• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Jeee. bužiri su i unutar njih kockasta sajla koja se može izvleči van.
Sajla nije kockasta (kak dugo bi se u božiru vrtela?) nego okrugla sa kockastim završecima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sajla nije kockasta (kak dugo bi se u božiru vrtela?) nego okrugla sa kockastim završecima.

Onda sem očito zaboravel jer ju dugo nisam imal v rukama, krajevi jesu kockasti, a ovo unutar onda nije:weedman:
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Jel to od ursusa??
EDIT
Od Vladimirca je, našel sam temu :)

pozz, vidim da te muči problem sata tebi treba sat za fiat 404 mašinu , meni je trgovac u jastrebarskom rekao da se može stavit sat od univerzala s kutnikom od novije tipe univerzala , dakle sat ne koji se dodaje kutnik za promjenu smjera vrtnje i sajla koje možeš birati ima ih tri vrste od utb traktora i sve te izađe oko 400 kn , jer i meni je potreban sat za ŠTORE 404 pa ću probat tu kombinaciju mnogo je povoljnija od 130eura orginal sata...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pozz, vidim da te muči problem sata tebi treba sat za fiat 404 mašinu , meni je trgovac u jastrebarskom rekao da se može stavit sat od univerzala s kutnikom od novije tipe univerzala , dakle sat ne koji se dodaje kutnik za promjenu smjera vrtnje i sajla koje možeš birati ima ih tri vrste od utb traktora i sve te izađe oko 400 kn , jer i meni je potreban sat za ŠTORE 404 pa ću probat tu kombinaciju mnogo je povoljnija od 130eura orginal sata...

Pozdrav kolega.
Kaj se tiće sata, ide gore original od IMT 533, pošto on ima isti smjer vrtnje ko i ovaj Fiat motor, tak da sam to riješil, sat nešto ispod 200 kn, a jedino ostaje problem nači sajlu odgovarajuče dužine, al i to budem rješio...sve su one u principu iste, nešto se bude pripasalo od štoreta ili univerzala, možda malog ursusa...
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozdrav kolega.
Kaj se tiće sata, ide gore original od IMT 533, pošto on ima isti smjer vrtnje ko i ovaj Fiat motor, tak da sam to riješil, sat nešto ispod 200 kn, a jedino ostaje problem nači sajlu odgovarajuče dužine, al i to budem rješio...sve su one u principu iste, nešto se bude pripasalo od štoreta ili univerzala, možda malog ursusa...

Od štorea 502 ti je isto dosta ktatka sajla možda nekih 40-ak cm :?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Od štorea 502 ti je isto dosta ktatka sajla možda nekih 40-ak cm :?

Ma od 402, 502 ima srpsku mašinu, što znači da je priključak sajle na kraju motora pa je kratka sajla, a 402 ima priključak skoro na sredini motora pa treba duža sajla:)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Šanana, nemoj spamati ovu temu. Promijeni haubu (Štore) i blatobrane (Universal stari tip) i pofarbaj ga (FIAT) narančasto, onda te bumo primili u klub.
Badava ti kaj imaš bolji motor neg' mi na Štoreima, kad na haubi piše IMT :rolfer:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana, nemoj spamati ovu temu. Promijeni haubu (Štore) i blatobrane (Universal stari tip) i pofarbaj ga (FIAT) narančasto, onda te bumo primili u klub.
Badava ti kaj imaš bolji motor neg' mi na Štoreima, kad na haubi piše IMT :rolfer:
A kaj z getribom, mislim da štoretovu pojede?????:partyman:
Malo me zezaš jel???:finga:
Nedam ja toga 540 s FIAt motorom ni za ništ...:heart::heart::heart:

Nego, ponekad bi rađe da je gore srpski motor, evo baš zbog toga kaj treba tražiti djelove i neke sitnice, a za srbina ih ima na svakom čošku.

Ni neču ja u vaš klub, oču samo imati obrtomjer i oču najti odgovarajuču sajlu :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
...

Ni neču ja u vaš klub, oču samo imati obrtomjer i oču najti odgovarajuču sajlu :)

Onda marš u temu IMT540 :rolfer:

Bez brige, nisu Štoreki tak krhki kak izgledaju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda marš u temu IMT540 :rolfer:

Bez brige, nisu Štoreki tak krhki kak izgledaju.

Čim bu sajla spojena :finga::finga::finga:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Čim bu sajla spojena :finga::finga::finga:
Držim te za reč...

Nabavi onda i mjenjač od 542, raspusti ga na 2500 i onda budeš car. Samo ugradi i prednje disk kočnice, jer z ovima koje su na njemu bu ti trebalo 2km da staneš (kak da se z cugom voziš) :rolfer:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A baš me na silu očeš oterati z teme??? ;)

Mislim da se ovaj i vrti 2500, garant bude na satu pokazalo prek 24 čim ga spojim :)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ni neču ja u vaš klub, oču samo imati obrtomjer i oču najti odgovarajuču sajlu :)

Kupi ti sebi odgovarajuči traktor recimo ŠTORE :butthead:, pa nebuš imal takvih problema isto ko i ja :mrgreen:
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
ja sam nedavno mijenjal uvu dugačku osovinu na slici koja je za pogon kardana. Najjeftinija je bila u traktor univerzal u sesvetama, uzel sam tamo i original kočione obloge koje su čak bile jeftinije nego ovdje kod mene preko u slo.
Inače mislim daje osovina kardana bila 680kn
store-foto_15057894_17385595_17705873.jpg

pozdrav imam pitanje u vezi spojničke štore , dali se ona može čuti kada traktor radi naleru kada stisnem kvačilo prestaje, dal ima plastike na njoj?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Može, može. Jel' ikad mijenjana?
Plastična cjevčica ti je na Zwerovoj slici, na kratkoj (desnoj na slici) spojničkoj.
Probaj samo malo pritisnuti kuplung, tek toliko da se aktivira kočnica, akuplung ne odvoji, pa slušaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh