• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
evo i mene sa pitancem.
i ja imam štore 404 i zanima me zašto on tako jako raošta ( getriba ) ma da to je to kod svi njih tako,
i zašto ima onaj aspuh koji je okrenut prem dolje i zašto on dima na jega i to ponekad više nego na ovog gore....
 
G

gboidar

Guest
evo i mene sa pitancem.
i ja imam štore 404 i zanima me zašto on tako jako raošta ( getriba ) ma da to je to kod svi njih tako,
i zašto ima onaj aspuh koji je okrenut prem dolje i zašto on dima na jega i to ponekad više nego na ovog gore....

evo ovako getribe vecinom kod njih rostaju jer kod njih se zna zastopat onaj filter dole pa ulje ne moze dobro cikulirat ispod imas u onoj cjevi žicani filter njega izvadi i dobro odmasti i speri jer on ti je na povratu cjevi iz hidro pumpe a jos nesto fijatove getribe strogo moraju koristit ulje INA transhidrol JD50 i nista drugo (Vrhunsko (UTTO) ulje mineralne osnove za podmazivanje hidraulike i transmisije te za hlađenje i podmazivanje mokrih kočnica svih tipova modernih traktora, prvenstveno JOHN DEERE, STEYR, UNIVERZAL i FIAT).
 
G

gboidar

Guest
evo i mene sa pitancem.
i ja imam štore 404 i zanima me zašto on tako jako raošta ( getriba ) ma da to je to kod svi njih tako,
i zašto ima onaj aspuh koji je okrenut prem dolje i zašto on dima na jega i to ponekad više nego na ovog gore....

a što se tice auspuha granu okrenes kontra i kupis auspuh za gore aspuhi koji su slozeni prema dolje imaju ravan top i njemu ostaje kondezat i čađa pa se svremenom sve nakupi i nakon duzeg vremena on konstanto dimi a i snaga vuce je slabija a kod auspuha gore ne postoji taj problem jer sve izađe dok traktor raDI VAN ZATO MOJ SAVJET SLOZITE SI ASPUH GORE JEDNOSTAVAN ZAHVAT BES PUNO MUKE A I JEVTINIJA VARIJANTA OD AUSPA DOLJE KOJI JE I SKUPLJI ZBOK VISE CJEVI I KOMPLICIRANIJE IZVEDBE:gitarist:
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
nismo se razmeli, imam ja aspuh prema gore, ali ja pitam za onaj mali koji ide direkt iz motora!
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
to sto ti kazez mali auspuh to ti je oduska iz motora i to je kod storana normalno da pusi na tu odusku,a i to sto su bucni i to je normalno jer takvi su traktori
 
G

gboidar

Guest
nismo se razmeli, imam ja aspuh prema gore, ali ja pitam za onaj mali koji ide direkt iz motora!

imas jednu malu rupicu na njemu i ona ti se njvjerojatnije prosirila ona ti je inace za kondezat a ako ti se ona prosirila sad ti sve baca na nju zavari tu rupu i do nje izbusi malu rulicu za borerom 3mm jer ti je orginal rupica 3 mm a ova tvoja ti se ptosirila tako jaku da ti baca sve kroz nju ako si mislio na granu koja izlazi iz motora a ako si mislio na iberlav cjev koja izlazi iz motora tu se nis puno nemoze napravit kad pocije dimit kroz nju onda je motor polako pri kraju to jest uljne karike pa ti trosi ulje i dimi kroz iberlav nisi tocno naznacio gdje dimi na iberlav ili na rupici sa donje strane ispusne grane
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
imas jednu malu rupicu na njemu i ona ti se njvjerojatnije prosirila ona ti je inace za kondezat a ako ti se ona prosirila sad ti sve baca na nju zavari tu rupu i do nje izbusi malu rulicu za borerom 3mm jer ti je orginal rupica 3 mm a ova tvoja ti se ptosirila tako jaku da ti baca sve kroz nju ako si mislio na granu koja izlazi iz motora a ako si mislio na iberlav cjev koja izlazi iz motora tu se nis puno nemoze napravit kad pocije dimit kroz nju onda je motor polako pri kraju to jest uljne karike pa ti trosi ulje i dimi kroz iberlav nisi tocno naznacio gdje dimi na iberlav ili na rupici sa donje strane ispusne grane

da mislio sam na taj iberlav, no nije mi jasno zašto štore ima a drugi traktori ga nemaju. I moj štore ne dimi jako na iberlav, ali susjedov da i još ima dolje aspuh to je užas, (mislim trebao bi ga malo poštelati) ima li netko info koliko koštaju retrevizori (moram ih zamijeniti mali su i staklo je skroz otišlo tj.folija)
 
G

gboidar

Guest
da mislio sam na taj iberlav, no nije mi jasno zašto štore ima a drugi traktori ga nemaju. I moj štore ne dimi jako na iberlav, ali susjedov da i još ima dolje aspuh to je užas, (mislim trebao bi ga malo poštelati) ima li netko info koliko koštaju retrevizori (moram ih zamijeniti mali su i staklo je skroz otišlo tj.folija)
imaju i drugi samo je drugacije izvedeno nisi primjetio primjerice imt533
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
kad IMT 533 počne dimit na iberlauf znači da je motor pri kraju, kod Štoreta ili Universala je to normalna pojava. Ako baca ulje na iberlauf onda to više nije normalno i znači da je motor pri kraju. Moj Universal koji ima isti motor kao Štore i dimi na iberlauf već 12 god. odkad je napravljena generalka i nemam sa njime nikakvih problema, samo toči i vozi.

Šta se getribe tiče znam da su na Štoretima getribe malo slabije nego na Universalima i kakvo ulje ide u njih neznam sa sigurnošću ali u Universala ide motorno ulje, znači super 3 ili delta5, nikakav transhidraol i nešto drugo.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Pobrisan dio posta koji je bio netočan! :)






Motorno ulje ide u mjenjač - super 3/5
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Zwer, u krivu si. Getribe na Štoreu i U445 nisu niti slične.
Jedini dio, koji je zamjenjiv s jednoga na drugoga, je kratka spojnička osovina (na mojem se Štoreu vrti Universalova).
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Zwer, u krivu si. Getribe na Štoreu i U445 nisu niti slične.
Jedini dio, koji je zamjenjiv s jednoga na Niversalovadrugoga, je kratka spojnička osovina (na mojem se Štoreu vrti Universalova).

Isprike, u krivu sam!

Neznam što mi bi da sam to napisal.
 

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
Viljuska

Zdravo ljudi! Imam problem, pukla mi je viljuska u menjacu po drugi put (vec sam pisao na tu temu pre par godina). Viljuska je od prve brzine i rikverca. Nasao sam je, treba da razdvojim traktor da je zamenim, medjutim brine me druga stvar. Zbog cega ona puca vec drugi put? Da li mozda neki drugi kvar u menjacu utice na to da ona puca opet. Ako imate neka slicna iskustva molim pomozite. I jos jedna stvar, u katalogu delova, na crtezu se ta viljuska uopste ne slaze sa mojom koja se nalazi u traktoru, moja izgleda drugacije, tako da ne razumem bas o cemu se radi. Evo prilazem vam i sliku da pogledate. Hvala.
 

Prilozi

  • tractor - 6031421503_0144.jpg
    tractor - 6031421503_0144.jpg
    18.9 KB · Pregleda: 787
G

gboidar

Guest
Pobrisan dio posta koji je bio netočan! :)






Motorno ulje ide u mjenjač - super 3/5

u štoreove getribe ide definitivno transhidrol znam iz iskustva i ne bubam nešto napamet popravljam traktore nekih 18g a i u druge getribe bi trebao ic neki mecu motorno ulje jer im je jeftinije a dugorocno si rade štetu fiatove getribe buce upravo zbog krivog ulja
 
G

gboidar

Guest
Zwer, u krivu si. Getribe na Štoreu i U445 nisu niti slične.
Jedini dio, koji je zamjenjiv s jednoga na drugoga, je kratka spojnička osovina (na mojem se Štoreu vrti Universalova).

a ni spojnićke nisu iste razlika je u zubima od univerzala se moze metnut na štorea ali nije dugog vjeka jer ima manje zubi a neki je mecu jer je duplo jeftinija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
U uputama piše da u getribu ide motorno ulje, i toga se držimo.
Susjedov traktor ima negdje oko 11-12t rh, naš oko 7t. Niti jedna getriba nije reparirana, osim zamjene spojničkih osovina.
Dakle, najvažnije je da ulja ima.

Glede spojničkih osovina: u prvoj ugradnji je bilo raznih kombinacija, obično kratka s punim profilom a duga s polovičnim ripnima.
Za trajnost je nevažno koliko ima zuba, već kak su obrađeni.
Na našima su navarene spojničke, koje do sad traju 4 put dulje nego originalne. Pri zamjeni je važno da nove imaju čim manje zazora na ripnima. Pri svakoj zamjeni treba mijenjati i zupčastu spojnicu iako izgleda dobro, jer bez toga spojničke nebudu dugog vijeka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh