• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

Z

zoran

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

košnja sudanske trave 17.06.2009.-pospremljeno u rolo bale
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

ZORAN

ma šta da velim, bravo prijatelju :D

kolko je bilo bala na kojoj površini,si sjeckao noževima na balirki :?:

budeš ti nakupio 5 otkosa :D :D :D super :D :D :D :D

moj sirak če bit kroz kojih dva tjedna za kosit :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

Zorane, na koju si visinu kosil :?:
Odlična masa :D
 
Z

zoran

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Sjeckal sam s noževima, bilo je oko 10 bala na jutro=moglo je i bolje no dobro je, zadovoljan sam.

A visina??? Trebalo bi oko 10cm ali kak nemam "podmetane" noževe, kak se kosa nagne, tak negdje i po zemlji šiba...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

Tak i ja planiram kositi, oko 80 cm visine, ne kanim ju puštati tam preko metar i više ;) ;) :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

fino to raste, el je dobilo kan sad za kišu :?:

zakaj se nisi malo provozao po polju i zgazio neke oblike tak da mislimo da su svemirci bili :mrgreen: 8)

moj sirak bude za kojih tjedan dana za kosit :D

evo ove godine se vidi da ima podosta ljudi sirak ili sudansku travu i podosta su različita vremena sjetve i svima super uspjeva :D ipak je to močna biljka :D migty plant :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

bogec kaže:
fino to raste, el je dobilo kan sad za kišu :?:

zakaj se nisi malo provozao po polju i zgazio neke oblike tak da mislimo da su svemirci bili :mrgreen: 8)

moj sirak bude za kojih tjedan dana za kosit :D

evo ove godine se vidi da ima podosta ljudi sirak ili sudansku travu i podosta su različita vremena sjetve i svima super uspjeva :D ipak je to močna biljka :D migty plant :D

danas sam mu bacil kan-a

a vozal sam se z skuterom par dana prije :mrgreen: :mrgreen:

što se tiče sjetve, ovaj je sijan 1.6. i evo danas je još veči nego što je na slikama, a ovo je slikano u srijedu :!:

Nego daj mi reci ako mu još bacim kana kroz par dana (5 dana) koliko dugo se nesmije kositi iza gnojidbe :?: s obzirom da se pazi na visinu da se ne kosi ispod 50 cm :!:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

ŠANANA kaže:
danas sam mu bacil kan-a

a vozal sam se z skuterom par dana prije :mrgreen: :mrgreen:

što se tiče sjetve, ovaj je sijan 1.6. i evo danas je još veči nego što je na slikama, a ovo je slikano u srijedu :!:

Nego daj mi reci ako mu još bacim kana kroz par dana (5 dana) koliko dugo se nesmije kositi iza gnojidbe :?: s obzirom da se pazi na visinu da se ne kosi ispod 50 cm :!:

ako si danas bacio kan a pala je kiša onda smiješ kositi za cca 20 dana, zbog sadržavanja nitrata u biljci tj jakog usvajanja hranjiva iz tla, tek nakon 20 dana prije ne, to je pravilo kod podosta kultura koje se kose

pošto si danas bacio kan ne treba više kana za ovaj otkos, budeš opet bacio za drugi otkos :!:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

hmmmmm zanimljivo, moram iči kositi :D 8)
explozivno 8)









pokusna polja ne mogu još kositi dok ne prođe mjerenje, a ovo sve ide u bale
prve dvije slike su graze n, dok druge dvije je su su :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

:shock: :shock: :shock: :shock: ODLIČNO, e to se zove krma :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
oči mi pozeleniše od ovoga :lol: :lol:

jedva čekam da moj bude takov :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

ŠANANA kaže:
:shock: :shock: :shock: :shock: ODLIČNO, e to se zove krma :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
oči mi pozeleniše od ovoga :lol: :lol:

jedva čekam da moj bude takov :D

hvala :D
malo je i mene iznenadio, jer je to sijano 20 svibnja, brzo napreduje, ima puno papice u tlu , ima topline, i vlage i jednostavno buja :D :D

bit če i tvoje za 20 dana takvo :D

inače ja volim zelene slike :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

A bude sigurno, svaki dan ga sunce prži a popodne dobar pljusak zalije :mrgreen: papicu sam mu dao i to duplo, oko 20.7. bi trebao biti oko 80-90cm, nadam se i tak planiram, a onda u rolo :mrgreen:
 
H

Helena

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava


Bogec ! evo naše sudanske koja je puna korova ,hoće li se odhrvati bez špricanja ?. :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

Helena kaže:
Bogec ! evo naše sudanske koja je puna korova ,hoće li se odhrvati bez špricanja ?. :scratch

hmmmmmm, imaš koju sliku da vidim malo veču površinu :?:

trebalo bi se odhrvati i krenut u visinu, u drugom otkosu neče bit korova, više prskanja nema, KARENCA, jer če brzo to bit za kositi :!:

sve če bit ok :!:
 
H

Helena

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava


Evo slika sa cijele parcele ali to je slika prije skoro petnest dana sad je vjerovatno to buknulo nakon ovih kiša pa kad budemo išli stavit ćemo nove slike.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

Helena kaže:
Evo slika sa cijele parcele ali to je slika prije skoro petnest dana sad je vjerovatno to buknulo nakon ovih kiša pa kad budemo išli stavit ćemo nove slike.

čistam ok to izgleda :D

sudanska če nadjačat korov to sigurno, možeš mirno spavati :D
ja vjerujem da je sudanska za tih 15 dana podosta napredovala i da če uskoro košnja :D
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
163
Re: stočni sirak i sudanska trava

Evo da stavim koju sliku od moje sudanske. To mogu zahvaliti prijatelju bogecu što mi je dao savjet šta napraviti i ja prezadovoljan, na tom komadu od 2 rali je 21.3 posijana zob i grašak, 25.5 izbalirano, 16 bala je bilo, tada slijedilo oranje i 28.5 posijana sudanska
oranje poslije graška:


ovo je nakon valjanja: 1.6.

ovo je slikano danas:

I tako sam malo skrenuo u šumuna da vidim jel ima šta nakon ovih kiša i začas evo malo gableca :D Šteta mi to bilo ostavit :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh