• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

M

MF595

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

ovaj vikend se spremam silirati sirak, po prvi puta
pa da i to probamo. Koliko soli bi trebao baciti po silaži ako je površina 800 čhv, odn pol stare rali, a visina sirka je oko 150 cm, kolko bi to mase moglo biti?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

evo, napokon sam i ja spremil svoju sudansku u rolo bale :!: :p
prinos na svih 6 rali je 41 bala(120×150) ili preračunato negdje oko 62(120×120) :arrow: ,
ja sam zadovoljan :roll: ,
moglo je bit i malo više al na 3 rali nije bila baš nikla najbolje, :|
al sve u svemu bit će krme za moje kravice a tu su i iidući otkosi :mrgreen:
3ZsWunA5PnBY6kjy.v.jpg

RhviuYyHc_4pwAj5.v.jpg
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža kaže:
evo, napokon sam i ja spremil svoju sudansku u rolo bale :!: :p
prinos na svih 6 rali je 41 bala(120×150) ili preračunato negdje oko 62(120×120) :arrow: ,
ja sam zadovoljan :roll: ,
moglo je bit i malo više al na 3 rali nije bila baš nikla najbolje, :|
al sve u svemu bit će krme za moje kravice a tu su i iidući otkosi :mrgreen:
3ZsWunA5PnBY6kjy.v.jpg

RhviuYyHc_4pwAj5.v.jpg

Jesi nabavio novi stroj???
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

nisam, radimo i dalje sa starom gallignani balirkom, išlo je dobro, al ja bi kupoval drugu samo zbog noževa :!:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža kaže:

Ako si sam omotavao, ko drži i koja je cijena za Agriflex foliju?
Ti imaš 500, znaš i cijenu za 750?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

Foliju drži Opskrba PG iz Jastrebarskog, cijena folije od 500 je 480 kn, a za 750 neznam, a trenutno nemogu nač nigdje nihovu ponudu :!:
Znam da mi je po cijeni ni+jihova folija bila 25 kn jeftinija od ostalih :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: stočni sirak i sudanska trava

evo i mojega drača :lol: :lol: ima ga poprilično :mrgreen:

i597238_Sliksa0019.jpg
i597237_Sliksa0017.jpg
i597236_Sliksa0016.jpg

i597235_Sliksa0015.jpg
i597234_Sliksa0014.jpg


sutra il prekosutra ga skidam i jedno 2-3 dana nek se prosuši, ovisno od vremena i onda u bale s njime :D
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža kaže:
cijena folije od 500 je 480 kn, a za 750 neznam,

Sa PDV?
To bi bilo onda oko 53 € + PDV.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Re: stočni sirak i sudanska trava

Neki dan sam i ja izbalirao sudansku, na 2 rali 13 bala, nekak malo, izgledalo je super kad se kosilo, taman prosjek oko metar visine, negdje malo više, negdje manje, a kad se prosušilo kao da mi netko pola toga ispeljao :D
ali za prvi put dobro




omatanje sam zaboravio poslikati
 
H

Helena

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Moja sudanska je propala totalno ,prevladao je korov ,pokošena na visini koja nije preporučljiva i danas opičila velika kiša ,i šta sad uradidi . :evil:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

Helena kaže:
Moja sudanska je propala totalno ,prevladao je korov ,pokošena na visini koja nije preporučljiva i danas opičila velika kiša ,i šta sad uradidi . :evil:


ako je pokošeno, spremi tu masu kakva god da je , nakon toga sudanska če nadvladat korove (premda čudno da več nije)
sudanska če krenut iako je nisko pokošeno, bude se razbusala, pogotovo sad jer je dobila kiše, još da je bečano umjetno bilo bi još bolje, al to se stigne i za drugu kišu.

ako je na masu sad pala kiša a nije pobalirano nemoj se bojati to se jako sporo masa suši.

ja sam isto pokosio, i pobalirao, i prinos je bio čisatam ok s obzirom na kasnu sjetvu

dmatkovič, ti si podosta kasnije sijao i trava nije imala sekundarne vlati jer je podosta mlada, sad u drugom otkosu če se razbusat i imat češ još bar tri otkosa :D imaš dobro nabijene bale i mladu krmu, i nemaš razloga za nezadovoljstvo :D

nadalje, kod normiranja sjertve nije samo bit postiči što gušči sklop več je bitno dobiti VEGETACIJSKI PROSTOR , naime biljka ne raeagira isto na različite razmake u redu i između redova, a to je vegetacijski prostor, u kojem ona stvara svoju masu, znači ako ste imali sjetvu svaki drugi red sijačice onda je trebalo bit čušče u redu nego ako ste imali svaki red sijačice gdje je onda trebalo bit rijeđe u redu.

to su neke stvari koje su naizgled jednostavne ali ipak nisu, zato ja imam svake godine pokusna polja za fax u kojima se utvrđuje prinos ovisno od vegetacijskog prostora.

a o gnojidbi da ne govorim.

sve u svemu čistam dobro polja svima izgledaju od sirka i sudanske trave, eto helena če još napravit par korekcija i to je to i bez prskanja
 
I

ivica

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

evo ja sam dopodne pokosil svoju ,kolko bi sad ovo trebalo odstajati na ovom suncu ?
P7190090.jpg

P7190091.jpg

P7190093.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: stočni sirak i sudanska trava

Po mojoj procjeni jedno 3 dana. Moja je bila tjedan dana između onih kiša i ni bila suha. Drugi otkos raste.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

IVICE

imaš vremena, možeš i more otiči na par dana :D 8) naime ja sam kosio u utorak, i dođem ja u četvrtak kakti zgrtat, kad ono odozgor kakti suho al dolje mokro ko da je netko poljevao kantom vode :shock: i ništa ajmo bogec prekterač i prekretat, i tak da smo balirali u petak

sa radnjom sjenaže kod sirka imate jako puno manipulacijskog mjesta , nije kao grašak i žitarice koje taj čas presuše.

mali testič kod određivanja vlage kod sirka, ivice uzmeš biljku u ruke i stabljiku malo onak smuljaj u rukama ko da teraš bicikl i vidiš kak ti ruke namoči, naime list izgleda suho ali stabljika ima vode da je to čudo jedno, tak da i naizgled suha masa je dovoljno mokra kad se napravi bala

ja sam davao svu hranu na analizu i bala sjenaže sirka mi je pokazala ph 8,5 što je bazično, tak da se ne morate bojat kisele sjenaže ili silaže :D

u mom kraju oni koji su posijali krajem travnja sirak ubrzo budu skidali 3 otkos, kose ga kad je oko metar, i rade sjenažu, i fino to njima ide, nakupit če 5-6 otkosa, ovisno kad če doči mraz i temperature pasti :!:
 
K

Kordunas

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

evo malo mog baliranja i voznja bala sirka

URL=http://img132.imageshack.us/i/dsc00106d.jpg/]
dsc00106d.jpg
[/URL]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: stočni sirak i sudanska trava

Ljepe slike 8)
Koji SDF to ima prednji utovarivač :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: stočni sirak i sudanska trava

ja danas skinul sudanca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

i601447_Slika003.jpg
i601446_Slika002.jpg
i601445_Slika001.jpg

i601456_Slika010.jpg
i601455_Slika009.jpg
i601454_Slika007.jpg

i601453_Slika006.jpg
i601452_Slika004.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh