• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: stočni sirak i sudanska trava

Uf...e bogami sam zaboravio, znam da je ovih 20 kg bilo jeftinije, ali više nisu imali pa sam na drugom mjestu uzeo još 10kg po skupljoj cijeni. Ja to planiram posijati na 1 ral, možda malo više, nek bude gusto (u trgovini mi rekli da ide 15 kg na ral :D ), ti Hurlimann?
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Ja sam danas baš išao po nju 40 kg , ali 10 ide kolegi tak da ja 30 sijem na pol hektara kak i ti.
Meni je došla neka talijanska 29 kn/kg.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: stočni sirak i sudanska trava

Znači pakiranje od 5kg ti je 145 kn, tak sam ja platio čini mi se ovu jeftiniju, a ova skuplja je bila oko 170kn mislim...ma samo nek bude bala, nije mi uopće žao novaca kad svako malo moram balu ispuštati iz balirke :mrgreen:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Da tako je samo što su pakovanja po 10 kg.
A vidjet ćemo mi ćemo ju sad sijati 1 god pa što bude :)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: stočni sirak i sudanska trava

Davnih dana, tamo negdje na prijelazu tisućljeća smo mi ako se ne varam 3 godine zaredom sijali stočni sirak. Tad smo još imali kockastu balirku,a po svježu travu se išlo svakog dana. Sijali smo 1 ral i jedva je 10 krava to uspjelo pojesti. Kasnije smo počeli sijati ljuljeve za u rolo bale i tako smo nekako zapostavili sirak i prestali ga sijati (glavni uzrok je i to što ga nitko u okolici nije sijao, foruma još nije bilo... :D ) I eto od ove godine ćemo i mi prvi put sijati (ovaj put sudansku) za u rolo bale i nadam se da će ispuniti očekivanja pa nagodinu možda posijemo i veće površine :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

ja moram podignut svoj sirak grazer n, 150 kg, moja cjena je 42kn za kilu

na ral sijem 25kg, i to gusto između redova svaki red sijačice, u dvije godine pokusnih polja kod mene, svaki red sijačice sa 25kg na ral je jebeno bio najbolji prinos

malo me nema na forumu, al dont worry 8) , sad sam drugdje stalno prisutan, al ak je nekome nešt hitno nek zvrcne na moj mobić
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Jedno pitanje...

Jel zna možda neko dal se može sad navoziti gnoj i to zaorati i tu posijati sudansku, znači da nije odstajalo prek zime :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: stočni sirak i sudanska trava

Hurlimann86 kaže:
Jedno pitanje...

Jel zna možda neko dal se može sad navoziti gnoj i to zaorati i tu posijati sudansku, znači da nije odstajalo prek zime :?:

možeš, navezi gnoj, samo baci prije oranja nešto malo ureje, i bude superiška, zaori i gnoj i ureu, a onda kod pripreme zemlje npk............................... 8)
 
B

brziagrarac

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Pozdrav.. ja sam novi na forumu i zanima me sad prvu godinu sijemo sudansku travu kad bi bilo optimalno vrijeme za sijetvu sudanske??? Sijeme sam nabavio samo čekam sijetvu.. 8) 8) 8) 8) 8)
 
O

orkano

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Bok i ja sam novi na forumu,zanima me gdje mogu kupiti sjeme sirka u virovitickom kraju a moze i šire,hzitno je i veca kolicina je u pitanju
 
J

jevgenij

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

prodavić d.o.o. Đurđevac 0955205011
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: stočni sirak i sudanska trava

skolan93 i sto radis sa sirkom? zelena masa?
Koliko si ga posijo?
 
S

skolan93

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

sirak ću najvjerojatnije silirat u silos ili u bale

pa će bit za junice

posijali smo danas oko 5 rali,još ćemo 10 posijat i to je to

sijali smo 24 kg/ha + zaorali smo stajski gnoj
kako vi sijete :?:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: stočni sirak i sudanska trava

Ma ja sam ga prosle godine onako malo pobacao samo i busao kao lud na nekvalitetnoj zemlji.
Onako da vidim kako ce uspjet. I nakon mjesec i pol sam ga vec mogao skidati.
Sljedece godine ce ga biti puno vise.
Sad se moras nadati da ce temperature otici barem prek 12,da krene van.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: stočni sirak i sudanska trava

U kolega dobra kombinacija.....to je 3 metra...???....koliko si je platio...???
 
S

skolan93

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

Zlatko123 kaže:
U kolega dobra kombinacija.....to je 3 metra...???....koliko si je platio...???

tako je 3m

košta 24 800€
 

Najnoviji postovi

Na vrh