• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
pocel me je moj store 404 zaje..ati. djedu je zakuhal pa smo sve provjerili.pritegnuli remen, zamijenili termostat i probali pumpu dal je dobra. al je drugi da n opet zakuhao a nije bil pod niakvim opterecenjem. problem je u tome kaj se tekucina za hlađenje pjeni kad zakuha,antifriz je samo jedna vrsta unutra. zna možda netko koji je uzrok tome?unaprijed se zahvaljujem

...kao što ti je orsic rekao,baci termostat...ja ga nemam već 20 godina i nikada brige...a drugo...uzmi minivaš,vruči,i dobro operi kiler iznutra i izvana...ako opet bude kuhao onda jbg,dihtung glave...
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ako se antifriz pjeni dok traktor radi, onda je vjerojatno otišao dihtung glave. Glede vađenja termostata, ja to ne bih radio, kako će motor postići radnu tempreaturu?
 

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
Ako se antifriz pjeni dok traktor radi, onda je vjerojatno otišao dihtung glave. Glede vađenja termostata, ja to ne bih radio, kako će motor postići radnu tempreaturu?

...istina,frka je malo po zimi...moraš ga ostaviti malo da radi na mjestu...al to je zanemarivo...ljeti mu termostat samo smeta...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
...pitanje...da li je moguće na 404 promjeniti prednji semering na radilici bez raskapčanja prednjeg kraja?...unaprijed hvala...

Je: otpeljaš ga Muhaničaru i on to napravi mesto tebe ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
...istina,frka je malo po zimi...moraš ga ostaviti malo da radi na mjestu...al to je zanemarivo...ljeti mu termostat samo smeta...
Ne troši tipkovnicu badava jer pripovedaš gluposti
 

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
Je: otpeljaš ga Muhaničaru i on to napravi mesto tebe ;)

...znaš kako pjesma kaže?...ništa o tog biti neće...:D...dobio sam odgovor...da se promijeniti...treba samo skinuti akumulator i kiler...ide bez frke...sutra će mala zvijer raditi ko švicarska urica...:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
...možebitno si u pravu...ali...vozim taj traktor 26 godina i nikada nije stao...pa sad ti reci kaj te volja...
Ma kaj se mene tiče ja nemam ništ više za reči, a struka je to odavno odradila umjesto mene
Nije problem kaj ti loše delaš nek kaj i drugima loše očeš
 

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
Ma kaj se mene tiče ja nemam ništ više za reči, a struka je to odavno odradila umjesto mene
Nije problem kaj ti loše delaš nek kaj i drugima loše očeš

...kod mene u kvartu iliti selu ima cca desetak štokica...ni jedan nema termostata...i ni jedan nema brige sa motorom...e jbg sad...znam ja dobro kaj struka veli...samo?...:mad:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
...kod mene u kvartu iliti selu ima cca desetak štokica...ni jedan nema termostata...i ni jedan nema brige sa motorom...e jbg sad...znam ja dobro kaj struka veli...samo?...:mad:

drndanje bez termostata pogotovo po zimi znatno skraćuje vijek motora. Motor radi na preniskoj temperaturi i habanje je nekoliko puta veće...

hebo vas termostat, košta manje od runde u birtiji...
 
Posljednje uređivanje:

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
drndanje bez termostata pogotovo po zimi znatno skraćuje vijek motora. Motor radi na preniskoj temperaturi i abanje je nekoliko puta veće...

hebo vas termostat, košta manje od runde u birtiji...

...istina...al ja traktor po zimi ne rabim...a ljeti mi bolje paše da je bez termostata...
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
nije do termostata u mom slucaju...dihtung je odj...sutra bu zamijenjen pa bu sve valjda vredu... kaj se tice termostata, da ga ne treba nebi ni bil ugrađen. sve ima svoje tak i to
 

Najnoviji postovi

Na vrh