• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
znam da nije tema odgovarajuca ali mislim da cu naci odgovor,
u kojoj fazi je sam jecam naj bolji pokositi u rolo bale i dali uopste smije u rolo bale radi brkova
 

VEDRAN96

Novi član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
12
danasnja sjetva:


Uploaded with ImageShack.us

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/269/imag0121ws.jpg/]
imag0121ws.jpg
[/URL]

 
Posljednje uređivanje:

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Sta si sijao sirak ili sudansku i jesi li sijao sve redove, kakva je bila gnojidba ???
 

VEDRAN96

Novi član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
12
Sijao sam odadvoje...Sudansku svaki red a sirak jedan otvoreni dva zatvorena(35-40cm).Gnojidba je bila 200kg ureje/ral i 100 kg 15-15-15 + 4 cisterne po 6000l gnojnice na ral(jutro).
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
jel bi valjalo da se sudanska trava nakon sijanja povalja valjkom?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljudi nadam se da ne bude mraza nakon vikenda jer susu bude kroz 2-3 dana vani i ako dođe kakav mraz bude odjebaus ,možda sam trebao čekati 1 .6. pa tek onda sijati, a valjda ne bude sotona
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Danas sam i ja po prvi puta posijao SU SU na nekih 1000 čhv, posijano oko 18-19 kg. Sijao sam sa Hassiom dkl 250 svaki red. Sad pitanje da li je potrebno valjati ili ne?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa malo ga sjebo mraz ali nije po viđenom do kraja ,najvjerojatnije da bude krenuo ali polako,kod mene samo malo štete jer je tek ispiljila susu
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ja danas sijao, sjetva po hektaru 52 eurića....:D

Posijao sam na 0,8 hektara oko 32 kile sjemena....s tim da sam oko 6 dunuma pusta 2 reda a 2 zatvarao a oko 2 dunuma pustio sve redove....

Kod sijačice problem sto je 19 redova i kako god da uradis 2 da pustiš 2 da zatvoriš ostane na kraju manjak 1 red...tako da smo kretali od sredine...

Srednju lulu smo pustili i od nje smo išli na lijveo i desno prvo zatvorili 2 pa onda pustali 2...tako da ce u redu sijana na sirini sijačice srednji red biti jedan koji ce s strana imato po 2 reda prazna...

Komplicirano do kraja....



Uploaded with ImageShack.us

Ako budem imao vremena do noći povaljati, ako ne onda sutra valjanje.



Uploaded with ImageShack.us

Gustina sjetve...



Uploaded with ImageShack.us
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Emy Odlično urađeno :gitarist: jesi posijao sve što si namjeravao?
Jesi li pratio vremensku prognozu, ako javljaju kišu onda bi sutra moglo biti kasno za valjanje.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Emy Odlično urađeno :gitarist: jesi posijao sve što si namjeravao?
Jesi li pratio vremensku prognozu, ako javljaju kišu onda bi sutra moglo biti kasno za valjanje.

Mala ispravka na 8 dunuma mi je otišlo 28 kila sjemena a ne 32...znači imam jos 7 kila za sijati a to ću bacitgi mozda dunum - dva tamo kad sklonim grašak.

Evo Cawboy uspio sam do noci povaljati



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Kuća mi je desno od traktora (vidi se krov kuce) a ova parcela mi je preko puta...nije orano od '94...tako da ce mi biti blizu za davati zeleno...

Sto se tiče rada, sad nema sta do nicanja...ako budem imao para ići ću KAN-om a ako ne onda mozda samo preko lista...a sto se tiče trave ja mislim da je ovdje neće biti.

Jesi ti posijao svoj sirak???
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Sto se tiče rada, sad nema sta do nicanja...ako budem imao para ići ću KAN-om a ako ne onda mozda samo preko lista...a sto se tiče trave ja mislim da je ovdje neće biti.

Jesi ti posijao svoj sirak???


Zar nećeš prskati protiv korova, jesi siguran da neće biti trave. :scratch Budi siguran da Ambrozija već kreće, ona je samo čekala da preoreš tu njivu.

Ja nisam još posijao sav sirak, čekam dok pokosim travu na jednoj parceli pa ću onda sijati. Ovaj što je posijan je povaljan i poprskan.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Zar nećeš prskati protiv korova, jesi siguran da neće biti trave. :scratch Budi siguran da Ambrozija već kreće, ona je samo čekala da preoreš tu njivu.

Ja nisam još posijao sav sirak, čekam dok pokosim travu na jednoj parceli pa ću onda sijati. Ovaj što je posijan je povaljan i poprskan.


Čim si prskao i jesi li čekao da pronikne i sirak i ambrozija ili si prskao odmah ???

Sinoć je kod mene kiša zalila, ništa osobito ali dovoljno, jer je već bilo vlage u zemlji i sad je pokvasila i ono sto je malo bilo suho, sad je sirak poprilično u vlagi.

De objasni način prskanja i koje si vode koristio i u kojoj fazi sirka ???

Nešto računam ako si ti lani imao s 4 dunima 9 prikolica ( ako sam te dobro razumio) onda bih znači s 8 dunuma trebalo biti 18 prikolica...??? ...:D

Mjerio sam prije 3-4 dana kombajn tako daje od centra kombajna pa do krajnje desne ivice 37 cantimetara...to je tačno onaj međuredni razmak, nebi trebali rušiti redove ???

Koliko je kod tebe u Dubici motanje rolo bala po bali ???
Kod nas je konačno neko skupio para pa je kupio neku balirku u selu pored moga...tako da cu mozda balirati nesto ove godine 2-3 bale ako ne bude skupo i ako bude htio doći.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Prskao sam sa Terbis-om 2 L/ha a količina vode zavisi od prskalice oko 300 - 350L/ha. Prskano je poslije sjetve a prije nicanja. Poslije nicanja sirka obično ne pršćem, mada se može i tad prskati al isto samo protiv širokolisnih korova. Mislim da ti još nije kasno da popršćeš sirak.

A za cijene baliranja neznam, moraću se raspitati.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Prskao sam sa Terbis-om 2 L/ha a količina vode zavisi od prskalice oko 300 - 350L/ha. Prskano je poslije sjetve a prije nicanja. Poslije nicanja sirka obično ne pršćem, mada se može i tad prskati al isto samo protiv širokolisnih korova. Mislim da ti još nije kasno da popršćeš sirak.

A za cijene baliranja neznam, moraću se raspitati.


Terbis ...2 L/ha...sutra idem vidjeti da kupim i pršćem, pazi na toj parceli imam namjeru sijati i grašak, ima li ta voda kakvo ograničenje???

Nisi li mješao u tu vodu nista vise nego samo to, nikakve druge kombinacije???

Sad čitam na stranici da Terbis djeluje protiv divljeg sirka, da neće ta voda "ubiti" i ovaj naš krmni sirak ...evo stranice:

http://www.agromarket.rs/index.php?/ser/Zastita-bilja/Herbicidi/TERBIS

Jesi li i lani prskao s tim?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Neznam što je na ovoj stranici napisano da djeluje i protiv sirka. Na boci piše da djeluje samo protiv širokolisnih korova i nigdje ne navode uskolisne korove pa tako ni sirak. Prošle godine sam prskao sa Radazin T50 međutim nema ga više u prodaji, povučen je. u vodu nisam miješao ništa više.
Za Terbis piše da nema ograničenja u plodoredu tako da može ići grašak poslije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh