• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta
E

enes86

Guest
Nekužim vas....jel se radi o štore 404?
npr., krečemo u 1. direktnoj i kaj onda bi trebalo svaki puta stati kod šaltanja u veču brzinu??? nema smisla ni logike...

Radi se o fiat 420 dt al mislim da su ist ko 404 mada neznam u cemu je razlika ali ako neko zna jel se to kako moze da sredi neka pise malo je glupo kada na cesti moras da stanes da presaltas.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Radi se o fiat 420 dt al mislim da su ist ko 404 mada neznam u cemu je razlika ali ako neko zna jel se to kako moze da sredi neka pise malo je glupo kada na cesti moras da stanes da presaltas.

između ostalih razlika je i u mjenjaču, fiati 4xx imaju 4+2 mjenjač s 4 sinkronizirane brzine dok na štoretu je menjač iz fiata 350special.... 6+2, nesinkroniziran i zato se teže šalta...
 
Z

zmatija

Guest
Pozdrav svima novi sam na forumu ovih dana čitam vaše probleme oko štorea a ja u gabuli do vrata krenem malolo posložit štorea 404 iz 80g i završim sa punom generalkom nakon toga spojnička zubi nestali kupim novu ubacim i eto problema iskače iz svih brzina a prije nikad na staroj nije iskočio jel ko imam kakav savjet
 
Z

zmatija

Guest
pozdrav novi sam na forumu pa me nešta interesira oko getribe štorea naime promjenio sam kompletnu spojku i nakon toga iskače iz brzina a prije na stroj nikad nije iskočio
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
mijenjao si samo spoku ili još nešto u kompletu?
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
Pozdrav, na 504 sam se malo poigrao sa šrafima i proširio ga na 202 cm (vanjske strane guma odostraga) i naprijed je proširen na 190 (to je maksimalno).
Sredina prednjih guma je točno u sredini stražnjih.
Rezultat: vožnja po abnormalno velikim bočnim nagibima, idem tamo gdje prije nisam mogao ni prići kad je bio širok 165, ali opet ne pretjerujem. Ovo proširenje je super u mojem kraju jer me je ponekad strah okretati se na njivi koliko visi.
Ako sad vozim neki teži teret u prikolici sa ovako proširenim felgama, dali mogu nešto svinuti ili potrgati?
Dal postoje negdje podaci do kojeg bočnog nagiba mogu ići traktori?

evo jedne slike na kojoj se vidi koliko se dobiva izbačeni kotač u odnosu na standardnu širinu
http://img853.imageshack.us/img853/3284/19102012486.jpg
 
Z

zmatija

Guest
mijenjao si samo spoku ili još nešto u kompletu?

sve komplet dugu kratku osovinu lamelu semerige piksu za kardansu tanku osovinu ulje filter
 

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
pozdrav novi sam na forumu pa me nešta interesira oko getribe štorea naime promjenio sam kompletnu spojku i nakon toga iskače iz brzina a prije na stroj nikad nije iskočio

Pozdrav, ja sam imao iskustva sa iskakanjem iz brzine. Kod mene je bio problem u oprugama koje drže osovine (na tim osovinama leže viljuške za promenu stepena prenosa). Kao što vidiš na slici postoje 3 osovine (jedna fali), u ovim obeleženim rupama leže te opruge koje odozdo preko kuglice guraju osovinu i ne dozvoljavaju joj da se pomera podužno. Kad opruga pukne onda ti osovina šeta i iskače iz brzine.
 

Prilozi

  • P1050640.jpg
    P1050640.jpg
    71.4 KB · Pregleda: 2,919

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Pa ja vam govorim ono što kaže proizvođač a to je zakon.

Po knjizi i za universale pise da ide ulje za zupcanike, ma da Kod mene je vec 25 g motorno ulje unutra, i stari veli da su njemu rekli da ide m. Ulje, bas ga budem pital dal je bilo m. Ulje unutra kad ga je kupil novoga
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,713
U mojoj knjizi za universala piše da ide motorno ulje u getribu
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
sve komplet dugu kratku osovinu lamelu semerige piksu za kardansu tanku osovinu ulje filter

oslabile opruge..

kod mene bila ista stvar al nije nam ga se dalo ponovno raskapat pa smo pustili. Sad ima nekih 300h od remonta, skoro da i ne iskaće više, eventualno pod nekim extremnim opterečenjem iz 3 brze.....
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
U mojoj knjizi za universala piše da ide motorno ulje u getribu

eto slika, izdanje, 82. g. na njemačkom, mozda je to za zapadno tržiste! 16 l sae 80 ep. Cak je unutra 445 dtc!!!
 

Prilozi

  • SAM_2376.jpg
    SAM_2376.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 346
  • SAM_2377.jpg
    SAM_2377.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 503

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Prema mojoj knjizi od Štore-a 502/504 u getribu nejde motorno ulje. Kod mene nikad nije ni bilo. Fala Bogu dosad nikakvih problema ni sa zupčanicima ni iskakanjem brzina….:prayer:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
eto slika, izdanje, 82. g. na njemačkom, mozda je to za zapadno tržiste! 16 l sae 80 ep. Cak je unutra 445 dtc!!!


Univezal i štore NEMAJU istu getribu...

I radi krivog ulja sigurno nebude problema sa zubčanicima već jedino može bit s hidrauličnom pumpom i gumicama na cilindru....

Imam doma klnjige id štorca pa uploadam kad nađem vremena...
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
I radi krivog ulja sigurno nebude problema sa zubčanicima već jedino može bit s hidrauličnom pumpom i gumicama na cilindru....QUOTE]

Hmm?? Habanje zupčanika uvelike ovisi o viskozitetu ulja, a motorno i transhidrol imaju poprilično različit pod različitim uvjetima.. pritisak, temperatura.. tak da nisam baš siguran :roll:

Imaš updejtano od Štorca u mojim postovima otprije di se vidi koje ulje ide...:supz:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,713
eto slika, izdanje, 82. g. na njemačkom, mozda je to za zapadno tržiste! 16 l sae 80 ep. Cak je unutra 445 dtc!!!

Malo kvarimo temu, sutra postavim iz uputstava od svog U-445 gdje piše da ide motorno ulje.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Pozz.svima trebao bih ici gledati store 504 duplak da kupim na sto najvise da obratim paznju.
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
Pozz.svima trebao bih ici gledati store 504 duplak da kupim na sto najvise da obratim paznju.

Ispod traktora,u ravnini s volanom su ti dvije rupice,ako traktor ima poklopac od kardana se ne vide. Kroz nje ne smije kapati ulje. Cesto to znaju zastopati pa ti zariba lamele. Ne smije dimiti na odusak ni kod sipke za mjerenje ulja. Kod ukopcavanja izlaznog kardana rucica ne smije zapinjati. Kod saltanja u voznji izmedju 2. i 3. brze ti mora zakrcati jer najvjerojatnije nisi naviknut na mjenjac.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ispod traktora,u ravnini s volanom su ti dvije rupice,ako traktor ima poklopac od kardana se ne vide. Kroz nje ne smije kapati ulje. Cesto to znaju zastopati pa ti zariba lamele. Ne smije dimiti na odusak ni kod sipke za mjerenje ulja. Kod ukopcavanja izlaznog kardana rucica ne smije zapinjati. Kod saltanja u voznji izmedju 2. i 3. brze ti mora zakrcati jer najvjerojatnije nisi naviknut na mjenjac.

Nikad nisam vozio taj store niti znam njegove komande koja je za sta,ima li negdje kakvo uputstvo od njega,i po vama koji je store idealniji kupiti 404 ili 504
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
Nikad nisam vozio taj store niti znam njegove komande koja je za sta,ima li negdje kakvo uputstvo od njega,i po vama koji je store idealniji kupiti 404 ili 504

za kupovinu si uzmi nekog tko je imao štore ili universal,barem ce nesto uociti. Dobri su oba dva,ovisno o očuvanosti. Za 504 su jeftiniji dijelovi motora,jaci je. 404 svi navode kao bolji jer je fiat motor, ali sve ovisi o tome koliko ga je tko unistavao. "Upute za štore 402 i 404" su negdje na forumu. Jako jednostavan traktor i dosta jeftin za odrzavanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh