• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni grašak za zrno

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Dali je netko krenuo sa sadnjom jarog graška za zrno ako nije kada se kreće pišite malo svako iskustvo dobro dođe
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Sto je zar na ovom forumu se neradi ništa ozbiljno,koliko sjemena ide na ral koji su Razmaci redova, preporučili su mi 200 kg na ral i pol i hitna sijačica svaki drugi red saditi ,dali je to puno sjemena i dali je to premali razmak svaki savjet je dobrodošao pogotovo ozbiljan
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Najbolje vrijeme za sjetvu ti je od polovice ožujka pa do sredine travnja. ja sam ga sijal na razmak od 12,5 cm znači žitna sijačica svaki red . ide oko 120 do 140 kg po rali (200 do 220 po ha) ali to ovisi o sortimentu ako siješ drugogodišnji onda je bolje malo povečati sjetvenu normu radi loma zrna. Tlo pripremiti što bolje i najbolje je poslije sjetve povaljati tak da je što ravnije radi kombajniranja jer on bude skroz na zemlji i heder mora ići što niže pa ako je loše pripremljeno onda pokupi dosta zemlje. Kombajnirati je najbolje s čim manjim hederom zbog jer je na tlu i ako su kakve uvale veliki heder ostavlja dosta neskombajniranog.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Pred tjedan dana posijao 2 ha graška , Saatbau Kenzzo , ovaj tjedan bude vani sigurno. Toplo je vrijeme tako da bude to perfecto nicanje .





 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Nisam ga valjao , vlage u tlu ima , lako ljepo se pripremilo , posijao sam ga na cca 5 cm dubine .
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Matija case može pitanje dali prskas protiv zizka dva puta ili jedan i dali se puno uništi prilikom prskanja odnosno dali se sto obnovi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kakvo prskanje protiv žiška, dal tu na polju ili doma na tavanu kasnije?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
E da , zaboravih odgovorit , prskanje protiv žiška ide dva puta , kada se formiraju prve mahune i onda za 15 dana opet , pogazi se gdje traktor pogazi i to se ne obnovi više .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, kužim. S čim se to odrađuje, nekim običnim insekticidom?

Pa onda treba ostaviti stalne tragove i u grašku i špricaš bez problema.

Jel ga špricaš s kakvim herbicidom?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Da sa insekticidom Fastac, KarateZeon ....

Da stalne tragove je dobro ostavit , makar imam mehanizam na sijačici nekak mi se nije dalo ove godine ostavit .

Šprica se protiv korova dva puta po pola doze .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam s Matejom detaljno oko toga, pa reko da pitam, planiram uzeti sjeme od njega na proljeće i za početak ral i pol parcelu posijati pa da vidimo, sviđa mi se sastav toga graška za tov, a jednostavniji je za hranidbu od soje.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Kakva mora bit zemlja za grašak, tj. jel oče uspjevat na šudrovatim i pješčanim tlima?
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Posto imam kvalitetnog kombanjera koji uz zetvu odmah obavlja i sjetvu ponovno mi je izisao grasak na 95% povrsine.10-15cm je visine i poceo je cvijetati.Hocu li mozda imati jos jednu zetvu ili ce biti za zelenu gnojidbu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh