• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Ja mislim od kuma posuditi njegova ima posude za sjetvenu probu
a ako netko sije sa imt neka kaze kako nastelati
ja sam jedne god sijo i bilo je super ali budala nezapisem kako sam nastelo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E tak sam se i ja zahebo kad sam sijao SU-SU, nisam si zapisao i sad pojma nemam kak sam štelal sijačicu.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Posijjana novosadska sudanska trava :
slika0274.jpg

By igordulic at 2012-05-07
slika0273.jpg


sorta srem.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kolika je cijena po kg za sjeme jer izgleda da čemo morati u nekakvu diplomatsku akciju i po sijeme dogodine u NS:partyman::partyman:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
kolika je cijena po kg za sjeme jer izgleda da čemo morati u nekakvu diplomatsku akciju i po sijeme dogodine u NS:partyman::partyman:

Imaš u Zagrebu na žitnjaku Kalia sjemenara trebalo je doći sjeme prošli tjedan 5 kg 260 kuna tak mi je rekla evo broj pa zovi ako si zainteresiran 2405-834..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Decki koliko sam upoznat da (a mozda krivo) da je novosadsko sjeme visestruko jeftinije. Kako cujem cak 4-5 puta jeftinije nego kod nas. Valja provjerit.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ako je 5 kila 260 kuna ili (67 maraka), a 5 kila sirka 61 kuna ili 16 maraka po vreci...bice onda da je sudanska trava 4 puta skuplja od sirka...a sto je to tako...pa sirak daje vise mase od sudanske...nebi li trebalo da je on skuplji ????
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel sijal ko KWS-ov Zerberus?? Vrečica košta malo iznad 1000 kn u prvči.

Recimo da se posije krajem 5. mjeseca, jel bi bil dobar za posilirati skupa s kukuruzom kad kukuruz dođe za silažu ili bi več prestario ili neznam več kaj??

Druga solucija, da se posije nakon skidanja ječma na 30 cm razmak između redova?? >Problem: zaštita protiv korova, s čim prskati a da ima čim manju karencu i da ne šteti kasnije u silaži?
 

VEDRAN96

Novi član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
12
Ja sam kupio KWS Zerberus,ali neznam s cim da to posijem.....kupio sam jos i 30kg Sudanske trave.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam kupio KWS Zerberus,ali neznam s cim da to posijem.....kupio sam jos i 30kg Sudanske trave.

Kaj s čim?? Žitna sijačica, svaki drugi red ili kak ti več paše da bude razmak između redova 30 cm minimalno.
Odkud si?? ak si mi blizu dojdem ti ja posijati ;)
 

VEDRAN96

Novi član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
12
Samo bude problem nastelat sijacicu da raspodeli 8 kg na 1 ha...Jedno pitanje jel se moze umjesto kan-a poslje prvog otkosa navoziti gnojnica??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moraš se igrati s sijačicom dok ju ne poštelaš. Za gnojnicu ti stvarno neznam kakav bi efekat bio, to je puno dušika, da nebi možda sve spalio...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
men prije par dana stigla sudanska,,30kg,,platio 935kunica

Meni danas stigla sudanska iz Prgomelja (Bjelovar), 10kg 260kn. Uzeo sam 20kg za cca 1000 čhv i to bi sijao za sjenažu. Da li je netko sijao sa Hassiom DKL 250, pa da možda zna kako ju naštelati?
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
sirak

ja posio sirak, svaki treči red, razmak 45 cm između redova, ali potrošio 25% sjemena više od predviđenog.......
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Ja planiram isto sutra ako stignem ili prekosutra posijati sudansku. Danas bacam umjetni 15-15-15 i onda prolaz roto branama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh