• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Trebalo bi provjeriti informaciju da Agrogenetics od prof. Bedea je radio nešto sa tim đinom,e sad dali je informacija pouzdana ne znam 100%,uglavnom ovi lopovi pljačkaju sa ovim od KWS a,meni je najbolji bio nekad Grazer N,ali isto nešto kemijaju sa njime,gubim polako volju od toga ,možda posijem 1 ral najobičnije Sudanske trave

a koja je razlika izmedju sirka i sudanske trave
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Može se silirati,evo i jedan video sa siliranjem sirka
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Cc7vOlmC3jQ[/YT]
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Može se silirati,evo i jedan video sa siliranjem sirka
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Cc7vOlmC3jQ[/YT]

Znači mogao bih i traktorskim jednorednim/dvorednim silokombajnom to pokupiti?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Da li se sirak može silirati običnim silokombajnom za kukuruz?

Prelistaj malo ovu temu, pisano je dosta o tome: i kako sijati za silažu i čime silirati tj. koji silokombajni ga mogu bez problema silirati itd. Sve je to objašnjeno više puta samo trebaš malo "prelistati" temu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Evo danas uzeo Sudansku travu sorta "Srem", cijena 4,4 KM/Kg (17 HRK/Kg).
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
a ja danas posijao pokus sirka..znači kwsov zerberus kojeg sam imao lani i bio je predobar i novi tarzan i freya križanac sirka i sudanske..i usput sam posijao svega toga jedno 3 hektara sa pokusom..:icon_eyes:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
a ja danas posijao pokus sirka..znači kwsov zerberus kojeg sam imao lani i bio je predobar i novi tarzan i freya križanac sirka i sudanske..i usput sam posijao svega toga jedno 3 hektara sa pokusom..:icon_eyes:

jel si radio analizu sirka,tj kakav je energijom? jel puno odskace od silaze kukuruza? ja ove godine isto mislim zerberus jedno 2 ha..jel sadis sadilicom za kukuruz ili zitnom?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
el bude kasno kroz nekih 10 dana posijati sirak
šta bi bilo kasno..ja lani sijao 10.06 i bio je ko gora..ma ludilo...
jel si radio analizu sirka,tj kakav je energijom? jel puno odskace od silaze kukuruza? ja ove godine isto mislim zerberus jedno 2 ha..jel sadis sadilicom za kukuruz ili zitnom?
nisam radio analizu ali navodno ima oko 18% manje energije od kuruze..ali zato ima sigurno duplo više mase sa iste površine..da sijao sam sa žitnom..:(call):
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
šta bi bilo kasno..ja lani sijao 10.06 i bio je ko gora..ma ludilo...

nisam radio analizu ali navodno ima oko 18% manje energije od kuruze..ali zato ima sigurno duplo više mase sa iste površine..da sijao sam sa žitnom..:(call):

a dali moze i sa sadilicom za kukuruz? neko mi rekel da moze samo treba gusto slozit, 8-10 cm
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
a koja je razlika izmedju sirka i sudanske trave

razlika je koliko ja znam prvo o prinosu jer sudanska ima tanju i nižu stabljiku i prvenstveno se koristi zza zeleno a sirak većinom za siliranje..e sad inca i ova nova freya su mješanci sirka i sudanske pa se mogu koristiti i za zeleno i za siliranje..može sa kokuruznom ali mislim da trebaju druge pločice jer je zno puno sitnije od kokuruza..puno je jednostavnije žitnom..
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
a dali moze i sa sadilicom za kukuruz? neko mi rekel da moze samo treba gusto slozit, 8-10 cm

mozes..samo moras imati odgovarajuce ploce..ja sam narucio za olt psk 2milimetra rupe,valjda nece biti velike
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas fino bacim utaman 15 kg susu,nešto me gadni zajebala sijaćica i posijao sam oko 40 kg na 1700hvati,ma nije što bude malo pregust nego bez veze si izbio 450kn: Mur:: Mur:: Mur:,ne znam šta se desilo ,isto poštelano kao i prošle,ista spirala ,totalno sam bez veze,grrrrrrrrrrrrrrrrrrr
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ajkula akva je cjena susu- imam ovdje kod sebe kandidata da predjemo granicu i kupimo za 2-3 hektara, jer kod nas niti sirka niti sudanske nigdje, pokupovano sve jos prije mjesec dana a trgovci nemaju namjeru narucivati, ne znam jos ima li dole kod cawboya...

I zna li ko gdje bi bila najbliza trgovina u Hrvatskoj ovamo prema Kladusi da se ne vozam puno u unutrasnjost....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Cijena je 30 kn kg,ovdje gdje sam uzimao ima susu i sweat paper,budem vidio kakva je razkika jer jedno je posijano kraj drugog,još za jedno 10 dana budem posijao jedan komad,dok maknem drugi otkos ljulja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas fino bacim utaman 15 kg susu,nešto me gadni zajebala sijaćica i posijao sam oko 40 kg na 1700hvati,ma nije što bude malo pregust nego bez veze si izbio 450kn: Mur:: Mur:: Mur:,ne znam šta se desilo ,isto poštelano kao i prošle,ista spirala ,totalno sam bez veze,grrrrrrrrrrrrrrrrrrr

100% manje zrno pa je više iscurilo, događa se i kod mene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh