• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa za siliranje cu stavljati po 11-12 kila na ral...a za zeleno oko 20 kila...

Ali cu za siliranje sijati hektar...ostalo ide u zeleno.

Aha, ja sam prije sijal SU-SU, oko 15 kg na pol rali...

Kak budeš posijao ovo za siliranje, na koji međuredni razmak, ili siješ svak ired pa siliranje sa samohodnim??
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Aha, ja sam prije sijal SU-SU, oko 15 kg na pol rali...

Kak budeš posijao ovo za siliranje, na koji međuredni razmak, ili siješ svak ired pa siliranje sa samohodnim??

Za siliranje cu sijati onako kako je preporucio i sijao član cawboy, na sijačici jedan red otvoriti a dva zatvoriti i tako da se dobije medjuredni razmak od 37,5 cm...a siliraću najvjerovatnije lofamovim kombajnom (on je u stvari noseni bez točkova je) a ako ne mogne s njim onda cu morati pozajmiti neki drugi ili platiti.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Za siliranje cu sijati onako kako je preporucio i sijao član cawboy, na sijačici jedan red otvoriti a dva zatvoriti i tako da se dobije medjuredni razmak od 37,5 cm...a siliraću najvjerovatnije lofamovim kombajnom (on je u stvari noseni bez točkova je) a ako ne mogne s njim onda cu morati pozajmiti neki drugi ili platiti.
Bojim se da nisi baš najbolje razumio :scratch al evo pokušaću sad slikovitije objasniti :)
Ja sam ranije sijao ovako: |.|.|.|.|. znači jedan red sijem pa jedan preskačem.
A sad planiram sijati ovako: ||..||..||..||.. tj. dva reda sijem pa dva preskačem.
Tako ću dobiti isti sklop i prinos kao i u prvom slučaju, samo će mi rad sa silokombajnom biti mnogo lakši zbog većeg međurednog razmaka.
Nadam se da je sad malo jasnije ;)
 
Posljednje uređivanje:

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Bojim se da nisi baš najbolje razumio :scratch al evo pokušaću sad slikovitije objasniti :)
Ja sam ranije sijao ovako: |.|.|.|.|. znači jedan red sijem pa jedan preskačem.
A sad planiram sijati ovako: ||..||..||..||.. tj. dva reda sijem pa dva preskačem.
Tako ću dobiti isti sklop i prinos kao i u prvom slučaju, samo će mi rad sa silokombajnom biti mnogo lakši zbog većeg međurednog razmaka.
Nadam se da je sad malo jasnije ;)

Aha 2 sijes a 2 zatvaras...sorry...ja sam mislio 1 sijes a 2 zatvaras...ok...

Ja nesto razmisljam da idem danas orati za sirak ali mi nekako rano, buduci da se on sije tek oko maja...zatravniće mi oranje...tako da bih ja to odlozio do pred samu sjetvu, a pripremicu mu za 2-3 dunuma bas onako po SOP-u kako ga sljeduje 30 kila 3 x 15 i 20 kila urea nakon nicanja 25 kila KAN-a i nakon svakog otkosa 15 kila KAN...to cu uraditi cisto radi testa da vidim hoce li i kakav pri takvoj gnojidbi imati NS Dzin, a ostalo cu sijati onako kako budem imao para, a na jednoj parceli cu ga sijati po grasku 7 dunuma...pa koliko ga pokrijem sjemenom...ona testna 2-3 dunuma su bilze kuci tako daceto ici za zeleno a ostalo u silazu...to mi je namjera.
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo kolege forumaši iz Bih da vidite šta je PREDNOST biti pred vratima EU,danas mi susjed kaže da je kupio vrečicu sirka nekog od RWA,8 kilograma,cijena prava sitnica 1050 kn oliti po kili oko 130 kn,pa taj garant ima pozlatu na lišču,živjela naša poljoprivreda i razno razni trgovci:axe::axe::axe:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Šta 130 kuna po kili :shock: pa to je 33 KM 10 puta skuplje od Džina !!!!:shock::shock: jesi ti to dobro čuo:?: :scratch

A možda uz to sjeme ide i gnojivo za sjetvu ili prihranu :mrgreen:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jok Cowboy,račun je takav,ali najčudnije je što mu je trgovac rekao da je tih 8 kila dosta za siliranje za jedan hektar,uglavnom kakva je situacija Cowboy pod hitno otvaraj export firmu i kreči u biznis sa sjemenom sirka:partyman::partyman:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
33 marke po kili...pa ja juce dobio za 32 marke 10 kila evo ga u garazi čeka sjetvu...ma nema smisla to kupovati, pa jeftinije je kupiti onda kuruz i posijati ga...ako je sirak 33 marke ili 130 kuna koliko ce onda biti kuruz???

Ne znam kakav je to ali..da opravda cjenu taj sirak ili mora kad se pokosi da iz njega niken jos 5 biljki ili mora da prezimi zimu i da se kosi kao i lucerka bar 3 godine.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
jok Cowboy,račun je takav,ali najčudnije je što mu je trgovac rekao da je tih 8 kila dosta za siliranje za jedan hektar,uglavnom kakva je situacija Cowboy pod hitno otvaraj export firmu i kreči u biznis sa sjemenom sirka:partyman::partyman:


Jesi li ti možda vidio to sjeme? Kako može 8 Kg biti dosta za 1 ha :scratch tu ili je sjeme sitno i lagano kao u trave ili se on toliko bokori da zatvori cijelu površinu?:confused: Njemu je izgleda sklop kao za kukuruz 60 000 biljaka / ha !?
Šta kaže taj što je kupio to sjeme, kako on to planira sijati? Jel to tu negdje blizo tebe? Ako budeš u mogućnosti da obiđeš to čudo i staviš koju sliku da vidimo o čemu se radi, dali on opravdava tu cijenu? Znaš li možda koja je cijena Grazera, jeli on jeftiniji od tog RWA ili je sad i njemu neka nova EU cijena?

Što se tiče exporta sjemena, nema potrebe za tim. Kako su ljeta suva Unu lako pregaziš pješice, samo dođeš, uzmeš vreću na leđa a pivo u ruku i polako preko vode... 8) :):)
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Ja sam naručio taj sirak od RWA.Pakovanje je 250 000 zrna što oni predviđaju za jedan hektar.Težinu neznam jer još nije stigao.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Hm 250 000 zrna po hektaru, čime to misliš posijati:confused: to ti izađe 25 zrna po metru kvadratnom. :scratch Kad nikne biće 22, 23 biljke po kvadratu, meni to ovako na papiru izgleda rijetko, sad sve zavisi od toga koliko se bokori. Malo sam skeptičan prema tom RWA i njihovoj normi sjetve!
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Kupio danas 2 paketa KWS Inka, krizanac sirka i sudanske trave namjenjen za 3 do 4 otkosa u sjenazu. Cijena prava sitnica, pakiranje 350 000 zrna za 1080 kn. To je za jedan hektar, tesko je 11,64 kg. Sad isto razbijam glavu kak to posijati...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ako budem stigao ovih dana budem poslikao,a sad sa čime bude to sijao ne znam ja sam mu predložio da pita Bogeca da mu on to sredi sa Isariom,uglavnom koristi bagra sušno vrijeme i deru cijenu astronomsku:madmana::madmana:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ja dobio kws za pokuse i inka i zerberus, mislim da imam jedini pokuse sirka a valjd bi trebao dobit i još dva sirka kojih još nema u prodaji

pokušao sam dokazat u dekalbu da uvezu grazer n, ali previše pametovanja i njihove riječi da budu ako im sve analize pokažu uvezli za dvije godine, pa kao nek im ja dam svoj diplomski i bla bla bla, a malo morgen, to košta.
mogu i sam uvest za takve stvari je zadužen jedan član sa foruma :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Evo stigao sirak :gitarist: NS Džin po cijeni 3,3 KM/Kg tj. 16,5 KM za vrećicu od 5 Kg
31032012317fix.jpg

Sve spremno za obračun sa sušom
guntootsmiley.gif
:axe:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
60 kila ...fino...:D...kakav je plan koliko za zeleno koliko za siliranje...koliko ćeš gnojiti,onako od prilike ???
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
60 kila ...fino...:D...kakav je plan koliko za zeleno koliko za siliranje...koliko ćeš gnojiti,onako od prilike ???

Za zeleno ću ići nešto malo, koliko mi bude trebalo(smanjujem broj krava) ali većina će ipak u silažu. Gnojidba će biti recesijska :mrgreen: koliko para toliko muzike ;)

Stigla Inka od kws-a,pakiranje 350 000 zrna namjenjeno za 1 hektar. :)

Koja je cijena tog inka i kako tj. čime ćeš sijati?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
"Inka" je sudanska trava, jeli? Neznam kako žitnom sijačicom tako precizno rasporediti sjeme da se dobije taj sklop od 35 biljaka po kvadratu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh