• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

e sad ima slika, ali stavljaj linkove gdje piše hotlinks for forums 1, to je ispod podignute slike 8)

e hvala hvala, vidiš da se isplati moja tehnologija, ima hrane u izobilju i to kvalitetne :D 8)

vidim oranje ti je ko da si iz mog kraja, sve se rasipa :D

fini posao, to je druga kultura ove godine, a na jesen ide treča 8)

za kojih dva tjedna makivaj s polja a možda i prije, jer raste sad ko šašavo , znam da si dao umjetnog to sad buja :D

super prijatelju :D

fino si nabrao ručak, sad ima kod nas vrganja po šumama rastu ko ludi :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

evo danas malo obišel polja i lijepo napreduje SU-SU :D

slika005.jpg

slika007x.jpg

slika006.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

fino šanana :D lijepo raste, uskoro če košnja :D imaš ove godine dobru pripremu za zimu :D :D

nego mene zanima el gmiža pokosio svoj sirak il čeka da bude višlji od bandere :shock: :?: :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

bogec kaže:
fino šanana :D lijepo raste, uskoro če košnja :D imaš ove godine dobru pripremu za zimu :D :D

nego mene zanima el gmiža pokosio svoj sirak il čeka da bude višlji od bandere :shock: :?: :!:

dobro je :D , sad je negdi visine od 30 - 50 cm, kako gdje, kad bude ovaj najmanji oko 60-70 onda budem kosio, ovaj veći bude taman oko 90-1m, sve u svemu bude mase :mrgreen: što mi je izrazito drago :D :D

Vjerojatno je pokosil, sigurno se zeza ovih dana sa balama, viš da ga nema niti na forumu :lol: :lol: :mrgreen: ima bala ko u prići sigurno :mrgreen:
bude se on javil s iznenađenjem :mrgreen: :blackeye
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

Bogec, nis pokosil i neznam kada budem, kod mene svaki dan je padala kiša i tlo je toliko mokro da se s traktorom nemože na polje :oops: :!:
Prognoza nije niš povoljnija ni za ovaj tjedan al bumo vidjeli :scratch
plan je nekakav ak se skoro ne skine da se bude išlo u siliranje :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

gmiža kaže:
Bogec, nis pokosil i neznam kada budem, kod mene svaki dan je padala kiša i tlo je toliko mokro da se s traktorom nemože na polje :oops: :!:
Prognoza nije niš povoljnija ni za ovaj tjedan al bumo vidjeli :scratch
plan je nekakav ak se skoro ne skine da se bude išlo u siliranje :mrgreen:

vidim ja da ništ ne javljaš , tj bio sam siguran da ga nisi pokosio :!:
dobro je dok postoji rezervna varijanta, ja sam isto prvi otkos prošle godine stavljao u silos i bilo je super :D

nego kolko je sad visoko :?: skoro kao i ti tak mi se čini 8)
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

Na 3 rali je visok dosta, nisam bil već dugo baš na polju-zbog obaveza na faksu; al s ceste vidim da bi mogelč bit tu negdje oko 180 cm, a na 3 rali je sad taman za kosit al kaj kad neda vrijeme :cry:
usput kod mene ima još fest neovršanih ozimih ječmova koji jako loše izgledaju pa ja nis zabrinut s svojam sudanskom-bude više prinosa, al svakak bi rađe da je u balama i da raste druga na polju nego ovak kak je sad
možda se vrijeme popravi, ko zna
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: stočni sirak i sudanska trava

kod mene bi bila ista situacija da sam sijal mjesec dana prije, sad je isto meko ko vrag, nadam se da bude za kojih 10-tak dana dobro vrijeme da se to kvalitetno pokosi i izbaliran
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: stočni sirak i sudanska trava

Ja sam sudansku pokosio i sad je ljepo pala kiša na nju :twisted: Nadam se da če idučih dana bit ljepo vrijeme da to izbaliramo..
 
M

MF595

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

dal se može sirak posušit za sijeno?
naime u mojoj blizini i nema baš nekog s rotobalirkom..
..a raste kao lud, krave ne stignu jesti...a i ostavljaju stabljike...prefrigane su..samo pojedu lišće
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

MF595 kaže:
dal se može sirak posušit za sijeno?
naime u mojoj blizini i nema baš nekog s rotobalirkom..
..a raste kao lud, krave ne stignu jesti...a i ostavljaju stabljike...prefrigane su..samo pojedu lišće

teoretski da, ali jako teško, a po ovim uvijetima što su sad kad stalno kod nekih pada kiša ni za mjesec dana ga nečeš osušit, tako da nemoj niti probavat

znam ja jako dobro kako sirak brzo raste i kako krave ne stignu pojest 8) uzmi silokombajn i posliraj u silos, neki priručni silos na zemlji, jer sigurno ovo što si prvo pokosio brzo raste i opet je za kosit 8)

očeš nečeš sirak ne može omunit, nikako i nikada, to raste ko da je na drogama 8)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

i tako sinoć dođoše lagana kišica, čistam mirno fino, kap po kap i eto da malo i polja osjete kišicu 8)



na drugi komad nisam ni išao, dovoljno sam i ovdje vidio 8)
u zadrugi kod nas u selu imaju za mjerenje kolko je kiše palo, u prvom navratu je palo 43 litre po metru u kojih manje od sat vremena 8)

i kako bi rekla pjesma , gle malog sirka poslije kiše, pun je kapi pa ih njiše 8)



visina mu je bila oko metar 8) raste ko ludo, več sam i ja trebao pobalirat, al eto još uvijek je rezerva siliranje 8)

sve ja to za ljude, sve če to bit ok, kolko mi je dmatković malo prije rekao i kod njega je isto tako.

sad vele sunce i udri kosit, bit če bala i bala

gmiža bude s motorkom kosio sirak kolko njegov čeka na košnju, e prijatelju tak je to, nikad nije idealno, kad ne raste zašt ne raste, kad raste zašto opet raste :!:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: stočni sirak i sudanska trava

Mi smo spremili u ovim kišama sudansku u role. Za ne povjerovati, ali je tako. I čistam se dobro prosušilo. Ali odmah drugi dan je palo tolko kiše da na parceli voda leži. Na pola jutra je ispalo 6 bala. Onak, ni dobro ni loše.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: stočni sirak i sudanska trava

Mi smo isto spremili po lošijem vremenu ali je u balama..
13 bala na 1-1,5ha...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: stočni sirak i sudanska trava

Bogec, onako iz dosade pitam ;) To se moze kositi tako poleglo? :scratch
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: stočni sirak i sudanska trava

Bogec, mi smo izmislili neki patent kak to mislimo pokositi i strpat u rolobale :scratch :roll: :!: ,
neću niš sad govoriti-ak uspije bude objavljeno na forumu :lol:
tvoj je lijepo polegnul, moj je bil malo al se uspravil :!: :)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: stočni sirak i sudanska trava

Smiljan kaže:
Bogec, onako iz dosade pitam ;) To se moze kositi tako poleglo? :scratch

da može se čistam normalno pokositi :D i to fino i uredno :D

stvar je u tome da je to poleglo od siline količine kiše koja je pala u manje od jednog sata a ima veliku gustoču sirak i kad se je počeo naginjat rušilo se je sve zato je sve u jednom smijeru ( vjetra nije bilo, ta mogučnost je isključena)

ali sve je to ok 8)

cabage, veliš dobio si 6 bala na pola rali, a evo gmiža ima 6 rali to je znači po tom prinosu na toj površini bi on trebao dobit 72 bale u prvom otkosu ( a bude više), i nek bude još tri otkosa ijuuuuuuuuuuu tu bude bala za izvoz :D 8)
 
K

Kordunas

Guest
Re: stočni sirak i sudanska trava

danasnja kosnja sirka

[youtube:5mlcju5g]4RfmiIlFTq0[/youtube:5mlcju5g]
 

Najnoviji postovi

Na vrh