• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Juce posijali ns dzin,oko kuce pa sad sta bude,kad skinem grasak i tamo planiram jos ali su me zeznuli kad sam kupovao,mi uzeli 250kg jer smo mislili i psenice nesto silirati,a rekli smo im da cemo sijat na 70cm ali nisu oni to shvatili pa smo bas dosta vise kupili.Al nema veze neka stoji samo da ga misevi ne nacmu bice dobar i nagodinu ako se ove pokaze pozitivno..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
100% manje zrno pa je više iscurilo, događa se i kod mene.

ma našao sam ja gdje je bio zajeb,prošle godine sam sijao sa istom tom malom,mala spirala,skala otvorena na 6,to izlazi oko 20 kg na ral,kod sastavljanja sjetvenog aparata nije usjela jedna mala točkica u svoje ležište i automatski sjetveni aparat ne nalegne kako treba,a ima razlike i u sjemenu,ovo susu je gotovo okruglo a ovo od sweat peper je više oblo i puno ga manje ide,a što da se radi škola košta:icon_hang::icon_hang:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
znaci 4 kile 120 kuna...to je 30 maraka ili ti onih 15 eura...naci 15 eura za dunum...nekako skupo...ova novosadska je bila 2 eura kila...i verca od 4 kile 8 eura...jel ta susu ista jace i bolje rodi od ove novosadske
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ja sam u jednoj trgovini u Dušanovu kod Gradiške uspio naći sjeme sudanske trave, uzeo sam 30 Kg, više nisu imali. A sorta je "Srem" proizvođač "Semenarnacoop" Petrovaradin. Cijena 44 KM odnosno 170 kuna za pakovanje 10 Kg.

Sirka mi je ostalo od prošle godine 25 Kg, tako da njega nisam kupovao. A kako sam čuo u trgovinama ga nije ni bilo, bar ne ovdje oko mene.
 
Posljednje uređivanje:

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Znaci ove godine ostajem bez sirka i sudanske...lani je bilo toliko da je za noge zapinjala u svakoj trgovini, a sad nista...Ni u Agrocentru nema niti u Banjaluci niti u Bjeljini...valjda nisu uvezli iz Novog Sada.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Znaci ove godine ostajem bez sirka i sudanske...lani je bilo toliko da je za noge zapinjala u svakoj trgovini, a sad nista...Ni u Agrocentru nema niti u Banjaluci niti u Bjeljini...valjda nisu uvezli iz Novog Sada.


Bilo je sjemena rano proljetos, negdje tamo u Martu i početkom Aprila al' je pokupovano. A nove količine nisu stigle ili trgovci više nisu naručivali. Ja sam uspio uzeti zadnje količine sudanske a već sam se bio pomirio s tim da je neću naći.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja sam kupio SU-SU i posijao ručno blizu štale da imam za kosit i za probu. Ljepo je izašla van. Paket je bio 15 kg. Ako hoče tko 5 kg da mu pošaljem poštom. 1 kg sam platio 40 kn. Da mi doma ne stoji, jer ne budem mogao ni druge god. potrošit sve.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
To je znači 28,5 kuna za Kg ili 7,3 KM, ja sam ovdje platio 4,4 KM po Kg ili 17 kuna. Ovo što sam kupovao je Srbijansko sjeme al sigurno susu nije toliko bolja koliko je skuplja. Ako i je uopšte bolja!?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ako je proizvođač sjemenarna Ljubljana,oni su prebezobrazno skupi,:fiery::fiery:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Zvao sam sjemenarnu na Žitnjaku u Zg tamo je 60 kn po kili.

Pa to je 15,5 Maraka!! :icon_eek: Jesu li oni normalni!? Gdje je još gnojivo, prskanje, obrada, košnja, baliranje... Pa jeftinije je onda uzeti gotove bale i miran si :cool2:
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Tako ti je to u Zagrebu di nema puno poljoprivrednika. Nema ničeg, a ono čega ima košta u nebesa. Na kraju sam jedva uspio nabavit su-su po 40 kn, jer sam htio probat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh