• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Neznam što je na ovoj stranici napisano da djeluje i protiv sirka. Na boci piše da djeluje samo protiv širokolisnih korova i nigdje ne navode uskolisne korove pa tako ni sirak. Prošle godine sam prskao sa Radazin T50 međutim nema ga više u prodaji, povučen je. u vodu nisam miješao ništa više.
Za Terbis piše da nema ograničenja u plodoredu tako da može ići grašak poslije.

Ja sam danas išao kod moga "travara" da mi smiksa smjesu posto načupam trava u polju i onda nosim pred njega i onda on prema vrsti trava smiksa koktel kojim pršćem...tako radim 4-5 godina (jedino smo ove godine isli s Merlinom)...tako da se u imena samih preparata puno ne razumijem...a uz trave mu ponesem i jedan kukuruz tako da vidi fazu kukuruza ( radi u struci nekih 15-16 godina za zastitu bilja a diplomirao u Zagrebu)...e danas sam ga isao pitati za sirak i kaze da cemo sacekati dok nikne i onda tretirati na osnovu izniklog korova i vjerovatno bez prihrane preko lista, pa kad korov bude sasusen onda ici s prihranom za sirak preko lista....tako da cu imati 2 prskanja...a za prskanje poslije sjetve a prije nicanja se ne usudjuje davati nista upravo da nebi ostetio sirak.

Mislim nema ni on iskustva u radu s sirkom tako da ispipavamo obojica teren.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
al smo najebali sa susu ,kažu za vikend temperaturu ispod 10 stupnjeva ,al bude zakržljala :madmana::madmana:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Moja je lijepo nikla, vide se redovi, ali je od zemlje nekakva crvena, plava. Sad neznem jel to od ovog vremena ili je inače takva, jer sam prvi put sijao:shock:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
od hladnoče garant,jedino ako si na toj zemlji prošle godine išao sa nečim jakim protiv sirka u kukuruzu,ali 90% od lošeg vremena
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Ma nije špricano, na toj parceli su osam godina bile plantaže jagoda, zemlja prihranjivana i jako lako obradiva.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
al smo najebali sa susu ,kažu za vikend temperaturu ispod 10 stupnjeva ,al bude zakržljala :madmana::madmana:

Ja sam danas podnoć posijal su-su, moja nebude osjetila ovu hladnoću :)
I dobro sam zmokel nakraju...ufff;)
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Sirak..jel bi sad trebao ići kanom ili čekati dok se ne pojavi bar 10-15 cm ???

Ovo je za siliranje...6 dunuma



Uploaded with ImageShack.us

A ovo svaki red za košnju u zelenom...oko 2,5 dunuma.



Uploaded with ImageShack.us
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ostavi još nek naraste do10 cm pa onda kan,naša susu je žuta od hladnoče i nisam se trebao žuriti sa sjetvom ali šta je tu je:madmana:
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
bok svima. našao sam sjeme, mješavinu sirka i sudanske trave su-su. posijao bi to za prvi puta na cca 500 klaftri (1800m2). kupio sam 10kg sjemena. da ne čitam cijeli post, koliko kilograma sjemena ide na hektar i kako se sije? razmak sijanja i dubina? i koji umjetni gnjoj da stavim? planiram sljedeci tjedan posijati
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Evo i moje sudanke trave,mogla bi biti i gusca al sad sta je tu je.
28052012179.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Terbis ...2 L/ha...sutra idem vidjeti da kupim i pršćem, pazi na toj parceli imam namjeru sijati i grašak, ima li ta voda kakvo ograničenje???

Nisi li mješao u tu vodu nista vise nego samo to, nikakve druge kombinacije???

Sad čitam na stranici da Terbis djeluje protiv divljeg sirka, da neće ta voda "ubiti" i ovaj naš krmni sirak ...evo stranice:

http://www.agromarket.rs/index.php?/ser/Zastita-bilja/Herbicidi/TERBIS

Jesi li i lani prskao s tim?

Prije dva dana sam gledano i sirak prskan Terbisom sasvim normalno iznikao i raste. Sad samo da mu je sunca al kiša svaki dan ko za inat. :madmana:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Danas išao gledati sudansku travu, izgleda mi malo rjetko. Visina je 8-10 cm, da li da ju prihranim kanom?
Evo slika:
mobitel009.jpg
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Kako brzo napreduje evo par dana razlike od slike u postu gore:

Fino je izrasla u par dana, jesi ju čime prihranjivao i koliko?
Moja je sad takva kak je tvoja bila na slici prije, isto mi se čini rijetka, ali vidim da već tvoja polako zatvara zemlju, pa se nadam da će i moja uskoro krenuti:rolleyess:
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Dali ima netko za prodati sjeme sirka.?
Kak se krecu cijene u poljoapotekama?
Dali bi to bilo pametno sijati poslje ječma? Plan je silirati kad i kukuruz..
Koju agrotehniku primjeniti pošto se bude slama balirala, dali orati ili samo tanjurati?
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Fino je izrasla u par dana, jesi ju čime prihranjivao i koliko?
Moja je sad takva kak je tvoja bila na slici prije, isto mi se čini rijetka, ali vidim da već tvoja polako zatvara zemlju, pa se nadam da će i moja uskoro krenuti:rolleyess:

Nisam s nicim prihranjivao,ma ako nista drugo sad na pocetku ce trava zatvorit a posli ce on biti jaci i brze krenuti tako da opusteno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dali ima netko za prodati sjeme sirka.?
Kak se krecu cijene u poljoapotekama?
Dali bi to bilo pametno sijati poslje ječma? Plan je silirati kad i kukuruz..
Koju agrotehniku primjeniti pošto se bude slama balirala, dali orati ili samo tanjurati?

Imaš u Prvči od KWS-a Zerberus, vrečica od čini mi se 8kg dođe 1050.00 kn, po njihovom uputstvu dostatno za 1 HA ako se sije na razmak 70 između redova.

Posijali smo ga tu kod mene kod kolege 1 ral za probu, žitnom sijačicom dva reda zatvorena, dva otvorena, plan ga je silirati s jednorednim silokombajnom ali dva otkosa, znači prvi na nekih 1,5 metar visine, a kasnije ga pustiti do kraja i vjerojatno silirati skupa s kukuruzom.


Ja sam ga planirao postrno, samo proći s gruberom i tanjuračom ili RD i posijati ga na 30 cm razmaka između redova s žitnom sijačicom (svaki drugi red), ali sam odustao za sada.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
A morao bih ga sijati na 70cm radi siliranja samohodnim kombajnom. Neznam do koje faze će narasti do vremena siliranja kukuruza ako ga posijem iza ječma..?
Malo je šteta odnosno slabo je amortiziran trošak sjemena sa samo jednim otkosom a drukčije mi baš ne paše radi silosa i vremena.
A i sjetvene ploče za sirak za pneumatsku sijačicu za kukuruz Gaspardo koštaju 780kn/kom..

Ili dali bi možda neka druga kultura mogla biti bolja za tu postrnu sjetvu??
 

Najnoviji postovi

Na vrh