• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta
F

feliks2

Guest
Htio bih staviti kabinu na Štore 402, pa me zanima gdje bi ju mogao nabaviti ili možda od koje druge marke traktora bi išla, imt ili ursus?
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
pozdrav svima
opet ja imam pitanje (stalno trebam pomoć, a ja nikome neznam odgovoriti kad su strojevi u pitanju, nadam se da nisam naporan:roll:)
ovako na bosch pumpi (imr motor) mi lagano pušta nafta na ovom poklopcu, jel ja smijem pritegnuti ova dva šerafića (u crvenom krugu) ili je to neko namještanje
(slika je uzeta s njuškala, ispričavam se autoru slike na uzetim autorskim pravima)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
možeš ih slobodno pritegnut, samo pazi da ti ne prokliže na navoju. Savjet, kupi si novu brtvu i to promjeni i neće više curit ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To ti je samo poklopac.Znaci mozes ga skinuti i dihtovati.Neces nista poremetiti.Jedino poslije moras odzraciti gorivo jer ce iz bosh-pumpe sve iscuriti.
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
oke hvala, a koje šerafe još smijem pritegnuti, a koje nikako nesmijem dirati (ja se u to niš ne kužim, pa bolje da pitam nego da nekaj zeznem)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
oke hvala, a koje šerafe još smijem pritegnuti, a koje nikako nesmijem dirati (ja se u to niš ne kužim, pa bolje da pitam nego da nekaj zeznem)
1,2 tu se odzračiva (znači ako negdje procuri crijevo, mijenjaš filtere, ostaneš bez derivata.....) i tu pripazi kad stežeš.
3,5 i još jedan otraga (koji se na slici ne vidi) imaju ispod čelićne prstene i opet treba paziti da se ne pretjera.
4 ima ispod jedan filterčić ( uz njega par sitnih dijelova, oprugica, ventiliča pa pripazi da ne zamjeniš mjesta ili ih izgubiš) i prije filtera bakrenu pločicu koju bi u slučaju puštanja trebalo zamjeniti i oprezno zategnuti jer je sve zajedno ušarafljeno u aluminij.
6,7,8 ne diraj (vidiš kakve Orač ima probleme), eventualno malo dotegnuti ali opet taj aluminij.
9 povrat nafte (tu rijetko kad curi) ako bi slučajno curel treba podmotati teflon trakom, ali oprez kod stezanja i podmatanja jer je kučište aluminijsko.
10 matice, a ispod su bakrene pločice i dotežu onaj aluminijski poklopac (opet aluminij) koji je zašarafljen štift šarafima u aluminijsko kučište. Ispod poklopca je dihtung ali ako bi slučajno skidal poklopac moraš paziti da ti se unutra ne otkopča polužje jer si onda poremetil rad pumpe. Tam još (lijevo desno od toga šarafa broj 10) imaš dvije matice (ključ osam), ispod njih su orinzi na osovinama ali da bi njih promjenil treba skidati poklopac (tu dotezanje ne pomaže).
11 ispod toga poklopca je brtva (slična O-ringu) i tu obično dotezanje ne pomaže.

Uglavnom kod rada na boš pumpi nema teške ruke, nego sve osječajno da nebi bošista posla imal ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo malo i detalja.

page0258.jpg


page0259.jpg

page0260.jpg

page0261.jpg

page0262.jpg
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
super ekipa, baš vam hvala :supz:
evo malo sam pritegnul, pa budemo vidli kad pem nekaj delat jel bu još curelo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koji je nakraju motor na Štoretu 402?? Fiat ili rumunjski?

Mene naime interesira onaj dio s lijeve strane gdje se spaja sajla od obrtomjera na motor, znači onaj pijun.
Ako bi netko bio toliko dobar da mi poslika to na svom štoretu, i isto tako da mi poslika obrtaljku na štoretu i ako je moguče obrtaljku od ispod da vidim kak izgleda.

Ak je na štoretu Fiat motor oznaka 8035 e sad .01 ili .02, to bi onda trebalo biti isto kaj meni treba za IMT 540 s gore navedenim motorom!

Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Motor je rumunjski FIAT tipa 8035.01.308, fi95x110mm, dakle manji nego na 540.
Pinjon ti je uzubljen u bregastu osovinu, a urica ima kutni prijenosnik. Sate broji pri 1600 rpm (znači 1rh je 1h pri 1600 o/min motora).
A kaj te zapravo zanima? Kaj hoćeš videti?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Motor je rumunjski FIAT tipa 8035.01.308, fi95x110mm, dakle manji nego na 540.
Pinjon ti je uzubljen u bregastu osovinu, a urica ima kutni prijenosnik. Sate broji pri 1600 rpm (znači 1rh je 1h pri 1600 o/min motora).
A kaj te zapravo zanima? Kaj hoćeš videti?

Aha...Hvala ZJ.

Kod mene na 540 je sve to počupano van, imam samo priključnicu na motoru i komadič sajle (3 cm) viri van i okreče se dok traktor radi, tak da znam da je to sve vjerojatno ispravno unutra.

E sad, mene zanima kak izgleda kad je sajla ukupčana u motor i zanima me štoretova obrtaljka od ispod i njegova veličina jer bi je ugradio u imt ak stane u rupu od njegovog sata koji nevalja, a novi je skup i neznam dal bude sajla pasala u njega.
Naponjiem opet, kod mene je sve to potrgano tak da nemam pojma kak to izgleda.

Jel možda znaš koliko bi koštala Štoretova obrtaljka?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Neznam koliko košta. Pitaj Hadrovića (TS) ili Traktor Univerzal u Sesvetama.
Manja je od IMT-ove, pa buš trebal napraviti prsten od lima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam koliko košta. Pitaj Hadrovića (TS) ili Traktor Univerzal u Sesvetama.
Manja je od IMT-ove, pa buš trebal napraviti prsten od lima.

Ok, predpostavljal sam da je tak, prsten se lako napravi.
E sad te još samo molim par slika sajle i obrtaljke :)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozz ŠANANA,

S obzirom da je moj raskopan nije mi bilo problem poslikati:

09012012333.jpg


09012012332.jpg


09012012334.jpg


Samo kaj se tiče cijene bojim se da ti je vurica od Štoreta još skuplja...:partyman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pozz ŠANANA,
...
Samo kaj se tiče cijene bojim se da ti je vurica od Štoreta još skuplja...:partyman:
Pa kad već ima skupi motor na IMTju, nek ima i skupu vuricu. Na njegvom mjestu ja bi još postavil limariju od Štorea, pa da traktor i liči na nekaj :mrgreen:
Inače, to sam videl napravljeno na jednom Štoreu 502. Ljudi su stavili MF-ov zadnji kraj. Izgleda dobro.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pa kad već ima skupi motor na IMTju, nek ima i skupu vuricu. Na njegvom mjestu ja bi još postavil limariju od Štorea, pa da traktor i liči na nekaj :mrgreen:

Hehehe slažem se.. :rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh