• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Zadnje kad sam bio kod njih su imali, imali su orginal i nekakve zamjenske.
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
54
Da, upravo tak.
Pogon ove kutije ima igličasti lager na osovini prema diferencijalu, na kojem stoji međuzupčanik koji pogon dobiva s gornje osovine (gdje se uključuje kardan).
U samoj kutiji je jedan zupčanik i izvod kardana.

Kutija prednjeg pogona ima kardan oko 100mm niže i ima mali međuzupčanik na sebi.
U getribu, na mjesto onog igličastog lagera sa zupčanikom, dolazi jedan dupli zupčanik, uzubljen s osovinom diferencijala.

Pozdrav, nov sam ovdje, imam štore 402 i htio bi staviti prednju vuču na njega, ima original pogon za prednji kardan tamo gdje dolazi pogon za prednju vuču to znači da treba staviti u getribu onaj dupli zupčanik?
Koliko sam shvatio stvar traktor mora na pola tamo na 6 šraufi? ili je moguče ubacit u getribu ovaj dupli zupčanik bez toga da ide na pola traktor?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Pročitaj temu bolje.
Moj ti je savjet da to ne radiš, jer je budeš teško legalizirao taj traktor.
Ako ipak odlučiš slagati dupljaka, getribu treba rastaviti do šarafa.
Znači skidaš ovak:
- kotače, blatobrane i bočne reduktore
- hidrauliku
- poklopac pogona kardana
- vadiš diferencijal
- skidaš getribu na zvonu
- rastavljaš donju piramidu...
Nekim operacijama možeš promijeniti redoslijed ;)

Kad već to radiš, zamjenjuješ sve lagere, federe utvrđivača brzina, vjerojatno i mjenjačku osovinu. Ako treba mijenjati i spojničku, a za nju treba skidati zvono s motora.
Treba dalje? 🤭 :hahah:
 
  • Like
Reactions: 402

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
54
Hvala ZJ
Odustajem odmah :D .. to je previše posla i previše troškova jer kad raskopam.... ima toga za promjenit :)
Bolje da mijenjam za 404 ili 504 original uz moju doplatu... možda i za torpedo 55A 4x4 doči če neka prilika valjda :)
Hvala još jednom za odgovor (y)
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
54
Još jedno pitanje... kod 402 hidraulika: Jednoosovinku tehnostroj kipa punu na ler gasu bez problema, a na hidrauliki podiči recimo 500- 600 kg treba mu dat bar pola gasa da to digne... negdje u toj temi pročito sam da to može zezat iberdruk ventil?
To je ovanj na slici, ili se varam?
 

Prilozi

  • ventil402.jpg
    ventil402.jpg
    8.6 KB · Pregleda: 8

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Da, na mojem je to bil problem, ali ne znam jel bilo problema i na kiperu jer ga nismo koristili.
Iberdruk ti je ovo:
Iberdruk Štore.jpg
 
  • Like
Reactions: 402

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
54
Iberdruk provjeren nista sumljivo nisam primjetio, nema spene u hidrauliki 🙏 mozda jedino da nije bio dovoljno stegnut u kuciste 🤔, provjerio sam dihtanje kuglice sa benzinom, sve izgleda OK i vratio ga na mjesto... vidjet cu kad radim nesto dali je sad jaca hidraulika...
 

Prilozi

  • 305BD82B-75D5-470F-A41C-8A963071A2F7.jpeg
    305BD82B-75D5-470F-A41C-8A963071A2F7.jpeg
    45.9 KB · Pregleda: 12

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Da li neko sužavao štore 402? Postoji li nekakvo uputstvo kako se to radi ili ako netko ima da podijeli?
Nudi mi se štore 402 86' sa 7000rs sa polukabinom, prvi vlasnik za 3500€? Je li ta cijena realna?

Hvala!
 
Na vrh