali zadužila Vas još više. Jer novac je dug.
Novac kao roba ima numeričku vrijednost da bi svima bila shvatljiva i ljudi mu vjeruju danas bez opravdanja. Nekada je to povjerenje bilo opravdano jer je za novac država tj nacionalna banka garantirala vrijednošću u zlatu. Nekada je dollar bio papir koji bi dobio i bio u mogučnosti ga zamjeniti za zlato. I ljudi su čuvali zlatnike kod kuće a ne papire.

Danas tj od Nixonove rezolucije (*) novac nije vezan za zlato , nego za dollare, a dollari doslovno za zrak tj dug.
(*)
Zamislite da na planeti postoji samo jedan novčić zlatnik s vrijednošću 1.
Danas npr odradite kod gazde za 80% te vrijednosti, i gazda vam da cijeli zlatnik i kaže, zadovoljan sam s tobom danas, evo ti zlatnik, ali ćeš mi sljedeći tjedan odraditi ostalih 30% (20% + 10% kamata).
I upravo ste doživjeli da ste na temelju zarade jednog novčića ustvari dužni 10%.

To je paradigma fin sustava. da generira dug.

Evo za opuštanje , dati djeci da čitaju odmah čim nauče čitati jer ih ovo ne uče u školi - Bogati otac, siromašni otac - Robert Kiyosaki

Intro -

Knjiga :

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwiSj5b89eLlAhXIEcAKHcS5D1QQFjAAegQIARAC&url=https%3A%2F%2Fjupiterx.artbees.net%2Fstartup%2F%3Fjet_download%3D3215&usg=AOvVaw35V1Ub-vym9Y8WlUkPPhvR


PS:
- zanima me da li će se tema uhvatiti...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh