• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

S

Sabit

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Zdravo zanima me jel ovo jedno godisnje ili vise godisnja trava.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

Sabit kaže:
Zdravo zanima me jel ovo jedno godisnje ili vise godisnja trava.

jednogodišnja :!:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

evo raste "pomalo" :)
nadam se da bude košnja krajem mjeseca ;) :scratch
J7Ob3f5qg4o_AQ_Y.v.jpg

yHO1P5LxAVEOI_zS.v.jpg

8b0ysXAKrYoIBibw.v.jpg

pwlLPpyaFtR_XYPZ.v.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža kaže:
evo raste "pomalo" :)
nadam se da bude košnja krajem mjeseca ;) :scratch

da za sad je pomalo, al kad odjednom krene u visinu onda je to buuuuuuuuuuuum, za par dana je ogroman

da bude pred kraj mjeseca za košnju, i tako svaki mjesec :D

si bacio kan :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža,jel ima kaj korova u njoj, il si možda s čime šprical protiv korova :?: :?: , ja svoju nisam niti išel pogledati otkad sam posijal, prošlo je 10 dan, sigurno je izašla, moram sutra skoknut pogledati :mrgreen:

inače, ova tvoja mi zgleda fenomenalno, nadam se da bude i moja takva :D :D

do koje visine ju budeš pustil, pošto se ispod 50 cm nesmije kositi :?: :!:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

Šanana-nisam šprical nićim al koliko sam proćital može se špricat i s dikocidom a onda iz tog proizlazi i da se smije s deherbanom protiv širokolisnih korova, na 4,5 rali nemam problema s korovima al na jednom polju od 1,5 rali ima ih malo a valjda bude ok; tu mi je i najslabije niknula :!:
Bogec-malo me sram priznat al kak nije bilo kiše u ono vrijeme kad je bila 10-tak cm nis bacil kan, al nakon otkosa ide; nis baš dobar učenik al dobro bum dobil packe :mrgreen:
Sad je visine oko 35-40 cm, jel bu visine oko 1 m krajem mjeseca-mislim ju kosit kad bu te visine-da dobijem oko 80 cm prinosa stabljike :!:
Usput videl sam da na nekim mjestima počela je i busati :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža kaže:
Šanana-nisam šprical nićim al koliko sam proćital može se špricat i s dikocidom a onda iz tog proizlazi i da se smije s deherbanom protiv širokolisnih korova, na 4,5 rali nemam problema s korovima al na jednom polju od 1,5 rali ima ih malo a valjda bude ok; tu mi je i najslabije niknula :!:
Bogec-malo me sram priznat al kak nije bilo kiše u ono vrijeme kad je bila 10-tak cm nis bacil kan, al nakon otkosa ide; nis baš dobar učenik al dobro bum dobil packe :mrgreen:
Sad je visine oko 35-40 cm, jel bu visine oko 1 m krajem mjeseca-mislim ju kosit kad bu te visine-da dobijem oko 80 cm prinosa stabljike :!:
Usput videl sam da na nekim mjestima počela je i busati :?:

ja ove godine sam špricao sam pokusna polje tj jedno jer drugo je sirak u eko pokusu, dok velika polja nisam prskao jer je jako gusti sklop.

da li ti misliš da tvoja balirka može to dobro pobalirat :?: pazi pazi da se prevariš, to je jako čvrsta stabljika, bolje prvo isprobaj s manjim, jer kolko vidim opet se držiš novina :!: :shock:
teorija je jedno a praksa nešto sasvim drugo :!: ali ok vrijedi isprobat, sve je to ok :D

za kaznu u subotu imaš da se nacrtaš u križevcima na baliranju i tam plačaš pivu :!: :!: :!: pa češ vidjet kak je kan skup :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

ja sam danas vidio svoj SU-SU, izniklo je van, redovi se jasno vide, nadam se da bude još nekakve kiše pa da se fino zazeleni :!: :mrgreen:

plan je taj da 1. otkos budem ako ikako uspijem pohranio za zeleno, a sve što bude dalje izraslo omotava se u rolobale za zimu, planiram kositi je u visino od oko 75-90 cm, nikako više :!:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

Bogec, ništa od pive u ovu subotu8moram skupljat sijeno) al može drugu za vrijeme pauze za ručak. ;)
Ma nije zbog love kan ne bačen več zbog toga kaj nije bilo kiše a kasnije kad se kiša pripremala da pada nisam te pital dal da bacim a i bilo mi je žal pogazit ju kad je već bila skoro pa ovak velika-al sad raste sve brže jel joj pogoduje ova toplina :roll:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža kaže:
Bogec, ništa od pive u ovu subotu8moram skupljat sijeno) al može drugu za vrijeme pauze za ručak. ;)
Ma nije zbog love kan ne bačen več zbog toga kaj nije bilo kiše a kasnije kad se kiša pripremala da pada nisam te pital dal da bacim a i bilo mi je žal pogazit ju kad je već bila skoro pa ovak velika-al sad raste sve brže jel joj pogoduje ova toplina :roll:

ma znam da nije zbog love, ja sam spomenuo da češ vidjet kolko kana ja mogu popit u pivama jer si u kazni :mrgreen: :mrgreen: šala mala :mrgreen:

ma bude on narastao, on ima močan korijen i ako je potrebno sirak če to izvuči iz zemlje, ali ti to moraš onda vratit poslije
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Re: stočni sirak i sudanska trava

prvi puta sam sijal sudana ,mislim da je šanana spomenul da ne kosit prije 50cm visine zašto? koristit ću je ispočetka za zelenu košnju a čuo sam da nije nikako dobro ako ode u sjeme jer ostane u zemlji kao npr.korov
neznam koju sortu točnu imam jer sam je dobil ,bilo je za pokuse
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

markach kaže:
prvi puta sam sijal sudana ,mislim da je šanana spomenul da ne kosit prije 50cm visine zašto? koristit ću je ispočetka za zelenu košnju a čuo sam da nije nikako dobro ako ode u sjeme jer ostane u zemlji kao npr.korov
neznam koju sortu točnu imam jer sam je dobil ,bilo je za pokuse

na prvoj strani piše velika večina stvari, ali da ponovim

ne kosi se manji od 50cm zbog tvari koje sadrži , ali s večom visinom te tvari on gubi i onda je super krma

krmni sirak se razmnožava sjemenom, ali vjeruj mi to se nikad neče dogodit jer da bi sjeme dozorilo traba mu cjela vegetacijska sezona, od prolječa do jeseni, a ti češ u to vrijeme pokositi tu masu jako puno puta
krmni sirak nikad nije korov i nema preduvjete za to :!: drugo je divlji sirak on se razmnaša rizomima, al to je druga pjesma, uglavnom s krmnim sirkom nemaš brige, samo super masu za krave
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: stočni sirak i sudanska trava

ne kosi se manji od 50cm zbog tvari koje sadrži , ali s večom visinom te tvari on gubi i onda je super krma

Nemrem vjerovat koliko puta treba ljudima reč da se ne smije kosit prenizak zbog sadržaja štetnih tvari....... :evil: :lol:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Re: stočni sirak i sudanska trava

na prvoj strani piše velika večina stvari, ali da ponovim

ne kosi se manji od 50cm zbog tvari koje sadrži , ali s večom visinom te tvari on gubi i onda je super krma

krmni sirak se razmnožava sjemenom, ali vjeruj mi to se nikad neče dogodit jer da bi sjeme dozorilo traba mu cjela vegetacijska sezona, od prolječa do jeseni, a ti češ u to vrijeme pokositi tu masu jako puno puta
krmni sirak nikad nije korov i nema preduvjete za to :!: drugo je divlji sirak on se razmnaša rizomima, al to je druga pjesma, uglavnom s krmnim sirkom nemaš brige, samo super masu za krave[/quote]


hvala bogec na odgovoru,pregledat ću sad ovu temu malo bolje


mario kaže:
ne kosi se manji od 50cm zbog tvari koje sadrži , ali s večom visinom te tvari on gubi i onda je super krma

Nemrem vjerovat koliko puta treba ljudima reč da se ne smije kosit prenizak zbog sadržaja štetnih tvari....... :evil: :lol:


neznam možda sam već čuo za to al nije na odmet da se pita ne košta puno a znači više, po prvi puta imam sudansku pa neznam neke stvari (nitko nezna sve a svi ljudi sve znaju / tak nekak se veli)
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

Evo kao što Bogec reće sudanska je počela rast na očigled i svaki dan je sve veća tak da je ima več koja doseže visinu od 80 cm, al nije svud takvaima je od 35 da 80 cm-neznam zakaj:umjetno je razbacano ravnomjerno :!: :?:
ovo je jedna "biljčica"
_Mt4TNt4PdgErZGn.v.jpg

Z7XcoDMkgYu7A8uy.v.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: stočni sirak i sudanska trava

Moja je sva otrpilike 60 cm i sad smo počeli kositi zeleno za krave. Danas prvi dan. Nisu rekle da neće... :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

cabage kaže:
Moja je sva otrpilike 60 cm i sad smo počeli kositi zeleno za krave. Danas prvi dan. Nisu rekle da neće... :mrgreen:

Znači, noglo je porasla poslije one kiše, šteta kaj nisam mogel vidjeti, vjerujem da je dobra, ja jedva čekam svoju da pokosim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

cabage kaže:
Moja je sva otrpilike 60 cm i sad smo počeli kositi zeleno za krave. Danas prvi dan. Nisu rekle da neće... :mrgreen:

kolko je to površine :?: i ajd sad počmi pratit za kolko če ta masa prerast tj da bude ko traktor visine :!:

GMIŽA sam ti rekao da kad krene da raste na očigled
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: stočni sirak i sudanska trava

bogec kaže:
cabage kaže:
Moja je sva otrpilike 60 cm i sad smo počeli kositi zeleno za krave. Danas prvi dan. Nisu rekle da neće... :mrgreen:

kolko je to površine :?: i ajd sad počmi pratit za kolko če ta masa prerast tj da bude ko traktor visine :!:
Znam ja da će za 10 dana biti visoka skoro ko ja. Raste ko luda. Površina :scratch tko će to znat?? 3/4 jutra, a na toj su još i jedan plastenik manji, pa paprika i krumpir za doma, jagode, celer, mrkva, mak 8) , nešto karfiola i zelja :mrgreen:
Negdje malo više pola jutra
 

Najnoviji postovi

Na vrh