• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Izvadiš bolcne na vilicama kočnica (ispod diferencijala).
Skineš kotače, blatobrane (ne mora ali je lakše), podove i onda skidaš reduktor po reduktor na onih 6 šarafa.
Pogledaj jel masna ploča uz stijenku diferencijala, pa možda ne bi bilo loše zamijeniti i semeringe.
Onda izvadiš bolcne na kojima se okreće dvokoraka poluga koja zateže pojase. To je obično problem, pa sam ja zabušil rupe u njih i urezal navoje (mislim M6, ne sjećam se točno). Nemojte ih pokušavati izvući kliještima, da ne potrgati onaj rub koji im sprečava okretanje.
Kad to napravite, dalje vam bude sve jasno. Pazi, s unutarnje strane bolcna dolazi po jedna piksa za centriranje dvokrakog poluge.
Uostalom, pogledaj OVDJE.
tractor%20-%206031421503_0177.png
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Još jedno pitanje za iskusne. Radio sam boš pumpu i dizne. Na boš pumpi je sve novo do najsitnih dijelova. Traktor je odmah upalio, vuče ko lud, pali vuć i hladan, ali opet ima malo dima kada radi na ler gas, ne konstantno nego u određenim intervalima, i kao da čuje jedna dizna(ako tako mogu da objasnim). Može li objašnjenje kako se fino podešava boš Pumpa da znam kako objasniti majstoru ili slika položaja. Štelao sam i ventile. Hvala unaprijed.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Strašno, pitaš ovdje da bi znal objasniti majstoru kaj i kak da popravi?
Kaj onda ne popraviš sam nakon kaj ti neki bošista oda tajnu štelanja pumpe.....
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Imamo deficit dobrih majstora i zbog toga pitam. A želio sam samo da se bolje upoznam sa problemom i da mi neko iz svog iskustava objasni. Valja forum za to i služi??????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Prešla su vremena kad se paljenje štelalo na lampu a fergazer na uvo.
Isto tak i štelanje dize na zapaljeni papir ili odokativno po mlazu te zakretanje pumpe kak mu paše ili prekopčavanje polužja da bi imal bolji šus.....

Ako ti čuješ da jedna diza taji odredi koja taji i odnesi ju na reklamaciju onome ko ju je slagal. Ako je iz nekog razloga bošista pogrešil misliš da bute vi doma moglj na fino ispraviti njegov propust i to od oka i uha?
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Ma razumijem ja Vas kao majstora i čovjeka sa iskustvom. Kod mene u blizi ne znam nikoga ko ima instrumente za fino podesavanje pumpe, nego se radi od oka i uha. Dao Bog pa da ima neko da se ne zezam i ne nagađam. A i majstora koji su spremni riješiti problem jednostavno nema.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
Svijetli mi ovaj G kad upalim traktor i kad se vozim. Znaci kad ga palim je normalno crveno i onda se smanji i tak cijelo vrijeme svijetli. Do cega bi to moglo biti. Inace traktor radi normalno
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ne radi punjenje akumulatora, regler ili četkice su najvjerojatnije problem
 

Sini 502

Novi član
Tu od
26 Kol 2019
Poruka
9
Pozdrav imam problem sa mjenjačem izbaci mi iz rikverca kad je pod malim gasom i čuje se neko zujanje kad je u 3 sporoj ustvari čuje es u svakoj samo u 3 naj više ulja ima dovoljno šta bo mogo bit problem
 

Sini 502

Novi član
Tu od
26 Kol 2019
Poruka
9
Pozdrav kupio sam ga pre godinu ipo pa mije sve strano dešava se kada idem uz brdo baš izraženo zujanje na djelu mjenjača a kad idem niz brdo gotovo da se nečuje a kvačilo odvaja skroz na vrhu jeli tu nešto pri kraju
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
getriba na štoreu zuji u 3 uvijek. izbacivanje iz brzine bi moglo biti vezano sa kuglicama na štangicama, i to bi trebalo pogledati, kao i kuplung
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
Vecer. Znaci zadnje kad sam radil s traktorom upalila su se stop svjetla mada nisam kocio. I od onda stalno svijetle. Mislio sam da je stop šalter ali nije jer sam ga Odpojio i dalje svijetli. Gdi bi mogo biti problem. Svi osiguraci su ispravni. Mogu ja kak rijesit il mora ic električaru?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Da li je tko ugrađivao dodatni razvodnik za hidrauliku na štore osim onog koji se da kupiti za dva izlaza? Treba mi za u445 više od dva izlaza, pošto je to skoro ista stvar ko i na štoreu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ak nemaš servo volan, dodaj još jednu pumpu većeg protoka i razvodnik kakav trebaš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh