• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Otprilike je to tu negdje, razlika ti može bit do najviše 5 km/h ako i toliko, ovisi i koja je dimenzija guma na kojem traktoru.
Mada mislim da je IMT za nijansu brži na cesti.
402/4 su žućkaste boje i imaju rumunjski(fiat) motor a 502/4 su tamne boje i imaju od IMT-a 549 motor.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,217
Štore 402/404 ti je narančasti, a 402/404 Super je smeđi bolje ko i 502/504
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
brži je štorac od imt-a.

ja sam svom izmjerio punih 30kmh po gps-u...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Pri kojoj brzini motora?
Ide 30, ali pri skoro 2700 o/min.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vjerojatno je jer fiat lovi više okretaja od rakovice.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Našel sam sto različitih odgovora a treba mi jedan točan

Štore 504- koliko i kojeg ulja u mjenjač i hidrauliku :icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Za seriju 400 piše motorno 15W-40.
Za seriju 500 p iše Transhidrol 85.

U našem je AKROS Multi F 10W-30 (otprilike kao TH JD50).

Ide ga 10...15 litri, zavisno koliko ga napuniš. Mi smo ga punili nekih 2,5...3cm iznad gornje crte na šipki.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Našel sam sto različitih odgovora a treba mi jedan točan

Štore 504- koliko i kojeg ulja u mjenjač i hidrauliku :icon_scratch:

Iz knjige Štore 502/504:

953e7e62b7.jpg
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
https://www.youtube.com/watch?v=SusYDQB7eAM Ukoliko vam se desi da store ovako dimi rjesenje je komplet generalka. Na prvi pogled kada smo rastavili motor sve je izgledalo ok, ali mjerenja su pokazala da mu je radilica radenja 6 puta, lezajevi debeli ko prst itd. Danas majstor sve zavrsio, jos samo par sitnica usput da odradi. Kompletna resauracija motora (radilica, uljna pumpa, novi sklopovi, obrada bloka i glave, jedna dizna) ko[tala 820 eura.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
IMR je motor. sada sam mu ugradio barometar, kada smo ga upalili oko 6 je pokazivao pritisak. Usput da pitam prodaje li ko polovan hladnjak i da li pase od imt 539 ili 549 hladnjak. Ja ga zeznuo: spao mi na akumulator od filtera zraka donji poklopac gdje se sipa ulje i probilo hladnjak.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pitanje ,
Na 504 imam kompresor (radi) ali spojio bi i zracne kocnice od prikolice da bi one radile kompresorski spremnik se treba napuniti tlakom neznam kako se to ukljucuje jer ispod volana kod nogu imam barometar koj je unisten i ventil koji je pored njega jel se preko njega ukljucuje kompresor ili (kompresor sam koristio samo za pumpanje gume do sad ) ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
treba ti redom
kpresor
ventil tlaka popularno zvan kihavac
spremnik stlačenog zraka
kočioni ventil , obično je vezan za pedalu radne i !!i parkirne !!! kočnice
brza spojka za prikolicu na guzici traktora ..i naravno sve to povezano cjevima

manometar je tak , nit smrdi ni miriši, može i bez njih
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
IMR je motor. sada sam mu ugradio barometar, kada smo ga upalili oko 6 je pokazivao pritisak. Usput da pitam prodaje li ko polovan hladnjak i da li pase od imt 539 ili 549 hladnjak. Ja ga zeznuo: spao mi na akumulator od filtera zraka donji poklopac gdje se sipa ulje i probilo hladnjak.

Pozdrav, bez preuređenja nosača, i vijevi iza ventilatora ne paše. Također je manjeg kapaciteta od 539.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Pozdrav svima
Promenio sam vučunu lamelu i sada mi je kvacilo meko prije je bilo malo tvrdje.
Razdvaja fino al kada kreće mao zatrese dali je to normalno promenio sam i onu kockicu što koči spojnicku .
Promenio sam i spojnicku bio pojeden korner.
 

Najnoviji postovi

Na vrh