• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža kaže:
Šanana ti si znači kilu platil 30 kn a kod RWA je kila 22,65-budu oni to već dopeljali :roll:

čemu žurba, plati i budu oni več dovezli

moj sirak je još u americi, stiže krajem travnja a kila je oko 40 kn, a sudanska je ovdje
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

Ma to je već plačeno sutra će biti dva tjedna pa da nebi bilo nismo znali :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža kaže:
Šanana ti si znači kilu platil 30 kn a kod RWA je kila 22,65-budu oni to već dopeljali :roll:

Pazi ovo, cijena kod nas je varirala od 125 do 155 kn, ovisi kako kad, tak da ono, nadam se čim nižoj cijeni :D :D
 
M

Miki07

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Kako izvršiti zaštitu stočnog sirka od korova bez upotrebe radazina (T:J herbicuda na bazi atrazina)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

Miki07 kaže:
Kako izvršiti zaštitu stočnog sirka od korova bez upotrebe radazina (T:J herbicuda na bazi atrazina)

ja koristim radazin t50 , al nisam siguran el je atrazin il nije, moram otič u podrum pogledat koja je djelatna tvar

dal su svi radazini na bazi atrazina, nisu, radazin tz je zamjena za radazin extra al nije atrazin djelatna tvar

t50 je provjeren i djelotvoran
 
M

Miki07

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

nije problem u sastavu radazina t50 već jednostavn u BiH nema ga na tržištu jer je zabranjen
kako radazih t50 tako i svi herbicidi koi sadrže dj.tvar atrazin e sad je problem čime ga zamijeniti
jedini su još dozvoljeni herbicidi na bazi dj.tvari 2,4D neznam koliko su oni efikasni
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: stočni sirak i sudanska trava

Kad neće šanana stavit slike sudanske u bali, ja ću, kad sam već raspalio postavljat slike po forumu
slika100.jpg
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

cabage, dal je to bilo balirano s mrežom ili špagom , kaj misliš dal će bit problema s špagom, inače ove godine drapam 6 rali pa da čujem iskustva, koliko je dana bilo na suncu da provene(onom jačem srpanjskom) :?:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: stočni sirak i sudanska trava

Balirano je mrežom. Za špagu ti stvarno ne mogu reči, jer to nismo nikad radili. Ovo na slici je bilo tri dana na skoro 30 stupnjeva. Neće se to tek tako presušiti. Ono što je košeno u jesen, bilo je tjedan dana i još je bilo prevlažno.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

cabage, hvala koliko si otkosa uspio imati i kad si sijal?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: stočni sirak i sudanska trava

Ja sve baliram s špagom i nema problema..
Balu stisnem sve kako ima biti.
VBJ2w2GOHnnHKucE.v.jpg

wnM01g6LkQ3jC9iR.v.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

cabage kaže:
Kad neće šanana stavit slike sudanske u bali, ja ću, kad sam već raspalio postavljat slike po forumu

Bi stavio, al nisam još otvorio niti jednu balu sudanske :mrgreen: , samo ih s graškom šopam, cabage, bale graška su ti fenomenalne :D :D
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža kaže:
cabage, hvala koliko si otkosa uspio imati i kad si sijal?
Eh, dobio sam dva otkosa, ali sijao sam 25 lipnja, tak da se to nemre uzeti u nekakav račun. Sijao sam da ne rastu korovi, nakon što sam zelje pobrao. Dobio 23 bale ukupno na pola hektara.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

GMIŽA, EVO TI SLIKE :mrgreen:







ovo je balirno s noževima, ma milina na oko, dobar miris, krave se ne bune, mlijeko teče u potocima :lol: :lol: :lol: :D :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

ŠANANA kaže:
ovo je balirno s noževima, ma milina na oko, dobar miris, krave se ne bune, mlijeko teče u potocima :lol: :lol: :lol: :D :D

fino fino :D

sad pobogu daj kravama da jedu kolko hoče, pogotovo povečavaj onoj u uvodu u mlječnost

veliš teče mlijeko u potocima, sva sreča da sam na bilogori jer neznam plivat, da se ne utopim u mlijeku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ajd sam radi, sad imaš i kompu za trgovanje, sad samo treba radit :D
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: stočni sirak i sudanska trava

I kompa je relativno povoljan....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

cabage kaže:
I kompa je relativno povoljan....

ja sam ti rekao da me zoveš ak imaš neku gužvu, ak mogu dođem ;) ;)
još čemo se mi raskusurati, da to bude na nivou :!: ;)

@bogec
dobro je, več sam joj povečao, voli ona to, pak je holštajnica :mrgreen:
dobe one pune jasle, al nemogu to sve niti pojest, moram vadit van ponekad :!:

samo nek ja sebi napravim sjenaže i nek uđem malo u grif i to bude onda to :!: :!:

ma kompa je odličan, malo mi je problem kaj mi je isto gužva pa mu nemrem ić pomoći :cry: :cry: , al budemo to valjda riješili, danas sam videl repicu, napreduje, tak da mi bude sfalilo nekih 2-3 bale, za što se moram s kompom još dogovoriti ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

ŠANANA kaže:
dobe one pune jasle, al nemogu to sve niti pojest, moram vadit van ponekad :!:

samo nek ja sebi napravim sjenaže i nek uđem malo u grif i to bude onda to :!: :!:

smanji nešto od jela koje smatraš manje kvalitetno, i nebude bacanja

i zakaj im vadiš van i bacaš, pa nije to pokvareno, samo nisu mogle pojesti sve to kad si ti došao ponovo hranit, to je ishrana po volji, jedu kad one to hoče

a budeš i ti napravio sjenažu, sve če bit ok :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

trebao bi ima silažu smanjit, tak i tak nije baš nešto, al mi se bude kvarila ka je nbudem trošio, još je malo ima tak da to budem riješil, onda se šaltam na repicu i lucernu za zeleno i ak bude još koja bala od cabagea bude i sjenaže, sve do sudanske, koju još moram posijati :D , ona ide zazeleno, dalje otkose skidam u bale i k tomu ide grašak i tako bi bio osiguran za zimu s jako kvalitetnom hranom tokom cijelog perioda tam negdi do 5 mjeseca :!:

uf, zaboravil sam :scratch , a ljulj na jesen, skidanje jesenskog otkosa, bude i tu nešto bala za zimu :D :p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

Kad krave ne žele jesti sudansku travu koja je balirana bez noževa, moram ju malo sječkati ;)

razlika između cijele i nasječkane :mrgreen:


to nasječkano im ne stignem nanositi, obožavaju to :mrgreen: :mrgreen:

Ljuta mašina :p


Otvorena bala sudanske trave, balirano bez noževa :!:
Slikazor0089.jpg

A ovo je balirano s noževima
Slika000.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh