• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Taj je savjet već dobil, a valjda je tak i napravil ove riseve na kolektoru.
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
Traktor nije moj...

Mozda me nisi dobro shvatio, nisam zelio provocirati. Zar se nije morala dići temperatura da bi došlo do ovoga-tj morao je zakuhati-prokuhati. Jedino ako ne radi sat pa to nisi mogao primjetiti . Izvinjavam se ako sam te uvrijedio svojim komentarom
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Pjena se napravila jer je ulijan antifriz koji je bil u boci od detrđenta za pranje masnih površina i zbog konstantnog mješanja i teranja na punom gasu cca. Pol sata

Nije to taj kaj smo motor rihtali,treba struju slagati a i getribu uskoro jer nekaj šrota u drugoj i nekad neče u nju
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Za čišćenje utora na kolektoru treba napraviti malu primitivnu alatku, i to od starog lista pile za željezo jedan kraći komad, obrusiti je sa obadvije strane (tako tako da joj se suzi rezna površina) onoliko koliko je širok razmak od pločice do pločice.

Na taj način se puno lakše radi i uvelike smanji mogućnost grebanja kolektora. :8):
Pa tak sam i učinio te riseve jer je kolektor istokaren do izolacije, a opet ta izolacija nije pjena dok sa listom ideš da propadne u nju... Tak da se je koji put omakla..budem ja to riješil, ali mi se ne žuri jer čekam od četvrtka majstora da mi zalota četkice, pa još ih nije riješil..takvih sam sit..ako kaže da budu drugi dan onda nek budu..a ne kaj ispada kao da ga moliš da ti zabadava to napravi...kod nas više nemaš nit pravog majstora, nit od riječi...

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Koliko si duboko iskopal utore? Trebalo bi biti bar 1.5mm duboko.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Pa tak i jesu..nisam dublje išel.. i reci mi jel paše sat za temp. motora od imt-a da se stavi na štoreta..tj na blok..jel su isti navoji..sat košta 40 kuna i stavio bih ga na tablu tak da se odmah vidi što je..a dok lampica zasvijetli onda je več fajrunt

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Pozdrav, čuo sam da su štore traktori dosta lagani, pa me zanima težina traktora (sa kabinom i uljima, gorivom itd..) Štore 402 i 404, te jačeg 502 i 504.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Evo u uputama za Štore 402 i 404 pise: štore 402 - 1550 kg, a štore 404 1850 kg. To su podaci sa sigurnosnim okvirom.
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Evo u uputama za Štore 402 i 404 pise: štore 402 - 1550 kg, a štore 404 1850 kg. To su podaci sa sigurnosnim okvirom.

Jel moguće da je 404 toliko lagan, s obzirom da ima prednji pogon ??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Je, moguće je. Imam ga negdje vagnutoga, samo nemrem najti vagarinke.
Pa prednji pogon je cca 300 kg teži od obične prednje osovine.
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Moje mišljenje je da bi traktor od 40ks trebao imati 2 tone, da bi mogao svu svoju snagu ispoljiti u recimo oranju...
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Pa može imat. Baciš koji uteg na njega i eto ti. Ja na Svom 402 imam naprijed 3 il 4 komada utega. Neznam točno kilažu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Zamijeni utege na osovini onima u felgama. Prednji kraj ti bu zahvalan.

Ne moraju svi traktori biti teške kvrge.
Naš Same ima motor od 70ks i nekih 2400kg s kabinom.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Ma dobro mi dođu ti naprijed, a i orginal su od kad je traktor dopeljan kod mene. A ove za felge je malo i problem nač,
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Ne moraju svi traktori biti teške kvrge.
Naš Same ima motor od 70ks i nekih 2400kg s kabinom.

Kakav plug imaš za taj traktor, da li mu je 2x14 puno ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Imam 2x34cm. Uglavnom mu nije puno. Problem je po friškom gnoju, jer ima široke "šlape", no špera na oba mosta čuda čini.
Orali smo i s 3x12". Ide, ali je traktor prekratak (premali osovinski razmak) za tak dugački plug, pa je znal pukati zadnju brazdu van (plug nije imal kotač).

Ma dobro mi dođu ti naprijed, a i orginal su od kad je traktor dopeljan kod mene. A ove za felge je malo i problem nač.
Ja sam si ih napravil. Vidla su se samo 4 šarafa izvana na felgi.
Razlika je u upravljanju: ne osjetiš da utegi postoje, a drže težište nisko.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ne, o prednjima, još dok nije bil dupljak.
Jel tvoj 502 ili 504?
Ak je xx4, onda nema brige s utezima na koljevki.
Imam ih i ja, ali sam ih postavljam samo za berač kukuruza.
 

Najnoviji postovi

Na vrh