• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Filteri? Negdje začepljen dovod goriva? Prvo ovo provjeri jer je jeftinija varijanta.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Filteri? Negdje začepljen dovod goriva? Prvo ovo provjeri jer je jeftinija varijanta.

Ovo je sve provjereno, dizne nisam gledal, to bi trebal kod bošiste podesiti kaj ne? kupim u dućanu i odnesem k njemu?

Naime, jučer sam primjetil da on dođe do gasa i većeg od 75%, ali samo nakon dužeg držanja gasa na 75% i onda polagano povećava okretaje....
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
na mojem štoreu kad se filtri zaštopaju onda ga opce nebres vuzgati. moze biti da su cijevi za dovod zapunjene.probaj sa kompresorom propuhati ak bu kaj pomoglo
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
na mojem štoreu kad se filtri zaštopaju onda ga opce nebres vuzgati. moze biti da su cijevi za dovod zapunjene.probaj sa kompresorom propuhati ak bu kaj pomoglo

Na mojoj makini mi se u subotu desilo, da se zaštopal dovod nafte, ja sam prvo mislil da mi je krepala AC PUMPA. Kad sam je otvoril kod filtera je bilo svašta, a glavno zečepljenje je bilo u holenderu napajanja AC pumpe, tako da nafta nije dostizala pumpe. Poslije odčeplenja i odzračivanja pila radi normalno.

Ja bi najprije pogledao stanje naftnog filtera i možda filter (mrežicu) prije rotacione pumpe. A možda je i centrifugalni regulator okretaja u pitanju ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Dečki, imam neki problem možda čak sa Bosch pumpom na Štoretu 504. Naime, ne mogu postići gas veći od cca 75%, negdje mi blokira poluga u pumpi i nema baš snage. Nekad je išal ko metak u 6. brzini u određeni brijeg, sad kemijam u 5. brzini isti brijeg s tim da mi dimi podosta.

Napomena: ne troši ulje bi se reklo niti kapi i pali ko metak čak i zimi bez grijanja.

Pumpa na reparaciju? Možda dizne?
Jesi siguran da je u pumpi? Kad daš gas, na pumpi jel poluga ide do kraja?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jesi siguran da je u pumpi? Kad daš gas, na pumpi jel poluga ide do kraja?

Pa nejde do kraja kak je nekad išla a ja nisam štelal polugice min i max gasa... s vremenom ide dalje ali nikako do kraja...

Prije cca 8 god je bila baš na tom mjestu reparirana jer mi je kod osovinice ove polugice (tamo gdje izlazi iz pumpe) za dodavanje i otpuštanje gasa špricala van nafta.

PS: Filteri su mjenjani prije nekoliko mjeseci, cjevovod od rezervoara do dizni bum propuhal al čekam muhaničarev odgovor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pa nejde do kraja kak je nekad išla a ja nisam štelal polugice min i max gasa... s vremenom ide dalje ali nikako do kraja...

Prije cca 8 god je bila baš na tom mjestu reparirana jer mi je kod osovinice ove polugice (tamo gdje izlazi iz pumpe) za dodavanje i otpuštanje gasa špricala van nafta.

PS: Filteri su mjenjani prije nekoliko mjeseci, cjevovod od rezervoara do dizni bum propuhal al čekam muhaničarev odgovor
Ako nejde poluga do kraja kak bi se onda i vrtel do kraja?
Post prije je taj cevovod bil prohodan :scratch
Mene više buni onaj crni dim.
 
0

007 marko

Guest
I ja imam štore 504 koji ima motor od Rakovice,mogu samo reci da je super traktor i da ne trosi puno.A radi sve i svasta jedina mu je mana sto je spor u transportu ,mislim da je to zbog prednje vuce jer mi je jedan vlasnik 402 rekao da je njegov traktor jako ,jako brz!

Ja imam 404 i isto je nejak u brdo ,susjed ima 502 i za brzinu je jaci ako ne i za dvije .Nisam vozio 402 ,brz je prazan ,a kakav je u uzbrdici sa npr 5 metara drva ili prikolicom silaze ? Vjerovatno je nejak jer na Storami su brzine brze .Nedavno sam razgovarao sa jednim sto ima novi IMT 539 sa duplim pogonom i isto se zali da je nejak uzbrdo .
 
0

007 marko

Guest
aj ne baljezgaj.

Moj 404 nije palio nikako,bijeli dim i mogao si verglati cijeli dan ,skidao sam pumpu dva puta ,zatim sam stavio novu ,ostalo isto ,nije palio ,zatim sam skinuo glavu cuvsi da ti motori imaju problema sa ventilima ,na dva klipa ventili su bili cudno poderani kao da si ih rezao brenerom ,sto je majstor kod kojeg sam nosio glavu na obradu i siceve ventila objasnio da je to problem sa tolerancijama i stelanjem ventila .Po njegovom misljenju trebalo je bilo prestelati ventile svako malo jer su ostajali otvoreni i plamen bliska van i tako izgori ventile .Kada sam sastavio na minus 2 je palio bez grijaca ,poslije na minus 7 ,8 dovoljno je ugrijati ako je grijac dobar i kresne odmah.
Donji dio motora je bio dobar ,ima oko 8000 sati ,i ja ga ne zalim ,radim dosta .

marko, ti si novi miško?

Nisam bas novi ,malo sam piskara jer mi nije htio paliti 404 pa sam trazio savjeta:D,imam zvijerku 404 .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ako nejde poluga do kraja kak bi se onda i vrtel do kraja?
Post prije je taj cevovod bil prohodan :scratch
Mene više buni onaj crni dim.

Vidiš, propuhao sam sve cjevovode, ac pumpom tjeram bez problema do bosch pumpe gorivo, verglanjem do dizni šprica uredno gorivo, zatezanjem holendera pali uredno, polugica i dalje nejde do kraja, a crni dim e to je pitanje...

E a kad stisnem gas "do kraja" što je oko 75 % onda motor nemirno radi, ali ne zvukom nego mi se trese cijeli traktor... neznam kak to opisati...

Ulje ne troši, a nemam pojma zašto tako crno dimi...
 
0

007 marko

Guest
Vidiš, propuhao sam sve cjevovode, ac pumpom tjeram bez problema do bosch pumpe gorivo, verglanjem do dizni šprica uredno gorivo, zatezanjem holendera pali uredno, polugica i dalje nejde do kraja, a crni dim e to je pitanje...

E a kad stisnem gas "do kraja" što je oko 75 % onda motor nemirno radi, ali ne zvukom nego mi se trese cijeli traktor... neznam kak to opisati...

Ulje ne troši, a nemam pojma zašto tako crno dimi...

Ako nema neke mehanicke buke iz samog motora to je samo pumpa ,vidi jeli sve ostalo u redu ,ventili npr .Skini poklopac i upali ,skini filter od zraka i slusaj u usisnoj grani .Da nafta ne dolazi onda ne bi dimio ,kako moze dimiti bez goriva.Ja mislim da je to samo pumpa ,unutra se nesto posemerilo .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Vidiš, propuhao sam sve cjevovode, ac pumpom tjeram bez problema do bosch pumpe gorivo, verglanjem do dizni šprica uredno gorivo, zatezanjem holendera pali uredno, polugica i dalje nejde do kraja, a crni dim e to je pitanje...

E a kad stisnem gas "do kraja" što je oko 75 % onda motor nemirno radi, ali ne zvukom nego mi se trese cijeli traktor... neznam kak to opisati...

Ulje ne troši, a nemam pojma zašto tako crno dimi...
Ako si sto posto, ali sto posto siguran da ništ nije poštopano (mada to propuhivanjem nemožeš utvrditi, a evo ti i dokaz, jer ovo se neda ispuhati)



psd upload

možeš još provjeriti filterčić u boš pumpi i probati ga bez fitera zraka (pošto si ti znana škrtica valjda je još orginal gore :scratch), naravno to sve pod uvjetom da si preštelal ventile i ako nije do toga pumpa i dize dole i pravac bošista.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
moguce da ti negdje vuce zrak,jer kad vuce zrak crno dimi i nemirno radi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
moguce da ti negdje vuce zrak,jer kad vuce zrak crno dimi i nemirno radi

Roto pumpa :scratch Neznam baš, ona je jako osjetljiva na zrak ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
filter zraka bi mogel biti 99% slični slučaj sam imal na unverzalu 643,
a kad sam skinul lonec filtera imel sam ke videti se je pune smeća jedva da je rupa tak velika da bi se crv prevelika, a kam da vleče dosta zraka...
 

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
...pitanje...da li je moguće na 404 promjeniti prednji semering na radilici bez raskapčanja prednjeg kraja?...unaprijed hvala...
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
pocel me je moj store 404 zaje..ati. djedu je zakuhal pa smo sve provjerili.pritegnuli remen, zamijenili termostat i probali pumpu dal je dobra. al je drugi da n opet zakuhao a nije bil pod niakvim opterecenjem. problem je u tome kaj se tekucina za hlađenje pjeni kad zakuha,antifriz je samo jedna vrsta unutra. zna možda netko koji je uzrok tome?unaprijed se zahvaljujem
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
ja sam svojem izvadil termostat,opce mu netreba,a sad ti je vec dva put zakuhal moglo bi tu svega bit....
 

Najnoviji postovi

Na vrh