• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E baš taj od semenarne ljubljana da mi je naći po 5 kg pakovanje, dobro je sjeme i vrlo povoljno, trebam 10 kg.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
E baš taj od semenarne ljubljana da mi je naći po 5 kg pakovanje, dobro je sjeme i vrlo povoljno, trebam 10 kg.

I ja bi trebao oko 20 kg, zvao semenarnu ljubljana u Zg i rekli da neće ni dobivati. A zna li netko da li uvaženi član Bogec možda ima sjemena za prodat?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
teška pljačka i bezobrazluk pojedinih kuča oko sjemena sudansketrave i sirka,to njihovo pakovanje po broju zrna steram u m.....,ja sam sad uspio dovesti 20 kg SUSU ZA 520 KN,to mi taman za ral dosta a ne da se patim sa 8 kg na hektar kako stručnjaci kažu i još platim 1050 kn,:axe::axe:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
teška pljačka i bezobrazluk pojedinih kuča oko sjemena sudansketrave i sirka,to njihovo pakovanje po broju zrna steram u m.....,ja sam sad uspio dovesti 20 kg SUSU ZA 520 KN,to mi taman za ral dosta a ne da se patim sa 8 kg na hektar kako stručnjaci kažu i još platim 1050 kn,:axe::axe:

Pa gdje si to nabavio? Jel to siješ za sjenažu ili za silažu?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
U Prgomelju u jednoj poljoapoteci ,nazivao od do i eto nađe se,staviću navečer deklaraciju,to sijem male komade za košnju u zeleno:drinkers::drinkers:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
U Prgomelju u jednoj poljoapoteci ,nazivao od do i eto nađe se,staviću navečer deklaraciju,to sijem male komade za košnju u zeleno:drinkers::drinkers:

Kak se zove poljoapoteka ili možda imaš broj?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Agrokuća Koprivnica ima SU-SU, pakovanje po 15 kg i taj paket košta oko 500 kn...preskupo mi je to...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Kak se zove poljoapoteka ili možda imaš broj?

Zvao danas i rekli da imaju dosta na zalihi, sutra će mi prijatelj kupiti 20 kg. SUSU još nisam sijao, to bi za probu, kad krećeš u sjetvu i sa čim ćeš sijati?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sad love u mutnom i beru lovu jer masa ljudi bude sijala radi suše i opče nestašice hrane,moj prijedlog je da se složimo za iduču godinu jedno deset ili više ljudi i nazovemo dotičnu poljoapoteku i dogovorimo da sami dođemo po susu kod njih,troškove prijevoza podjelimo tako da onom tko vozi ostane pdv ili nešto drugo skombiniramo
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
evo mislim da je ovo najpovoljnija cijena što sam mogao naći,danas sam posijao jedan paket na nekih 2200 kvadrata,sve redove sa sijaćicom

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us,260 kn za pakovanje 10 kg

Koju sijačiću imaš, koju gustoću siješ i i na koju dubinu? Nisam nikad sijao na sijačicu, izgleda da ću je morat posudit. A da li bi bilo dobro posijat sa rastepačem i dobro zadrljat ili prolaz roto drljačama?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
roto drljača NE jer bude jedan dio sjemena otišao preduboko i nema šanse da nikne,ja sam sijao sa olt gama 14,ali spirala za sirak i lucernu a ne za žito,pošto sam sijao saferkijem sa 1 brzinom i bilo je dosta nepovoljan teren,broj na skali sam stavio na 4 ali kad je povoljna zemlja stavljam na 6 i 2 brzinom sijem,uglavnom bude garant dobro
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
bok.
zna li itko gdije se na području Krapinsko-zagorske županije može kupiti sjeme sirka i sudanske trave?? i da li sad još ima sjemena?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
roto drljača NE jer bude jedan dio sjemena otišao preduboko i nema šanse da nikne,ja sam sijao sa olt gama 14,ali spirala za sirak i lucernu a ne za žito,pošto sam sijao saferkijem sa 1 brzinom i bilo je dosta nepovoljan teren,broj na skali sam stavio na 4 ali kad je povoljna zemlja stavljam na 6 i 2 brzinom sijem,uglavnom bude garant dobro

A kad bi samo običnom drljačom zadrljao?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajkula, gde to u Prgomelju ima te sudanske kaj si kupio??
I ja trebam baš tak jedan paket od 10 kg za pol rali!
 
M

miro99

Guest
A kad bi samo običnom drljačom zadrljao?
tak sam sijal lani pa je nekak puno izgubljenog sijemena il preduboko il na površini 5kg na 1200m2 i bilo je rijedko a sijal sam 5kg na 0,5 rali sa sijačicom pa je bilo dovoljno.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
tak sam sijal lani pa je nekak puno izgubljenog sijemena il preduboko il na površini 5kg na 1200m2 i bilo je rijedko a sijal sam 5kg na 0,5 rali sa sijačicom pa je bilo dovoljno.

Izgleda da bum ipak onda moral posudit sijačicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh