• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
...istina...al ja traktor po zimi ne rabim...a ljeti mi bolje paše da je bez termostata...

hjavi kak zglediju cilindri (pogotovo prvi) kad skineš glavu
(preporuka izmjeri komparatorom da se uvjeriš...)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
hjavi kak zglediju cilindri (pogotovo prvi) kad skineš glavu
(preporuka izmjeri komparatorom da se uvjeriš...)

Zbalija, nije filter zraka, skinul sam gumenu cijev da radi bez filtera i opet isto... bemti pumpu i dizne....

Za filter sam bil i prije siguran da je čist jer svaku godinu na proljeće generalno rihtam sve i čistim... al nikad se nezna...
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
Pozdrav dečki
oprostite kaj vam ovak upadam na temu ali mi je hitno potrebna pomoč.
možda vam se čini glupo pitanje ali ja stvarno neznam kak to popravit.
nečak se igro na traktoru i zvadil je ključ van. i ja ga sad hoču nutra det i mogu ga okrenut samo u lijevu stranu(paljenje pozicije). a na desnu nema šanse (znači nemrem dat kontakt) ko da nejde ključ do kraja u bravicu. probal sam sve, čak sam i malo spigo ključ.
jel ima neka posebna tehnika kak to ide? ja nikad nisam vadil ključ van uvijek je bil nutra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pozdrav dečki
oprostite kaj vam ovak upadam na temu ali mi je hitno potrebna pomoč.
možda vam se čini glupo pitanje ali ja stvarno neznam kak to popravit.
nečak se igro na traktoru i zvadil je ključ van. i ja ga sad hoču nutra det i mogu ga okrenut samo u lijevu stranu(paljenje pozicije). a na desnu nema šanse (znači nemrem dat kontakt) ko da nejde ključ do kraja u bravicu. probal sam sve, čak sam i malo spigo ključ.
jel ima neka posebna tehnika kak to ide? ja nikad nisam vadil ključ van uvijek je bil nutra.

Probaj špicangama izvaditi onu gumenu cjevčicu koja drži ključ u bravi, pa onda probaj. Ako nejde, nova brava rješava stvar.
 

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
hjavi kak zglediju cilindri (pogotovo prvi) kad skineš glavu
(preporuka izmjeri komparatorom da se uvjeriš...)

...prije dvije godine mi je jedan ventil propuhal...pa sam skidao glavu...došel je muž koji se razumije u posao i rekao da su cilindri kao novi i da se ništa ne dira...dao promijeniti sve ventile,vođice i gumice...stavio novi dihtung i evo radi još uvijek kao sat...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
...prije dvije godine mi je jedan ventil propuhal...pa sam skidao glavu...došel je muž koji se razumije u posao i rekao da su cilindri kao novi i da se ništa ne dira...dao promijeniti sve ventile,vođice i gumice...stavio novi dihtung i evo radi još uvijek kao sat...
Ti majstor sam skidaš i onda zoveš muža u ispomoč
 

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
Pomoc

Pozdrav svima, pratim redovno poruke na ovoj temi, i vidim da se dosta razumete u Store, pa bih vas zamolio za pomoc. Imam problema sa kvacilom, kada palim kardan (PTO), uvek zakrci kada povlacim polugu na gore, bilo koliko da pritegnem kvacilo. E sad, da li ja mogu spolja nesto da nastelujem na onim polugicama ili mora da se rastavlja?
 

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
Da može se , podesi ih na 1 mm .

Uhhh, da li mozes malo blize da mi pojasnis, kako na 1 mm? Ja sam i veliku i malu polugu pritegao tako da imaju vrlo malo praznog hoda, znaci cim krenem pritiskati kvacilo i poluge krenu da hodaju svaka na svoju stranu. Medjutim ona manja poluga kao da se uopste ne pomera tj. ima vrlo mali hod, mislio sam da je to do one opruge ispod pedale, pa sam stavio malo jacu oprugu ali time nista nisam dobio...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Več sam odgovori na ovaj post ..hm..
Ta mala poluga koja se pritiska preko opruge nije i nema veze s samim kvačilom .
Ti moraš podesiti na pokkopcu s desne strane traktora .
Imaš objašnjeno gdje i kako u priručniku od štore , njega ima tu negdje za skinuti .
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ima auspuh iza ili u zrak? Ako je iza, miči to u zrak, ja sam se preporodil:) Kupil sam u Traktor Univerzal granu za u zrak i novi lonac, namontiral sve, ali katastrofa, traktor mi je zvučal ko Univerzal, pa sam na tu granu montiral originalni lonac koji je bil dolje iza i sad ima onaj stari zvuk:gitarist: Ako trebaš taj lonac (bil je pol vure na traktoru:)), lako se dogovorimo, ali moram priznati da nije baš neke kvalitete, već ima par sitnih rupica, rumunjsko smeće:)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moral bum opet po svom ,a?..uzdaj se use i u svoju crtaču tablu .
imam ga gore , kak spada ( za sad)
Ništ od toga koko ..ili bu inox ili limeni ...samo ga dam emajlirati kao orginal ..pa makar koštal ko 10 limenih .
Emajlirani bi još bil živ ali je najebal pa sad tu trune i trune ..i trune
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Važno je sačuvati original Štore zvuk! Ja si mislim, kad mi original lonac ode, da bi ga trebalo rastaviti i iskopirati do detalja. Neću da mi se traktor čuje ko Univerzal:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Važno je sačuvati original Štore zvuk! Ja si mislim, kad mi original lonac ode, da bi ga trebalo rastaviti i iskopirati do detalja. Neću da mi se traktor čuje ko Univerzal:partyman:
Slažem se ...baš sam ga mjerkal ..izgleda da ima 4 mebrane (pregrade) .
Znači da "orginal" nema za kupiti ?
No vrag zna jel i orginal bil kak treba , sad kad je dobil rupicu kroz nju ide isto kak i vzrak ..ili je zaštopan ili prigušen ..možda mu zato i stradaju ventli .
Moralo se bu zagrijati stolicu .
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ne znam, ovi u Sesvetama imaju samo rumunjska smeća:) A da se stavi samo cijev pa nek puca:partyman:
 
0

007 marko

Guest
Slažem se ...baš sam ga mjerkal ..izgleda da ima 4 mebrane (pregrade) .
Znači da "orginal" nema za kupiti ?
No vrag zna jel i orginal bil kak treba , sad kad je dobil rupicu kroz nju ide isto kak i vzrak ..ili je zaštopan ili prigušen ..možda mu zato i stradaju ventli .
Moralo se bu zagrijati stolicu .

Pazi ,u pravu si ti,moze biti i da je prigusen ,jer kad mu pogledas izlaznu cijev ona je uska ,nevjerovatno uska u odnosu na druge traktore .Na ostalim traktorima sve su to "cjevcine" veceg promjera ,plinovi izlaze i ventili se manje griju.

Zvuk Store je nezamjenjiv ,pucketa ,moj je bio ispod ,pa je u kabini buka bila nepodnosljiva ,posebice sa ukljucenim prednjim pogonom ,a i na leru je malo plinova ulazilo u kabinu pa je to smrdilo ,ja sam kupio izlazak orginal i stavio lonac sto je bio ispod.
 

Najnoviji postovi

Na vrh