• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

ŠANANA kaže:
bogec, evo i koja slika, to s mobom malo sliknuo na brzinu
bale nabite ko beton, probal sam jednu s 539 odnesti, al jedva ide, pumpa se hoće razleteti kad nabija, a i osavlja se kod kretanja, bude to Same il 565 izvezel v petak il subotu :mrgreen:

e viš da sam dobro zamislio u svojoj glavi kak bu to izgledalo :mrgreen:

i kaj sad ide na to polje :?:

nadam se da si se pozdravio sa sirkom za ovu godinu :!:

meni 4 otkos raste, al ga nebum kosio, najavljivali su kišu pije tjedan dana, a bio je drek a ne kiša, tak da polje čaka oranje, a sirak raste ko lud :shock:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: stočni sirak i sudanska trava

to je velik komad oko 3 rali, na kojem je samo dio bio sirak, stvarno neznam, al najvjerojatnije bude dobilo jesensko duboko oranje i bude čekalo za kukuruz do proljeća, ak se u međuvremenu nešt ne promjeni ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

ŠANANA kaže:
to je velik komad oko 3 rali, na kojem je samo dio bio sirak, stvarno neznam, al najvjerojatnije bude dobilo jesensko duboko oranje i bude čekalo za kukuruz do proljeća, ak se u međuvremenu nešt ne promjeni ;)

ccccccccccccc CCCCCCCCCCCCCCCCCCCC cccccccccccccccccccccccc

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

ŠANANA... Sa kakvim traktorom i balirkom se baliralo?
Bale mi izgledaju super nabite i dal je balirano sa noževima ili bez njih?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: stočni sirak i sudanska trava

Hurlimann86 kaže:
ŠANANA... Sa kakvim traktorom i balirkom se baliralo?
Bale mi izgledaju super nabite i dal je balirano sa noževima ili bez njih?

Sa MF 3080 i Welger RP 200
nažalost, bez noževa ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: stočni sirak i sudanska trava

Nebi ti bil u koži dok ju raskapaš :mrgreen:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

toma84 kaže:
Nebi ti bil u koži dok ju raskapaš :mrgreen:
Pa ja mislim da to nije loše odmatat jer je to dugo pa se odmata ko špaga sloj po sloj...
Barem si ja tak mislim da nije neki problem, jer mi imamo sipmu bez noževa pa nije problem.
Dobro još nisam probal sudansku ali ostale kulture nije problem odmatat ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: stočni sirak i sudanska trava

Nije problem, ali kad počneš odmatat posječenu nikad si ne poželiš balirku bez noževa. Ja sm probao balirat bez noževa, pa sa sedam, kakti 14 je previše i na kraju su svi unutra i ne pomišljam ih skidat
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

toma84 kaže:
Nije problem, ali kad počneš odmatat posječenu nikad si ne poželiš balirku bez noževa. Ja sm probao balirat bez noževa, pa sa sedam, kakti 14 je previše i na kraju su svi unutra i ne pomišljam ih skidat

rođo samo ču metnit smajlić :D

s noževima je milina radit, bala je ko na pladnju sve servirano, samo grabiš u tačke ili ko kak već radi

a što je najbolje ne mogu se igrat s masom kad im daš jesti, jer kad uzme u zube to je to, nikaj se ne vuče okolo

ja sam počeo (napokon nešto od ovogodišnje hrane) hranit grašak, , ma to je milina kak je nasjecakano, divota za radit

ja sam sviu sjenažu radio s noževima, i svima iz usluge kaj sam išao

sjeno i slamu po specijalnim željama ako baš žele nasjeckano, ali ti su rijetki
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Jedno pitanjce...
Koliko sudanske ide na 1ha :?:
Da znamo nabaviti za drugu godinu :D
 
A

Arsa

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Posto sam procitao celu prepisku imam jedno pitanje koliko je kvalitetna ishrana junadi tj bikova sa sirkom i su-su , posto se inace bavim tovom istih pa bih primenio tu ishranu u tovu .
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

Arsa kaže:
Posto sam procitao celu prepisku imam jedno pitanje koliko je kvalitetna ishrana junadi tj bikova sa sirkom i su-su , posto se inace bavim tovom istih pa bih primenio tu ishranu u tovu .

da odlično je za tov junadi, malo nek bude više prosušena sjenaža za junad i bude ko beba, a beba ko vrag 8)

sirak iliti njegova inačica sudanska trava su skoro identični kukuruzu tako da ga mogu zamjenit.

a i to je sigurnija kultura od kukuruza jer je otporan na sušu a ako ga led smlavi on opet raste, u svakom slučaju pouzdaniji
 
H

Helena

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

bogec kaže:
Arsa kaže:
Posto sam procitao celu prepisku imam jedno pitanje koliko je kvalitetna ishrana junadi tj bikova sa sirkom i su-su , posto se inace bavim tovom istih pa bih primenio tu ishranu u tovu .

da odlično je za tov junadi, malo nek bude više prosušena sjenaža za junad i bude ko beba, a beba ko vrag 8)

sirak iliti njegova inačica sudanska trava su skoro identični kukuruzu tako da ga mogu zamjenit.

a i to je sigurnija kultura od kukuruza jer je otporan na sušu a ako ga led smlavi on opet raste, u svakom slučaju pouzdaniji
Taman smo se spremali izprovocirati bogeca da pročitamo nešto vrijedno ;)
 
A

Arsa

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

@ bogec

Hvala za odgovor . A sada jos par infoa : ovo malo vise prosuseno vazi i za zelenu masu ili samo za senazu , i jos da li i junadima dati po volji ili postoji neka mera mislim dnevna kolicina
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

Arsa kaže:
@ bogec

Hvala za odgovor . A sada jos par infoa : ovo malo vise prosuseno vazi i za zelenu masu ili samo za senazu , i jos da li i junadima dati po volji ili postoji neka mera mislim dnevna kolicina

zelenu masu valja davat samo kravama jer bi junad malo litala iliti sračkala od toga jer junad jede više brašnatog djela tako da sa vlažnom zelenom krmom bi bilo svašta, zato svježi sirak samo za krave.

da sjenaža malo jače prosušena za junad, šta to znači, znači to da prije baliranja i kad več izgleda suha ima puno vlage u sebi, mala opaska, kad pokosiš sirak za sjenažu slobodno odi na more par dana, i kad se odmoriš dođeš doma i baliraš

hmmmm, količina, ja inače dajem svu voluminozu po volji da jedu, manje više, dok normiram samo silažu kukuruza i brašnati dio, ali evo na dva bika koji su veči daj kojih jedne tačke normalno napunjene, uz sjeno ili šta več daješ

helena, mene ste mislili........................... :mrgreen:
 
H

Helena

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Bogec, ma daj molim te ,pa valjda znaš naš stav ;) pa nema te već duže vrijeme ,iskreno fališ sa svojim kvalitetnim postovima i savijetima ,ali stvarno iskreno. Nisi valjda posumnjao da smo neiskreni i licemjerni ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

Helena kaže:
Bogec, ma daj molim te ,pa valjda znaš naš stav ;) pa nema te već duže vrijeme ,iskreno fališ sa svojim kvalitetnim postovima i savijetima ,ali stvarno iskreno. Nisi valjda posumnjao da smo neiskreni i licemjerni ;)

da nema me duže vrijeme, a jebiga snimam sapunice pa me nema, malo show biznisa ne škodi za promjenu, pa malo portugal i sve druge destinacije, pa se primjeti da me nema.

al ipak ja vas pratim, i držim na oku :D

ma znam ja da se zezate, malo šale nije na odmet, razbije monotoniju, sad ču valjda bit češće na forumu, dok ne počme snimanje ratnog filma, ali o tome nekom drugom prilikom
 
M

mpap03

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

ja sam is slavonije i posijo sam prema vašim pisanjima smjesu graška i pšenice no posio bi i krmnog sirka tako da sam se raspitivao tu ima krmnog sirka našeg hrvatskog te me to interesuje baš dali je približno dobar kao onaj is amerike što uvoze.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

mpap03 kaže:
ja sam is slavonije i posijo sam prema vašim pisanjima smjesu graška i pšenice no posio bi i krmnog sirka tako da sam se raspitivao tu ima krmnog sirka našeg hrvatskog te me to interesuje baš dali je približno dobar kao onaj is amerike što uvoze.

e vidiš rođo super kaj si posijao grašak :D

samo rođo a koji je to hrvatski sirak :scratch takovoga nema :!:

sirak zrnaš ima novosadski institut, syngenta i joše neki, dok sirak za zelenu masu, sjenažu ili šta več imaju najkvalitetniji amerikanci i to je najbolje od svega, hibrid grazer n, i imaš sudansku travu susu.
hrvatskog hibrida nema, samo uvoz :!: :!: :!: :!:

da ga ima ja bi ga več odavno imao

nego rođo rec ti meni kak napreduje graškograd :D
 
M

mpap03

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

pa onda su u vnkovcima u poljoprivrednoj zamjenili sa sudanskom travom kad sam se raspitivao onda ništa od sijanja sirka ove godine grešak mi je nikao i pšenica sijao sam, po tvojoj preporuci razbeacao sa rasipačom potanjirao i posijao pšenicu ali krajem 10 mjeseca sad je snjeg pokrio pa vidiču nisam to dosada nikada radio kod nas je samo lucerka ona je kraljica a ljuj i suadansku siju samo poneki
 

Najnoviji postovi

Na vrh