• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

B

brundalo

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

decki hvala van sve san razumija. ja cu naopravit nesto slicno za kultivator sa fiksnom rudom koja ce se kacit tamo di se kaci prikolica a donji kraj cu spojit gambetom(skopcem) tako da to moze koliko toliko samostalno "skakutat da ne bi bilo prekruto. Sa strane cu postavit po jedan lanac da ne bjezi u stranu. Jel to u redu :) :) :)
I jos jedno pitanje dali treba povaljat zemlju posli drljanja jer vec u glavi iman i kako napravit valjak od stare boce od hidrofora zapremine 180 litara
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: stočni sirak i sudanska trava

brundalo kaže:
decki hvala van sve san razumija. ja cu naopravit nesto slicno za kultivator sa fiksnom rudom koja ce se kacit tamo di se kaci prikolica a donji kraj cu spojit gambetom(skopcem) tako da to moze koliko toliko samostalno "skakutat da ne bi bilo prekruto. Sa strane cu postavit po jedan lanac da ne bjezi u stranu. Jel to u redu :) :) :)
I jos jedno pitanje dali treba povaljat zemlju posli drljanja jer vec u glavi iman i kako napravit valjak od stare boce od hidrofora zapremine 180 litara


to natočip vodom i evo valjak ipo
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

brundalo kaže:
decki hvala van sve san razumija. ja cu naopravit nesto slicno za kultivator sa fiksnom rudom koja ce se kacit tamo di se kaci prikolica a donji kraj cu spojit gambetom(skopcem) tako da to moze koliko toliko samostalno "skakutat da ne bi bilo prekruto. Sa strane cu postavit po jedan lanac da ne bjezi u stranu. Jel to u redu :) :) :)
I jos jedno pitanje dali treba povaljat zemlju posli drljanja jer vec u glavi iman i kako napravit valjak od stare boce od hidrofora zapremine 180 litara

ja nisam valjao, cabage je, to je stvar procjene

ja isto imam valjak od dva hidrofora od 180 litara, imaš sliku u temi valjci, moj e punjen pjeskom
 
B

brundalo

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Vodom?????????????? ovdi je voda zlato a pijeska i kamena ima ka u prici jos samo nabavin vricu cimenta i eto dobrog teskog valka he he. Kroz sredinu cu mu provuc cijev da ima osovinu za okretat se i radi radnja he he. decki hvala van od srca :) :) :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: stočni sirak i sudanska trava

ma mislio sam vodi iz mora, ali to bi onda možda nagrizlo :scratch onda trpaj kamenje
 
B

brundalo

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

marko355 kaže:
ma mislio sam vodi iz mora, ali to bi onda možda nagrizlo :scratch onda trpaj kamenje
Ipak cu uzet vodu iz mora ili pijesak. stroj je ipak malesan za takvu tezinu. Ako se dobro zavari i napuni do vrha, da nema pristupa zraka onda je voda najbolja pa makar i slana. Kamen ce to izbubetat iznutra i ne moze se slozit kako triba.
Znaci ili voda ili pijesak, a ovdi bar ima pjescanih plaza.............. :) :) :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

Brundalo, kakvog imaš kultivatora, nemoj si pretežak valjak napraviti da ti ga ne može vuć, pazi da se ne zakopa taj kultivatorić pod tim valjkom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , da nebi dečki s foruma morali krenut na Silbu sa traktorima vuč te van!!!! :D :D :D :mrgreen: :mrgreen:

Malo šale nije na odmet! :lol:
 
B

brundalo

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

ŠANANA IMT 565 kaže:
Brundalo, kakvog imaš kultivatora, nemoj si pretežak valjak napraviti da ti ga ne može vuć, pazi da se ne zakopa taj kultivatorić pod tim valjkom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , da nebi dečki s foruma morali krenut na Silbu sa traktorima vuč te van!!!! :D :D :D :mrgreen: :mrgreen:

Malo šale nije na odmet! :lol:
Sala je dobra za zdravlje he he
inace kultivator je agrija 10ks dizel. Moze povuc 300-400 kg tereta
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

Uuuu 10 ks, a k tome još i dizel, to mi se sviđa, vukao bi on dvokrilne brane ko od šale, smisli si neki efikasan priključak za zagrtanje sjemena i olakšaš si posao.
Naime ja imam Mio standard HOnda F400 benzinac, i isto sam prije s njime se vozikao po selu i tak s jednim krilom drljača majci drljao povrtelj i takve sitne gluposti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , prelagan je da bi nekaj radio na zemlji, ja ga naosim na rukama jer nema više 45 kg, al koju sam mu prikolicu napravio, nekad smo mi iz sela organizirali utrke kultivatorma po blatu, to su bili dani za sječanje! :mrgreen:
 
A

Alen

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

brundalo kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
Brundalo, kakvog imaš kultivatora, nemoj si pretežak valjak napraviti da ti ga ne može vuć, pazi da se ne zakopa taj kultivatorić pod tim valjkom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , da nebi dečki s foruma morali krenut na Silbu sa traktorima vuč te van!!!! :D :D :D :mrgreen: :mrgreen:

Malo šale nije na odmet! :lol:
Sala je dobra za zdravlje he he
inace kultivator je agrija 10ks dizel. Moze povuc 300-400 kg tereta

Ja sm imao pred 12 godina gorenje-muta..... valjak je bio od hidrofora i punjen sa pjeskom. Imao je rudu i konstrukciju sa sicem i mogao se skopčat i vozit se na njemu. Kao jednoosovinka prikolica!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: stočni sirak i sudanska trava

BOGEC
Čita se naš forum :D :D
Ove dvije slike su u novom gospodarskom, si vidio? I od graška slika je isto od tebe.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

mario kaže:
BOGEC
Čita se naš forum :D :D
Ove dvije slike su u novom gospodarskom, si vidio? I od graška slika je isto od tebe.

nažalost ja ne dobivam gospodarski list :cry: :cry: :cry:

to je samo na pretplatu :?: koji je to broj u kojem su te tri slike :?:
ko je autor texta, i o čemu je text :?:
koja slika graška je u novinama, el u istom broju :!:

eto sad ste se uvjerili da nas prate, ipak trud i rad je doveo do rezultata, neka objavljuju slike, znači da nešto vrijede, znači da se nešto kvalitetno radi, meni je to na ponos kad netko objavi moju sliku :!: poticaj da radim još bolje i bolje, i nakraju da vi imate još ljepše slike :D
 
B

Bobo

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Od davnih dana znamo da nas prate razne drzavne sluzbe, ekipa iz raznih "poljoprivrednih novina" i jos poneka "faca"...

To nije nista cudno, jer na britanskom poljoprivrednom forumu nema koga nema...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: stočni sirak i sudanska trava

ako ne stavi mario,skenirat cu ja i stavit tu stranicu iz gospodarskog. samo,nama jos nije stigao :?
a sinoc sam 4 puta prelistao broj od 1. studenog da budem siguran da tog tamo nema. :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: stočni sirak i sudanska trava

ja sam danas isto vidio točno te slike koje je mario spomenuo u gospodarskome ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

marko hurlimann xa86 kaže:
ja sam danas isto vidio točno te slike koje je mario spomenuo u gospodarskome ;)

jedva čekam da vidim :D :D :D :D :D :D :D :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: stočni sirak i sudanska trava

bogec kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
ja sam danas isto vidio točno te slike koje je mario spomenuo u gospodarskome ;)

jedva čekam da vidim :D :D :D :D :D :D :D :D
nemam gospodarski doma ali sutra če svakao slike osvanut :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

Ova slika gdje dajc silira sirak je i u jednom broju Agroglasa
 
Na vrh