• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

Pa možda kan ni počel još djelovati :scratch :?:
Kad si ga hitil :?: , moja dok je manja je "žuta" a onda kad poraste prek koljena"pocrni" :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža kaže:
Pa možda kan ni počel još djelovati :scratch :?:
Kad si ga hitil :?: , moja dok je manja je "žuta" a onda kad poraste prek koljena"pocrni" :lol:

pa hitil sam prošli tjedan, neznam točno koji dan!
Nije da je baš sve žuto ima i mjestimično da je puno veči i jako je zelen, a ovo ostalo malo i žuto :scratch :scratch , a 1. otkos je bil fenomenalan, neznam zakaj sad tak, ja sumnjam da je veliki nedostatak vlage, čini mi se da presporo napreduje, kiša je pala par sati nakon što sam bacio kan i drugi dan je padala cijelu noć ,trebalo bi biti ok što se tiče prihrane :D
Neznam, vidjet ćemo za kojih 10-tak dana ;)
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

ŠANANA kaže:
Neznam, vidjet ćemo za kojih 10-tak dana ;)
Kad pokosiš onda bumo videli ,a do tad bu taman i pocrnel jel mora :twisted:
 
H

Helena

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

I mi čekamo drugi otkos sudanske, ali čini mi se da borta.
kukuruz004.jpg

kukuruz013.jpg
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

marko93 kaže:
Danas pokosio 2 otkos sudanske:
i647261_Slika0058.jpg
i647260_Slika0060.jpg
i647259_Slika0059.jpg
u dobra dobraa :mrgreen: :mrgreen:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

Hurlimann86 kaže:
marko93 kaže:
Danas pokosio 2 otkos sudanske:
i647261_Slika0058.jpg
i647260_Slika0060.jpg
i647259_Slika0059.jpg
u dobra dobraa :mrgreen: :mrgreen:
stvarno dobar otkos :D
mi smo svoju pospremili i zadovoljan sam, opet sam dobio 41 balu kaj je razlika 1 bala u odnosu na prvi otkos :roll:
super zadovoljan ;)
nažalost osto mi mobitel doma pa nama slika, al to ni ni bitno glavno da sam ja zadovoljan :mrgreen:
 
H

Helena

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Ufff!Neznam za što bih prije posegnuo ,ili za stroj koji kosi ili sudanca :madmana:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: stočni sirak i sudanska trava

Zadovoljan sam i ja :D
Na mjestim je bila malo slabija ali šta češ..
Sutra čemo ju balirat pa opet pokoja slika...
 
H

Helena

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

marko93 kaže:
Zadovoljan sam i ja :D
Na mjestim je bila malo slabija ali šta češ..
Sutra čemo ju balirat pa opet pokoja slika...
Meštre! samo deri kad imaš takav stroj i prinos ,Možda i mi jednog dana budemo blizu takve mogućnosti. :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

Helena kaže:
marko93 kaže:
Zadovoljan sam i ja :D
Na mjestim je bila malo slabija ali šta češ..
Sutra čemo ju balirat pa opet pokoja slika...
Meštre! samo deri kad imaš takav stroj i prinos ,Možda i mi jednog dana budemo blizu takve mogućnosti. :D

ja sam jučer pobalirao drugi otkos sirka, čistam zadovoljan prinosom, sve u mom stilu :D

helena
sve ide svojim tokom, tehnologiju ste ovdje usvojili, i to funkcionira, volje imate svi u kući, s tim se želite baviti, e sad šta sad ima to s ičime veze, ima, naime, ako ste odlučili se tim bavit, a mladi jeste, nema nikakvih zapreka da polako godinu za godinom se malo po malo modernizirate

shvatio sam da si rekao/la, da sve ide prebrzo, iz mog slučaja ti mogu reči da se ja bavitm tim poslom kojih 5 godina, i šta sam zatekao, par krava, onak li la, i slabu mehanizaciju, i kad je odluka pala da se tima bavim , to je to, obnavlja se mehanizacija, uvele su se nove tehnlogije, moderniji pristup, da bi se povečao obim poslovanja, još mi preostaje sredit objekte za krave koji su eto u mane više starinskim objektima ili adaptiranim, ali i to če se promjenit.
tehnologiju na polju si vidio/la, tako da trebaš imat berem neki okvirni plan šta ti je nužno i potrebno za kvalitetan start, znači neki jači traktor, balirka i omotač, zatim silokombajn ako nemate, znači da se kvalitetno spremi krma

greške se događaju u proizvodnji, pa tako i ti helena budeš neke stvari uvidio/la pa če se taj dio ispravit

ja sam dvije godine objašnjavao neke stvari oko proizvodnje određenih kultura na forumu, i neke stvari su se pomaknile, evo gmiža je sve usvojio od prve, a o cabageu da ne govorim on ima prinose prave, tako češ i ti helena

eto malo riječi potpore za poticaj napred :D
 
H

Helena

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

bogec kaže:
Helena kaže:
marko93 kaže:
Zadovoljan sam i ja :D
Na mjestim je bila malo slabija ali šta češ..
Sutra čemo ju balirat pa opet pokoja slika...
Meštre! samo deri kad imaš takav stroj i prinos ,Možda i mi jednog dana budemo blizu takve mogućnosti. :D

ja sam jučer pobalirao drugi otkos sirka, čistam zadovoljan prinosom, sve u mom stilu :D

helena
sve ide svojim tokom, tehnologiju ste ovdje usvojili, i to funkcionira, volje imate svi u kući, s tim se želite baviti, e sad šta sad ima to s ičime veze, ima, naime, ako ste odlučili se tim bavit, a mladi jeste, nema nikakvih zapreka da polako godinu za godinom se malo po malo modernizirate

shvatio sam da si rekao/la, da sve ide prebrzo, iz mog slučaja ti mogu reči da se ja bavitm tim poslom kojih 5 godina, i šta sam zatekao, par krava, onak li la, i slabu mehanizaciju, i kad je odluka pala da se tima bavim , to je to, obnavlja se mehanizacija, uvele su se nove tehnlogije, moderniji pristup, da bi se povečao obim poslovanja, još mi preostaje sredit objekte za krave koji su eto u mane više starinskim objektima ili adaptiranim, ali i to če se promjenit.
tehnologiju na polju si vidio/la, tako da trebaš imat berem neki okvirni plan šta ti je nužno i potrebno za kvalitetan start, znači neki jači traktor, balirka i omotač, zatim silokombajn ako nemate, znači da se kvalitetno spremi krma

greške se događaju u proizvodnji, pa tako i ti helena budeš neke stvari uvidio/la pa če se taj dio ispravit

ja sam dvije godine objašnjavao neke stvari oko proizvodnje određenih kultura na forumu, i neke stvari su se pomaknile, evo gmiža je sve usvojio od prve, a o cabageu da ne govorim on ima prinose prave, tako češ i ti helena

eto malo riječi potpore za poticaj napred :D
Ma jasno, nema odustajanja dok je zdravlja i ovakve potpore od ekipe koja radi kako je ispravno a ne kako rade drugi :D Hvala na potpori ,iskreno!svaki put kad otvorimo teme na forumu i vidimo vaše strojeve i sve te prinose raznih kultura veselimo se kao da smo i mi u tom rangu :D Kukuruz smo donekle usavršili sad preostaje dudanac i ostale kulture. :partyman:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: stočni sirak i sudanska trava

Kad me već Bogec ovdje spomenuo, da se javim onda. Što bih volio da mogu redovito stavljati slike na svojih polja na forum, ali ja se bavim povrćarstvom. Ove kulture koje proizvodim tu i tamo za hranidbu stoke su mi samo usputne. Da samo napomenem što se tiće recimo mojih prinosa u povrćarstvu. Npr. papriku vanjsku berem na 0,42 ha nekih 20 dana i pobrao sam do sada 17,5 tona. Naravno da još nije kraj berbama. Kupus mi ima prinos od 70 t/ha. Krumpir isto preko 40 tona ha. Evo tikvicu berem tjedan dana na jutru i pobrao 7 tona do sada, a trebala bi do mraza roditi. Kelj mi je u prosjeku dao preko 30 tona ha, a kelj je lagana kultura. No, kako kaže gospođa iz savjetodavne: "ti si samozatajan i ne voliš se hvaliti!". Tako da i ne pišem previše o tome što imam, jer sam takav, al evo malo se raspisao.
No to je ovdje offtopic, pa sorry.
Da se iskupim, danas sam pobalirao svoj komadičak od pola jutra sudanske, još rano rano dok je sunce izlazilo. Ispalo 6 bala
slika013x.jpg
slika095.jpg
 
K

Kordunas

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

jesu ovo prvi znaci hladnoće ili je to rezultat suše!!???

URL=http://img21.imageshack.us/i/dsc00164cw.jpg/]
dsc00164cw.jpg
[/URL]

URL=http://img15.imageshack.us/i/dsc00165d.jpg/]
dsc00165d.jpg
[/URL]
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

Kordunas kaže:
jesu ovo prvi znaci hladnoće ili je to rezultat suše!!???

jep to su prvi znaci hladnoće, dovoljno je bila i jedna hladna noć, a bila je jedna kad je ujutro bilo oko 5 stupnjeva, i onda je dobio sirak po piksi

ništa makni to s polja i uzori za sjetvu nečeg dugog, on je kod tebe svoje dao što je mislio dati, hladna noć je svoje napravila

evo malo slika sa zakašnjanjem kojih mjesec i više dana
siliranje sirka i sudanske trave :D



pa se je malo kakti zaštopalo





malo izbliza da se vidi moderna mehanizacija u detalje, tj koji detalji nedostaju :mrgreen:



eto s malim zakašnjenjem, malo slikica

inače danas je pobaliran treči otkos i slijedi zbogom sirku za ovu godinu, ide oranje i valjda ljulj ili grašak bude išao, a sa sirkom se opet družim od prolječa :D
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

dobre fotke ;)
Jedno pitanje... Se ne zgazi dosta mase kad se radi sa jednorednim jer to nije sijano u previše široke redove :scratch :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

Hurlimann86 kaže:
dobre fotke ;)
Jedno pitanje... Se ne zgazi dosta mase kad se radi sa jednorednim jer to nije sijano u previše široke redove :scratch :?:

dobro pitanje

ono što se vidi malo širje zgaženo je ustvari probijanje komada jer je s jedne i druge strane vrt od baba a ak zgazimo nešt u vrtu budem slušo 10 godina da sam zgazio vrt, tak da smo probili kroz sredinu

a ono drugo kaj je zgaženo je ustvari posilirana masa, tj bandrki u redovima koji su ostali, kao i kod kukuruza, samo što je tu gušče pa traktor ide trag do traga guma zato ti se čini da je zgaženo, a i silirano je podosta visoko.

uglavnom masa je opet fino krenula u rast i za čas bude i taj dio za kosit, to su inače bila pokusna polja, pa nije velika površina, al je na dvije različite lokacije
 
K

Kordunas

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

neznam sto ću nema mase za kosit a neznam hoće li još rasti
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

bogec kaže:
Hurlimann86 kaže:
dobre fotke ;)
Jedno pitanje... Se ne zgazi dosta mase kad se radi sa jednorednim jer to nije sijano u previše široke redove :scratch :?:

dobro pitanje

ono što se vidi malo širje zgaženo je ustvari probijanje komada jer je s jedne i druge strane vrt od baba a ak zgazimo nešt u vrtu budem slušo 10 godina da sam zgazio vrt, tak da smo probili kroz sredinu

a ono drugo kaj je zgaženo je ustvari posilirana masa, tj bandrki u redovima koji su ostali, kao i kod kukuruza, samo što je tu gušče pa traktor ide trag do traga guma zato ti se čini da je zgaženo, a i silirano je podosta visoko.

uglavnom masa je opet fino krenula u rast i za čas bude i taj dio za kosit, to su inače bila pokusna polja, pa nije velika površina, al je na dvije različite lokacije
a baš mi ljepo izgleda ta masa, da bar mi imamo to tako ,ali tetak ne želi ni čut za neš novo da isprobamo.
Meni se inače jako sviđa tvoj rad i brza izmjena kultura, ja to pokušavam sve više kod nas uvesti,a moram se pohvaliti da mi lagano i uspjeva. Stare livade samo polako preoravam bez da iko zna i onda se samo čude na prolječe kad treba sijat kak je sad tak puno njiva za sija a nije ih bilo :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

Hurlimann86 kaže:
a baš mi ljepo izgleda ta masa, da bar mi imamo to tako ,ali tetak ne želi ni čut za neš novo da isprobamo.
Meni se inače jako sviđa tvoj rad i brza izmjena kultura, ja to pokušavam sve više kod nas uvesti,a moram se pohvaliti da mi lagano i uspjeva. Stare livade samo polako preoravam bez da iko zna i onda se samo čude na prolječe kad treba sijat kak je sad tak puno njiva za sija a nije ih bilo :mrgreen: :mrgreen:

pošalji tetka k meni doma jedan dan :!:
budeš orao sve u 16 :!:

hvala, ta metoda brze izmjene donosi točno ciljne uzgoje, znači kad je hladnije trave i grašak, kad je vručina ide sirak, uz sve ostalo što ide
zato mene ne brine suša, ni led, jer stvaram višak hrane več u prvom otkosu

za informaciju još uvijek sam na hrani od prošle godine, sve od ove godine još stoji a napravio sam za dvije godine hrane

drago mi je čut da nešto mjenjaš na bolje, to volim kad netko napiše, čistam mi je lijepo čut :D

samo napred rođo :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh