• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Vjerojatno nisu capice poštelane jednako, pa zato zatrese.
Ako je pedala mekša, drugi stupanj ima veliki zazor. Može li se uključiti kardan?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima li itko od vas prednju felgu od 402 za prodati? Ili znate gdje bi se mogla naći?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav društvo!

Jedno pitanje za hidruliku na štoretu 504. Imal sam konstantno problema da mi je dizal poluge u štam gasu, s ručicom dolje, sa osjetljivošću skroz na minus itd. Znači, čim sam ga upalil dizal je poluge, ne full snagom, ali kod većeg gasa i to....

Dal sam ga meštru da vidi što je problem i našal je puno špene u komplet sustavu i riseve na clindru, zato su mi padale poluge pod teretom kad je bil ugašen. Sad je pitanje, što je špena napravila, koliko bi to sve okvirno koštalo i da li je bolje da kupim komplet hidrualiku od rabljenog traktora ili da to idemo rihtat?

Poslal me majstor k Pozaiću u Bedekovčinu, sutra bum znal više kaj bu mi on rekal. :s:

Špena datira od prijašnjih vlasnika koji su okrunili zupčanik 3/6 brzine i prizme jer je prizma šetala za vrijeme rada. onda u ono vrijeme smo sredili getribu no ondašnji majstor nije gledal hidrauliku.

Priča prijašnjih vlasnika je bila da ako ne diže hidraulika, onda oni izvade ispod mesing šarafa onu jezgru van, prokurblaju malo i vrate i dizala bu opet :icon_madu::icon_madu::icon_madu:

naravno, kad smo rihtali getribu, zamienili smo i pumpu hidraulike jer nije baš dizal, pumpa je bila za hititi jer ju je izgreblo... no špena je ostala do danas u sustavu ispod sjedala....

što mi je za činiti? znam samo po priči majstora da je cilindar hidraulike pun riseva i da mi je zato padala hidrulika kod zgašenog traktora.

Inače je hidrulika dizala super, gramip utovarivač od 400 kg bez problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
I sad je opet ta špena iz poklopca završila u getribi plus još malo nove koja se stvorila korištenjem....
Ako misliš rješavati problem zamjenom poklopca onda treba obavezno očistiti i kućište te dijelove mjenjača, cjevovode, pumpu .... i onda bu to kak treba biti.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nebi smjelo nis biti u cjevovodu od magnetnog filtra do pumpe i rikverc jer od onda imamo magnetni filter. Trenutno nije na njemu bilo bas spene a prošlo je 10 let tak da barem pumpa bi trebala biti sačuvana a Getriba je isprana ovih dana kad je rastavljal. Pitanje je kaj je špena u poklopcu napravila i dal se uopce isplati iti to rihtat ili recimo kupiti rabljeni hidro komplet gornji. Štore 502 prodaje to cini mi se za 1800 kn od ovih kaj rastavlja...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Pa ta špena može oštetiti ventile, razvodnik i cilindar. Popravak ili zamjena toga je sigurno skuplja od tog poklopca za te novce. Ali ni taj nije novi, i kroz njega je sigurno prošlo špene i koje čega ali ako je ispravan vjerujem da je to dobra opcija ako su na tvome velika oštećenja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Mrga, to nije problem raspraviti i temeljito oprati.
Skidaš ove prednje šarafe i u prednjem poklopcu je sve. Jednostavno je i lako dostupno. Čak ne trebaš niti sic skidati (naravno da bi bilo bolje radi lakšeg pristupa).
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Mrga frende, imam 2 kompleta ovakva sa ramenima. Za tebe je 1500kn jer si već uzimal kod mene i biraj koji ti paše.. :drink: pa slaži
 
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
37
Mrga, daj mi reci posto ti imas storea 504 kome si dao srediti kocnice? Dal imas kojeg majstora?

Posto planiram sredivati kocnice, mjenjat cu sve od pakni do onog kruga di pakne stiscu.

Di nabavljas djelove, imas koju preporuku ja bi isao u sloveniju.

hvala na odgovoru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Na njemu su kočnice toliko jednostavne da ne treba majstora :)
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Bas..ja sam se nazajebaval s onim stiftom koji drzi kocionu oblogu..zahrđalo i nikak ga izvadit.. ali jednostavan siste.bolje je to rijeseno nego na imt-u

Poslano sa mog PE-TL10 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Promijeniš samo pakne, nema potrebe mijenjat i krug kojeg pakne stišću. Mislim da je to nemoguće poderat. Bitno je da od nikuda ne curi ulje, znači mora sve bit suho. Čim pusti ulje na semeringu diferencijala ili reduktora kočenje ubrzo postaje nikakvo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Misliš na onu osovinu na kojoj se vrti ključ?
2013-03-13-1168_resize_zps4f544ae2.jpg


Nije išla van?
Promotri dobro sliku, i reci kaj vidiš?
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mrga, daj mi reci posto ti imas storea 504 kome si dao srediti kocnice? Dal imas kojeg majstora?

Posto planiram sredivati kocnice, mjenjat cu sve od pakni do onog kruga di pakne stiscu.

Di nabavljas djelove, imas koju preporuku ja bi isao u sloveniju.

hvala na odgovoru

Slovenija ti je skupa. Mislim na Vrbeka ili Laha u Šmarju. Meni je bil rješenje Partner Krapina, doboš 550 kn, a oblog kočnice 260 kn. Cijena po komadu -10% za gotovinu. Univerzal Sesvete je skuplji cca 15% + put a ovo ti je na nosu. Dijelovi su ti iz Slovenije Šempeter na deklaraciji, nije Turska Itd.

Mijenjaj Tzv doboše tj ono sto obloge stišću, kod mene je to bilo neujednačeno pojedeno a jedna je bila čak elipsasta zato mi je papuča isla gore dolje. Druga je bila izderana s unutarnje strane pa mi je prijasnja paknA držala samo s jedne strane Itd. Nije jos probano sve novo jer je traktor kod majstora problem hidraulika.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hm, je.... a jel imaš komplet prikaz gdje se vidi klip cilindar i poluge? Slinila mi je na desnoj ruci....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Znam da je #4 iberdruk za podizanje (i kiper, ako je ugrađen).
Znam da je jedan od njih ventil za podizanje, drugi za spuštanje. Neki od njih je šok ventil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh